Má lady Jane

Má lady Jane https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351291/bmid_ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4 540 179

Má Lady Jane série

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

My Lady Jane , 2016

KlaraJahoda
30.07.2018 5 z 5

Velmi vtipný příběh, který s realitou nemá mnoho společného. Protože mým cílem nebylo čerpat historická fakta, ale jednoduše se pobavit, dávám plný počet. Krásně napsáno, kniha vtáhne do děje a opravdu pobaví. Nechybí ironie, napínavé momenty ani romance.

SBH
29.07.2018 5 z 5

Dávám plný počet hvězd a nejraději bych ještě nějaké přidala. Dokonalá kniha, svižný děj, sympatické postavy, vtip, dojetí, napětí, napsáno pěkným jazykem a kupodivu ani překlad příliš neskřípal.
Je mi záhadou, jak dokázaly tři autorky sepsat jedno dílo, klobouk dolů. A dalších pět hvězd jim přiznávám za odvahu překopat dějiny a vylepšit osud některých hrdinů. Dále za odvahu završit příběh happy endem - samozřejmě, že na těch dveřích bylo pro Leonarda di Capria místa až až! V souvislosti s tím považuji úvodní věnování za ta nejvtipnější a nejtrefnější v historii literatury. Dámy, děkuji.
Hodnocení: ***** *****

annytheangel
27.07.2018 4 z 5

Krásná roztomilá oddechovka.

kyticka152
16.07.2018 5 z 5

Nápad spisovatelek mi připadal skvělý. Koho by napadlo přepsat historii na styl fantasy? Malinko mi vadilo, jak spisovatelky měli dost svých řečí do děje, ale jinak se mi kniha moc líbila. Trocha lásky, fantasy, humoru, intrik... bylo přímo sousto pro mě a já jsem si čtení opravdu užívala. Doporučuji k přečtení!

warca
15.07.2018 5 z 5

Musím říct, že mě zaujala a pobavila už samotná obálka. Hned jsem věděla, že ta knížka bude skvělá. A taky byla.
Příběh byl naprosto unikátní, vtipný a čtivý. Už je to dlouho, co jsem se u knížky takhle bavila. Postavy byly sympatické, děj spletitý, nenucený a naprosto originální. Kniha pobaví a zároveň vás chytne za srdce. Rozhodně to stoji za přečtení.

AllyKumari
14.06.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v původní angličtině, a tak nemohu hodnotit český překlad, na který si zde někteří (jistě právem), stěžují. Ovšem musím říci, že tak milé vyprávění jsem již dlouho nečetla. Knížka pobavila a dovolila mi si odpočinout během učení na státnice, a proto ji hodnotím poměrně vysoko.

verulik196
10.06.2018 4 z 5

Byla to svým způsobem strašná blbost, ale mě se to líbilo. Knížka si mě získala hned ze začátku, když se autorky omlouvaly Anglii za to, co se rozhodly provést jejich historii a nechtěla mě pustit až do konce, kdy jsem se musela zasmát nad posledními slovy.
Jestli si chcete pro změnu přečíst něco jednoduššího a praštěného, tak sáhněte po Lady Jane.

Channach
08.06.2018 4 z 5

Jen málokdy vybuchnu smíchy už při věnování. Brodi, Cynthii a Jodi se to však povedlo. Tuto čtyř set stránkovou jednohubku jsem slupla za dva dny. Pohled ztřeštěných autorek na tudorovskou Anglii, kde se polovina obyvatel dokáže měnit ve zvíře, mě naprosto uchvátil a pobavil. Dámy mají neotřelý styl psaní, často vstupují jako vypravěčky do děje, aby čtenáře vzdělaly, postrašily či jen pobavily.

Více v mé recenzi v záložkách - server Chrudimka.cz

cmelda26
02.06.2018 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala, možná je to tím, že jsem z jiné věkové kategorie.

Sofós
22.05.2018 3 z 5

Nenáročné, oddechové, úsměvné čtení. Nečekejte hluboké myšlenky, to není cílem této knihy. Cílem je pobavit čtenáře. Původně jsem chtěla dát 4*, ale druhá půlka knihy byla slabší, takže dávám 3*.

invisible
21.05.2018 2 z 5

No nevím, asi nelze dávat na doporučení Bestseller. Námět zajímavý, ale zpracování hrozné. Jak psané pro 10ti leté. A ty vsuvky vypravěček mě totálně vytáčely. A vtipné mi to taky nepřišlo. Mrzí mě, že jsem jí koupila :(

hellena1523
19.05.2018 4 z 5

Kniha pro mne byla velmi milým překvapením. Obvykle, když se o nějakém románu tvrdí, že je vtipný, já z něj dvakrát nejásám. Tentokrát však musím uznat, že kniha dostála své pověsti.
Od začátku jsem se usmívala, místy i smála (bez ohledu na to, zda jsem doma v obýváku nebo v MHD), postavy byly velmi sympatické, příběh tak ubíhal rychle nejen díky čtivosti.
Velmi příjemná, myslím si vyčnívající, fantasy tvářící se jako exkurz do dějin VB je protkána humornými scénkami a (někdy až sarkastickými) hláskami ve stylu Monty Pythonů či Malé Velké Británie mi opravdu sedly!
Pro slečny od 13-14 let super.

ElfkaEleanor
19.05.2018 4 z 5

Vtipne, pohodove cteni plne akce a romantiky, ktere oceni kazda romanticka duse 13+ :) Bonus je i zakomponovani do historie. Vic takovych knih!

terijans
27.04.2018

Milé, pohádkové, vtipné, četla se mi dobře.

anishta
22.04.2018 5 z 5

To bylo tak milé, pohádkové... Velmi příjemné čtení.. Text ubíhá rychle, postavy jsou sympatické, místy velmi vtipné.. Mohu jen doporučit.

V.M
19.04.2018 5 z 5

Kniha mě od začátku bavila. Střídaní pohledů mi v některých knihách vadí, jelikož se neustále vrací k různým částem , ale v téhle knize to bylo super. Byla jsem ale smutná když jsem si přečetla příběh podle pravdy, kde Janu opravdu zabili. Knižní příběh byl daleko lepší. Nejvíce mě pobavila část kdy se Marie proměnila v oslici.

vodopad152
18.04.2018 4 z 5

Kniha mě opravdu bavila, byla nesmírně dobrá. Občas jsem, ale měla pocit, že by se to dalo zkrátit, ale to už je jenom detail. Humor knihy mě bavil. Doufám, že spisovatelky zase něco napíšou.

lucinkahrbkova
16.04.2018 5 z 5

nedávno jsem knihu dočetla a neskutečně mě bavila a opět jsem si ji začala číst opravdu doporučuji koho baví fantasy ten opravdu měl by si ji přečíst

leník511
15.04.2018 5 z 5

Tahle kniha mě dostala. Naprosto úžasná.

Halka2
08.04.2018 4 z 5

Zajímavé čtení a zábavné. Po celou dobu čtení jsem se musela usmívat.