Má rodina a jiná zemětřesení

Má rodina a jiná zemětřesení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157827/bmid_ma-rodina-a-jina-zemetreseni-kmi-157827.jpg 4 293 45

Souborně vydané knihy povídek: To na tobě doschne, Prosím tě, neblázni, Číslo do nebe a Rodinný sjezd. S nadsázkou líčené osudy početné rodiny plné individualit za různých tuzemských režimů. V tomto velkém souboru (celkem 82 krátkých povídek) poznáme autorova pravidla konstrukce textu, jeho práce s nadsázkou, ironií- vyprávění bez výrazně vygradované pointy, spíše ukončené než uzavřené. Tím si jsou všechny povídky i jednotlivé knihy podobné, přesto v nich můžeme sledovat jakýsi vývoj i jejich různou úroveň, můžeme se spolu s autorem i zpětně zasmát nad minulým režimem, nebude to však smích nijak nezvladatelný. První vydání. Dotisk v roce 2008 a 2009. zdroj: Databáze Národní knihovny ČR... celý text

magnolia
21.05.2013 4 z 5

Moc hezky napsané vzpomínky a příhody z rodinného života. Humor I.K. je jemný a dost jiný než humor jeho bratra.

tyzik.cejka
11.05.2013 5 z 5

moc hezké není pravda

fropetka
11.01.2013 5 z 5

Vyborna kniha, cetla jsem ji nekolikrat a vzdy s chuti

pajuu
02.12.2012 5 z 5

Skvělá knížka, vtipné příběhy u kterých mi nejednou tekly slzy smíchu.

k22
30.11.-0001 5 z 5

Vybrala jsem si tohoto autora, protože mě zaujal humor jeho bratra Jana Krause v talk show ,,Uvolněte se prosím." Tento humor jsem očekávala i v knize ,,Má rodina a jiná zemětřesení." Také u mě kniha velmi uspěla. Příhody rodiny Krausových mi připomněly příhody mé rodiny. Příznivcům humoristické prózy knihu doporučuji.

humor rodina rodinné vztahy humoristické povídky

Ivan Kraus
česká, 1939
1991  87%To na tobě doschne
1992  86%Prosím tě, neblázni!
2001  82%Medová léta
2007  88%Rodinný sjezd
1998  87%Má rodina a jiná zemětřesení

Kniha Má rodina a jiná zemětřesení je v