Vražedná lhůta

Vražedná lhůta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395523/bmid_vrazedna-lhuta-7m9-395523.jpg 4 487 166

Maarten S. Sneijder série

Pokud během 48 hodin zjistíte, proč jsem tu ženu unesl, zůstane naživu. Pokud ne, zemře. Tímto poselstvím začíná perverzní hra sériového vraha. Nechává své oběti vyhladovět, utopit v inkoustu nebo je zaživa zalije do betonu. Mnichovská komisařka Sabine Nemezová hledá nějaké vysvětlení, motiv. Poté co začne spolupracovat s nizozemským kolegou, objeví alespoň východisko: pachateli slouží jako strašlivá inspirace stará dětská kniha – a ta skrývá ještě spoustu dalších nápadů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Todesfrist , 2013

mol378
15.07.2023 4 z 5

Velmi mě bavil na první pohled nepříjemný detektiv a těším se vysloveně na další díl. I když jsem se poněkud déle začítala, což je ovšem dáno i tím, že na německou literaturu a hudbu vyjma klasické si věru nepotrpím. Ovšem napětí se dostavilo, a jak říkám, postava detektiva je pozoruhodná a vzbuzuje zvědavost. P.S. Autor není Němec, nýbrž Rakušan, čímž se věc vysvětluje. :-)

Danago
09.07.2023 5 z 5

Nebylo to špatné. Trochu jsem v knize cítila jemnou inspiraci jiným mým oblíbeným autorem. Jinak je příběh napínavý a dobře promyšlený. Hlavní postavy jsou sympatické a zajímavé. Těším se na další díl.

marekB78
10.06.2023 5 z 5

Tento díl jsem četl až jako druhý v pořadí a přišel mi o malinko horší než druhý díl. Ale jen o kousek :) Kniha se dobře čte, děj má spád. Už se těším na třetí díl

m_martina
02.06.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, líbila se mi moc a nemám tedy co vytknout. Protentokrát už víc psát nebudu a doporučuji.

Česneksmedem
24.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Zvolil jsem tuto knihu jako předskokana Genesis a byla to dobrá volba. Úchyl je dostatečně úchylný, a jak jinak, má k tomu pádné důvody. Postava nizozemského vyšetřovatele Marteena S. Sneijdera se skutečně povedla a možná někomu může způsobit kopřivku. Prostě silný jedinec. To jeho hulení jointů na policejních stanicích vypadá jako blbost, ale jeden nikdy neví...

Katulinka69
11.03.2023 5 z 5

Suprovka. Vše na 100%

alibaba72
26.02.2023 5 z 5

Jo tak to byla krimi jízda :-) zajímavý vyšetřující, napínavé, překvapivý konec, moc se mně Vražedná lhůta líbila a těším se na další díl.

Susan94
20.02.2023 4 z 5

Na začátku jsem byla dost zvědavá jak tohle celé dopadne. Nevšední námět, kde dominuje Ježipetr, originální, nevšední. I přes pro mne kostrbatý děj, postavy, které mi úplně nesedly, se mi celkově kniha líbila. Očekávám, že díky tomu, že toto byl první díl se autor ještě vypíše. Určitě mám v plánu přečíst si zbytek série. Doporučuji.

Veve11111
29.01.2023 5 z 5

Knihu odporúčam všetkými desiatimi. Prvá polovica knihy mi pripomínala dobré severské krimi. Druhá polovica, v ktorej sme už v podstate vedeli, kto je vrah, bola napínavým trilerom. Naozaj veľmi odporúčam :)

Butterfly340
11.01.2023 3 z 5

Komentář se mi smazal ihned po odeslání, takže to zkouším znovu :D

Vražedná lhůta má dost patetický název i obálku, ale jinak jde o vcelku solidní knihu. Neohromí, ale ani neurazí.

Největší mínus vidím v tom, že vrah, jeho motiv i oběti jsou známé už takřka od prvních stránek. V knize chybí napětí i jakýkoliv plot twist, což je u něčeho, co se označuje za thriller, prostě problém.
Taky vyšetřovatelé na mě dojem neudělali. Takoví nemastní neslaní. V tomhle ohledu mě i vcelku zajímá jak se jejich charaktery budou dále vyvíjet, jestli v dalších dílech budou už trochu sympatičtější.

Mandlevest
08.01.2023 5 z 5

Nový rok, (pro mě) nová série. Něco se v ní bude stříhat a už obálka napovídá, že vlasy to asi nebudou :-). Detektivní příběh s brutálními vraždami, to nemusím, ale v poslední době k tomu mají autoři nějaká nutkání, kterým většina z nich neodolá. A stejně tak tomu, že když už je vyšetřuje relativně sama se sebou srovnaná policistka, přidají k ní nestandardního podivína. Ale tady to všechno funguje na jedničku a já knížku přečetla v podstatě na jeden zátah:-). Nepřekombinované vyšetřování po brutálním vrahovi se střídá s psychologickou linkou, která se v závěru, pro mě, překvapivě propojí s případem. Výborný začátek série, který mě moc bavil. A tak díky DK a moji oblíbení. Bez Vašich nadšených komentářů by mě tato série minula.

martina2540
25.12.2022 5 z 5

Úžasná kniha, moc se těším, až si přečtu další díl

Ella_85
08.12.2022 5 z 5

Ja se tak tesila. Na ty podivne uchylny vrazdy. Jako prvni jsem precetla Vrazedne pohadky a hned me to chytlo…jak postava Sabiny Nemezove tak i Marteena S. Sneijdera na me udelali dobry dojem. Maji dalsiho fanouska :-)
Vrazedny rozsudek na me teprve ceka.

emilieselden
24.11.2022 4 z 5

Skvělý promyšlený a brutální thriller bez hluchých míst, který mě moc bavil. Rozhodně stojí za přečtení.

lucakuca
22.10.2022 3 z 5

Je to zvláštní kniha.
Jako když moji oblíbení kuchaři vaří jídlo, který fakt nesnáším. Cože říkám? Tak takhle:
Děj mě zas až tak nebavil, ale hlavní hrdinové moc.

janastok
18.10.2022 5 z 5

Hóódně dobrá detektivka. Myslela jsem si, že po přečtení série Chrise Cartera mě už nic nepřekvapí, ale je vidět, že mám ještě rezervy. Napínavé, šokující, infarktový konec.

bradovav
03.10.2022 3 z 5

Obálka: 3*
Hlavní postavy: 5*
Děj: 3,5*

Moc děkuji za možnost zúčastnit se této štafety @megy.misa

Zbožňuju, když si díky knižní štafetě přečtu knihu, kterou bych si normálně nepřečetla.

Ne jinak je tomu u této knihy, která by mě už obálkou odrazovala. Byla by to škoda, až do závěru mi kniha přišla skvěle promyšlená, propracovaná.

V závěru knihy, kdy jinak bezchybný a důmyslný komisař a jeho pomocnice, jejíž příběh čtenáře nejvíce osloví, skočí padouchovi na lep, jsem se naštvala. Celou dobu jednají obezřetně, rozumně a v závěru knihy z nich autor udělá hlupáky, kteří udělají začátečnickou chybu.

Možná to byl záměr autora, ukázat, že chybovat je lidské a že nikdo není dokonalý, ale mě to celkový dojem pokazilo.

Zároveň jsem zvyklá na romantické linky a tak jsem nějak pořád doufala, že se hlavní policejní hrdinové dají dohromady - možná se dočkám v druhém díle.

Celkové hodnocení: 3,5* z 5*

ddkk
24.08.2022 5 z 5

Znovu musím poděkovat svým oblíbeným za moc dobrý tip. Neotřelá série s Maartenem S. Sneijderem je totiž výborná. Zatím jsem toho od německých autorů mnoho nepřečetla, ovšem thrillery od Andrease Grubera považuji za skvělé.

Vražedná lhůta je plna neočekávaných a rozmanitých zákrutů a nových zjištění, která nutí číst bez přestání až do překvapivého rozluštění případu. Je to napínavý příběh se dvěma úplně odlišnými vyšetřovateli - podivínem a geniálním analytikem Maartenem, který se neobává si i na veřejnosti dát pár tahů z vlastnoručně ubaleného jointa (ovšem člověk mu to rád promine, Maarten trpí strašnými bolestmi hlavy), a třicetiletou policistkou Sabine, které to parádně myslí...

Moc jsem si početla a hned jsem se pustila do pokračování...doporučuji.

Hvězdinka
24.07.2022 5 z 5

Zlo pramenící ve špatném dětství. Perfektní čtení, žádná hluchá místa, napínavé, nemohla jsem přestat číst. Těším se na další díl.

dominika2585
13.06.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, šokující mordy a dvojice vyšetřovatelů, která nemohla být víc rozdílná. Kupodivu i přes jeho chování jsem si Sneijdera oblíbila a těším na další pokračování.

detektivní a krimi romány thrillery rakouská literatura

Andreas Gruber
rakouská, 1968