Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351291/ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.2120

My Lady Jane (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

Sofós

Nenáročné, oddechové, úsměvné čtení. Nečekejte hluboké myšlenky, to není cílem této knihy. Cílem je pobavit čtenáře. Původně jsem chtěla dát 4*, ale druhá půlka knihy byla slabší, takže dávám 3*.

invisible

No nevím, asi nelze dávat na doporučení Bestseller. Námět zajímavý, ale zpracování hrozné. Jak psané pro 10ti leté. A ty vsuvky vypravěček mě totálně vytáčely. A vtipné mi to taky nepřišlo. Mrzí mě, že jsem jí koupila :(

hellena1523

Kniha pro mne byla velmi milým překvapením. Obvykle, když se o nějakém románu tvrdí, že je vtipný, já z něj dvakrát nejásám. Tentokrát však musím uznat, že kniha dostála své pověsti.
Od začátku jsem se usmívala, místy i smála (bez ohledu na to, zda jsem doma v obýváku nebo v MHD), postavy byly velmi sympatické, příběh tak ubíhal rychle nejen díky čtivosti.
Velmi příjemná, myslím si vyčnívající, fantasy tvářící se jako exkurz do dějin VB je protkána humornými scénkami a (někdy až sarkastickými) hláskami ve stylu Monty Pythonů či Malé Velké Británie mi opravdu sedly!
Pro slečny od 13-14 let super.

ElfkaEleanor

Vtipne, pohodove cteni plne akce a romantiky, ktere oceni kazda romanticka duse 13+ :) Bonus je i zakomponovani do historie. Vic takovych knih!

terijans

Milé, pohádkové, vtipné, četla se mi dobře.

anishta

To bylo tak milé, pohádkové... Velmi příjemné čtení.. Text ubíhá rychle, postavy jsou sympatické, místy velmi vtipné.. Mohu jen doporučit.

V.M

Kniha mě od začátku bavila. Střídaní pohledů mi v některých knihách vadí, jelikož se neustále vrací k různým částem , ale v téhle knize to bylo super. Byla jsem ale smutná když jsem si přečetla příběh podle pravdy, kde Janu opravdu zabili. Knižní příběh byl daleko lepší. Nejvíce mě pobavila část kdy se Marie proměnila v oslici.

vodopad152

Kniha mě opravdu bavila, byla nesmírně dobrá. Občas jsem, ale měla pocit, že by se to dalo zkrátit, ale to už je jenom detail. Humor knihy mě bavil. Doufám, že spisovatelky zase něco napíšou.

lucinkahrbkova

nedávno jsem knihu dočetla a neskutečně mě bavila a opět jsem si ji začala číst opravdu doporučuji koho baví fantasy ten opravdu měl by si ji přečíst

leník511

Tahle kniha mě dostala. Naprosto úžasná.

Halka2

Zajímavé čtení a zábavné. Po celou dobu čtení jsem se musela usmívat.

heliiinka

Tuhle knihu jsem viděla všude. V knihkupectvích, na bookstagramech, každý druhý ji četl nebo chtěl. A já mám ráda historické romány. Tak jsem si ji taky přečetla a ...
Bylo to zklamání.
Vzhledem k tomu, jaký to mělo boom, jsem čekala něco super. Ale tahle kniha mě ničím nezaujala. Nejvíc mě otravoval jazyk. Autorky psaly jak náctileté dívčiny, co se sešly na pokec. Jazyková hodnota fakt nulová. I přesto mi byla sympatická Jana (nejen díky knihám) a jako plus dávám i to, že konec nebyl tak očekávatelný.

annes

Dlouho sem se neusmívala u čtení knihy tak intenzivně jako u téhle:-) Celkově se mi líbí vyměnění protestantů a katolíků za verity a ediany. Doufám, že se autorky ujmou nějakého pokračování buď příběhu nebo jiné části dějin VB.

AgnessN.R.

Po přečtení sice úplně nevím, jak to bylo ve SKUTEČNOSTI:), ale vím čemu věřím já.
U mě si příběh vzal místo v mém srdci. Bylo to vtipné a napínavé a žádný hrdina mi nebyl nesympatický! A taky bych chtěla být Edianka;)
A nemůžu se dočkat dalších knih autorek a dalších Jan!!!

jmn7053

Čekala jsem trochu více zábavný příběh, trochu více akční. Každopádně druhá část v knize byla přibližně taková jakou jsem si přála (kéž by to autorky dokázaly zapracovat do celého příběhu). Škoda, ale samozřejmě i tak byla kniha příjemná a čtivá.

Veronicess

Táto kniha je naprostý poklad. Som tak rada že som sa k nej dostala a nechala ju rozžiariť a rozveseliť moje dni. Bola tak veľmi milá a vtipná a nevedela som sa z nej prestať usmievať. Jednoznačne teraz patrí do mojich najobľúbenejšch a už sa tesím až si ju prečítam znovu.

Vikos

Bylo mi ctí jí číst.

Přesně hezké fantasy pro mě (srdíčko)

KaileyBlot

Tohle byla moc milá knížka. Nenáročná, vtipná a prostě taková odpočinková. Hodně jsem si oblíbila Janu a G. Autorkám se kniha opravdu povedla.

Torino

Super krásná oddychovka! Ale ani nevím, co z této knihy vypíchnout jako ten top. Rozhodně se mi to ale četlo snadno, rychle a bavilo mě to. Líbilo se mi vzít historický příběh a zasadit do něj prvky fantasy (ačkoli skutečný příběh byl zajímavý už sám o sobě). Zajímavé taky bylo, že každá kapitola byla z pohledu jiného hlavního hrdiny, kteří se cyklicky střídali. Nicméně byly tam dějové pasáže, které mohli být napsány lépe, hlavně tedy mohli být více rozepsané a na to, v jaké době se příběh odehrával, mohli být trochu, jak to říct... krutější. Ale jen trochu.

krausmary

Pěkné, zábavné a odlehčené čtení na večer. Začátek byl možná trošku kostrbatý, ale jinak se to četlo dobře.

tessinaknihovna

Moc pěkné, oddechové čtení. Ze začátku trošku kostrbaté, ale pak se to pěkné rozjelo. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout, zbavit se stresů, nebo se jen tak pobavit :-)

maca5449

Díky vsuvkám autorek jsem si mnohdy připadala jako při sledování seriálu HIMYM.

kklepkaa

Kdybych nebyla tak nadšená původním nápadem a to vzít reálný základ a udělat z toho něco svého, tak dám snad ještě o hvězdičku méně. Hezky se to četlo, ale jinak žádný extra dojem z toho ani nemám. A asi mám i jiný smysl pro humor, protože zas tak vtipné mi to taky nepřišlo. Sorry holky.

evelis48

Za mě skvělá. Velmi oddechová, vtipná, příběh sice poněkud nereálný, očkoliv se jedná o upravené dějiny, ale mě se kniha velmi líbila a ačkoliv nepatří k těm nejtenčím, měla jsem ji hodně rychle přečtenou. Ke konci byl děj trochu uspěchaný, jedná se spíš o pohádku, ale já mám pohádky ráda, takže... proč ne. Za mě pět hvězdiček. Myslím, že patří k mým nejoblíbenějším. :D ^^

Pedruska01

No, jak začít... Musí se nechat, že kniha se četla rychle, byla dobře napsaná, takže nijak výrazně nenudila. Byla svým způsobem originální - přeci jenom jsem se s ničím podobným ještě nesetkala. Když se nad tím člověk pořádně zamyslí, i naprostý laik má pak chuť štourat se ve skutečných dějinách anglické monarchie.
Ale vraťme se ke knize, byla to taková pohádka, ve které máte rádi kladné postavy a naopak nemusíte záporáky. Ani nevím proč jsem se na knihu těšila... tím samozřejmě nechci říci, že jsem zklamaná, to nejspíš ne, ale... Prostě ale. Za mě rozhodně takový průměr. Každý musí posoudit, zda je to jeho šálek kávy a zda se do toho pustit. Taky je to rozhodně pro mladší čtenáře, což mohlo způsobit taky mé ne příliš velké nadšení. :)

kalinkacz

Od této knihy jsem na základě zahraničních recenzí čekala opravdu hodně... A prvních 100 stran jsem měla i pocit, že to dostávám, smála jsem se nahlas a hltala každé slovo, nebyla jsem schopná knihu odložit... Druhá polovina mi ale přišla, jako by ji už nepsaly ty samé autorky... Takové klišé a překombinované, pro mě osobně absolutně nelogické věci... Těšila jsem se na šílenou jízdu, ale dostala jsem na konci jen dost divnou změť překombinovaných událostí... Mrzí mě, že autorky knihu nezkrátily, pak by na mě druhá polovina třeba působila jinak...

JajaCZ

Kniha ma veľmi bavila do chvíle, kým sa pridržiavala skutočných historických faktov. V momente, kedy sa dej začal ubiehať vlastnou cestou, nadšenie opadlo. Ale áno, čítalo sa to príjemne, donútilo ma vyhľadať si o celej udalosti podrobnejšie informácie :)

ciaram

Opravdu velice nenáročná, odpočinková četba s humorem, u kterého se buď zasmějete nebo protočíte panenky. Začalo to zajímavě, pak příběh přešel krapet do útlumu a od opuštění hradu se v ději objevila i trocha akce. Řekla bych, že to zůstalo někde na půl cesty. Bohužel je znát, že je to opravdu spíš pro čerstvě náctileté - hodně věcí "předžvýkaných" pro správné pochopení. Z mého pohledu na nevhodných místech do děje vlezly autorky se svým komentem (což mě osobně rušilo). Zase na druhou stranu byly ty komenty někdy vtipné. 65 %
V dalším dílu se autorky chtějí podívat na zoubek Janě Eyreové, což je jedna z mých oblíbených knih, takže si i další díl přečtu a aspoň vím, co od něj očekávat.

Karin_Kim55

Podle vyprávění a doporučení jsem čekala víc...
Nakonec jsem to četla měsíc a přečetla dokonce jen půlku... Ze začátku dobrý, pěkné vtípky, ale potom dlouho dlouho až do půlky nuda. Hodně jsem se do čtení musela nutit až jsem ji nakonec zahodila.

Hezký nápad, poznámky autorek byly také vtipné, postavy mi také nebyly nijak extra proti srsti (až na pár výjimek)... Ale po prvních 100 stránkách to byla ale hrozná nuda...

Bookgirl

Geniální knížka, která se neuvěřitelně rychle četla, měla spád, byla vtipná a splnila všechna moje očekávání. Určitě znám plno lepších knížek, ale u téhle jsem si úžasně odpočinula a vážně mě bavila. Všechny postavy byly moc sympatické. Doporučuju jako skvělou oddechovku, která vás zaručeně bude bavit.