Vražedná lhůta

Vražedná lhůta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395523/bmid_vrazedna-lhuta-7m9-395523.jpg 4 487 166

Maarten S. Sneijder série

Pokud během 48 hodin zjistíte, proč jsem tu ženu unesl, zůstane naživu. Pokud ne, zemře. Tímto poselstvím začíná perverzní hra sériového vraha. Nechává své oběti vyhladovět, utopit v inkoustu nebo je zaživa zalije do betonu. Mnichovská komisařka Sabine Nemezová hledá nějaké vysvětlení, motiv. Poté co začne spolupracovat s nizozemským kolegou, objeví alespoň východisko: pachateli slouží jako strašlivá inspirace stará dětská kniha – a ta skrývá ještě spoustu dalších nápadů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesfrist , 2013

Nelly
31.05.2022 4 z 5

Nečekaně dobrý detektivní thriller z germánského ranku. Napínavé, zamotané, i když na konci už autorovi mírně docházel dech. Trošku mi připadalo, že se autor pokusil vytvořit takového nového evropského Pendergasta - tak uvidíme, zda se mu v dalších knihách bude dařit aspoň tak, jako v této.

Lena79
29.05.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. V knize jsem nenašla hluché místo. Nechybí model hodný a zlý policajt, v našem případě protivný a milý/á. Bavilo mě i jak autor uchopil téma "vraždíme podle jasného schématu". Autora zaslouženě řadím mezi své oblíbené.

miloslav5679
25.05.2022 5 z 5

Veľmi dobrá časť, možno o kúsok lepšia ako prvá, hoci dosť prekombinovaná, ale uveriteľná. Ako dosť nesúrodemu páru im to dobre klape a keďže tretia časť už je na trhu niet čo váhať..

ThomasRuhe
20.05.2022 3 z 5

Gruber použil atraktivní schéma únosů ( vražd) s časovou lhůtou a hádankou. Celkové zpracování vyšetřování je taky dobré. Ovšem jen co se objeví holandský vyšetřovatel Sneijder, tak vůči němu jsem během pěti stránek získal silnou averzi. Byl chytrý, ale choval se jako idiot. Škoda, že i pachatele jsem začínal tušit v první třetině případu, vyšetřování sice pokračovalo, ale už mu chyběl ten moment překvapení.
Takže suma sumárum knihu hodnotím za tři.

LeNÍk32
12.05.2022 5 z 5

Parádní detektivka. Sympatická dvojice vyšetřovatelu. Pelášim na další díl moc se těším

Arsi
10.05.2022 5 z 5

Perfektní detektivka, už se těším na další díl.

Mayaotzin
05.05.2022 4 z 5

Ten prudný Maarten S. Sneijder se mi fakt líbil :-D určitě si přečtu další díl :-)

studentice
02.04.2022 4 z 5

Napínavé, propracované, sympatičtí hlavní hrdinové...těším se na další díl:)

Pavlina50
30.03.2022 4 z 5

Hledání masového vraha v této knize je postaveno na oblíbené nesourodosti dvou vyšetřovatelů, z nich jeden disponuje tradičními kladnými vlastnostmi jak ve schopnostech, tak i v charakteru a druhý je prostě podivín, individualita, díky své sociální necitlivosti často „na zabití“, ale i přes všechny tyto neoblíbené vlastnosti nicméně ve svém oboru génius. Ty tradiční metody zde představuje mladá policistka Sabina Nemezová, která je do případu zainteresována víc osobně, než by si přála. Tu druhou polovinu – podivínskou se svými oblíbenými balenými jointy zastupuje zkušený Maarten S. Sneijder. Nicméně, jak je v tomto žánru zvykem, mezi těma dvěma to prostě funguje.
Prostředí, kde se příběh odehrává, není zas tak pro thriller typické – Německo, Vídeň - s thrillerem od rakouského autora jsem se dosud nesetkala. Zpočátku jsem k jeho kvalitě byla docela nedůvěřivá…ale nakonec to nebylo vůbec špatné.
Zápletka chytlavá, děsivé spojení s dětskou knihou zajímavé a neotřelé….ale ta kniha – Ježipetr…navíc s podtextem „veselé historky a žertovné obrázky“, která i podle databáze knih fakt existuje. Tohle se opravdu čte dětem? Brrr.
Opět důkaz, že spousta pohádek, na kterých jsme vyrůstali, je plná brutality a masakry v nich si nezadají ani s dnešními thrillery. I když jsme to v té době díky všem těm šťastných koncům asi vůbec nevnímali. Ať už se jedná o Ježipetra, či klasické pohádky od Erbena nebo třeba od B. Němcové.
Nicméně zpátky k Vražedné lhůtě - těm, kdo si při čtení zvlášť libují v brutalitě a v bizarnostech, lze tuto knihu určitě doporučit.

Barbora.M
25.03.2022 5 z 5

Ze začátku jsem se bála toho vyprávění 4 osob, ale nakonec to všechno do sebe zapadlo, jak mělo. Opravdu čtivá kniha, kterou jsem nepustila z ruky. Vraždy podle dětské knížky jsou zajímavě uchopené téma a po zapadnutí všech skládaček to dává smysl. Ve finále je člověku vraha i líto, když zjistí jaké k tomu všemu měl pohnutky.

dagmar6332
18.03.2022 4 z 5

Tato kniha je podle mého gusta, měla dej a akci, trochu jsem se trápila prvními kapitoly, ale pak to docvaklo a nabralo spád, za mě dobrý thriller.

Majuš333
17.03.2022 3 z 5

Zbožňujem, keď ma akákoľvek kniha vtiahne do seba už pri prvých slovách, či vetách. No tu sa nič také nedostavilo... Niečo mi tu chýbalo, prišlo mi to také chladné a postrádalo to tú (pre mňa) správnu iskru. Aj tie vraždy mi prišli nezaujímavé a tá detská kniha? K tej sa vyjadrovať radšej nebudem...
Sabina ma vôbec neoslovila, skôr by som za hlavnú postavu brala Helenu. A Sneijder? Tak to bola láska pri prvej vete :) Za Dustyho (aj keď to dopadlo dobre) uberám hviezdu.
Do pokračovania sa púšťať nebudem a nezachráni to ani moja platonická láska Somerset :(

'Svět je v podstatě dost nebezpečné místo. Člověku se tam venku může přihodit spousta ošklivých věcí a často k nim také dojde.'

„Všechno spolu nějak souvisí…“
„No jistěže ano!“ přerušil ji Sneijder. „Když si vyškubnu ze zadku chlup, zaslzí mi oko!“
Bože, ten chlap je nebetyčný osel!

Janinkniznisvet
13.03.2022 5 z 5

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety. Musím říct ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst ale pak to nabralo grády a nemohla jsem se odečtení odtrhnout. Líbilo se mi jak příběhy jednotlivých hrdinů se spojují a jak to všechno dává smysl. Kniha byla hodně napínavá, z některých scén mi bylo zle a z některých mi bylo smutno. Knihu si rozhodně přečtěte. Já se těším až přečtu další díl.

mirec88
02.02.2022 5 z 5

Tak toto bol kriminálny thriller ako hrom. Bol drsný, krutý, napínavý, o krv nie je núdza ani o odstrihnuté časti tela... Párkrát som sa fakt že zhnusil. Tak sa má písať správny thriller. Plus keď si zoberiete čo všetko zažil vrah, tak vám ho príde aj ľúto. Navyše chémia medzi hlavnou vyšetrovateľskou dvojicou je výborne vykreslená a Martin S. Sneijder je teda riadne číslo :-) no povedzte, stretli ste sa s nejakým vyšetrovateľom, ktorý fajčí trávu a ešte aj v pracovnej dobe? Fakt skvelé. A Sabine tiež skvelo prepracovaná. Odporúčame fanúšikom dobrých drsných thrillerov, ale neodporúčam ľuďom so slabšou psychikou a takým, ktorým vadia brutálne scény. Inak 5 hviezdičiek ako vyšitých

derminator
23.01.2022 4 z 5

Vražedná lhůta je stejně dobrá jako druhá kniha autora, i když víte kdo je vrah tak zápletka je tak kvalitní, že vás nutí knihu dočíst se zatajenym dechem. 80%.

Dajine
26.12.2021 5 z 5

Zajímavá zápletka inspirovaná morbidní knížkou pro děti.

Marbla2004
22.12.2021 3 z 5

Bylo to takový průměrný. Konec se docela táhl, postavy některé zajímavé, ale spíše ty vedlejší. Pachatele známe už od poloviny knihy, což je pak hrozná nuda. Ale bylo tam i dost pěkných výměn názoru a situací, takže proto krásné 3 hvězdy.

MartulkaS
25.11.2021 4 z 5

Trochu mě zklamalo, že mě děj do knihy nevtáhl v prvních kapitolách, ale až mnohem později. První polovina knížky se mi četla hůře, jak ale člověk pochopí posloupnost a střídání osob a celkově už se více dozvídá o ději začíná to být napínavější a napínavější. Musím však uznat, že vraždy byly opravdu originální, promyšlené a brutální. Inspirace v dětské knize byla zajímavá (chudáci děti jestli jim rodiče čtou Ježipetra). Postavy mi k srdci také nijak nepřirostly. Vyšetřovatel Sneijder mi ze začátku lezl na nervy, ale na konci jsem ho už viděla v mnohem lepším světle. Vyšetřovatelka Sabina mě přišla taková nijaká. Celkově dost úkonů je trošku nereálných (Sneijder vždy všechno bez problémů zařídí, marihuana, injekce na pracovišti, vloupání do pitevny - nikdo neřeší, vloupání do cizího zapečetěného bytu taky projde bez povšimnutí atd...).
Už jsem četla lepší detektivky, nějak mi v této knize něco chybělo, přesto kniha stojí za přečtení a určitě se podívám i další autorovi knihy.

Arwen777
13.11.2021 5 z 5

Rozhodně jedna z těch lepších detektivek.
Osvěžující změna je prostředí našich sousedů a styl rakouského spisovatele. Jinak je to vcelku klasické schéma - psychopatický vrah, dvojice nesourodých detektivů, nějaké indicie a záhady, pátrání v minulosti, bizardní motiv. Trochu zvláštní je spojení jedné z obětí s jedním z vyšetřovatelů a i přesto se účastní pátrání.
Ale kniha je dobře napsaná, je to skvělé vyvážení akce, psychologie, pátrání, zajímavých míst činu a sympatické je i nám vcelku blízké prostředí Německa a Rakouska.
Jak tu už mnozí napsali, jako zábavu tuto knihu ráda doporučím a těším se na další díl.

Sigurd_Lesandi
07.11.2021 5 z 5

Už ze samotného popisu vyplývá, že má kniha originální nápad. Bál jsem se, aby se autor nespoléhal pouze na brutalitu, protože to nikdy nestačí (krásnou ukázkou je tanec skalpelů ), ale Gruberovi se skvěle povedlo skloubit brutalitu s psychologií, a vytvořit tak skvělý příběh.
Styl psaní tady nemusí sednout každému. Mně osobně se kniha ze začátku četla krapet těžce, ale rychle jsem si na styl i tempo zvykl a poté se kniha četla moc dobře.
Příběh obsahuje více pohledů z různých časových pásem. K tomu chci říct, že autor je na vás hodí všechny najednou, což pro mě bylo na začátku krapet matoucí, ale rychle se dokážete zorientovat a hodně pohledů i postupně odpadne, takže se nemusíte děsit.
Jak už jsem uvedl na začátku, tak si autor hrál s psychologií, což bylo vidět hlavně u postav. Jako příklad tady použiju samotnou Sabine a jejího nizozemského kolegu Sneijdera. Obě postavy jsou originální a dopodrobna propracované. Už jen to, že Sneijder není zrovna sympatická postava, ale já si ho ke konci opravdu oblíbil (a to mě na začátku dost rozčiloval), jen dokazuje, že autor opravdu psát umí.
Konec se také povedl. Posledních 50 stran je nabitých akcí, kdy nebudete vůbec stíhat utřídit si myšlenky a jen bude číst dál a dál.
Knihu můžu rozhodně jen doporučit. Byly tady 2 věci, které bych mohl vytknout, ale vzhledem k tomu, že obě rychle zmizeli, tak jsem se rozhodl dát knize plné hodnocení.

detektivní a krimi romány thrillery rakouská literatura

Andreas Gruber
rakouská, 1968