Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351291/ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.287

My Lady Jane (2016)

Humor, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Vikos
předevčírem

Bylo mi ctí jí číst.

Přesně hezké fantasy pro mě (srdíčko)

KaileyBlot

Tohle byla moc milá knížka. Nenáročná, vtipná a prostě taková odpočinková. Hodně jsem si oblíbila Janu a G. Autorkám se kniha opravdu povedla.

Torino

Super krásná oddychovka! Ale ani nevím, co z této knihy vypíchnout jako ten top. Rozhodně se mi to ale četlo snadno, rychle a bavilo mě to. Líbilo se mi vzít historický příběh a zasadit do něj prvky fantasy (ačkoli skutečný příběh byl zajímavý už sám o sobě). Zajímavé taky bylo, že každá kapitola byla z pohledu jiného hlavního hrdiny, kteří se cyklicky střídali. Nicméně byly tam dějové pasáže, které mohli být napsány lépe, hlavně tedy mohli být více rozepsané a na to, v jaké době se příběh odehrával, mohli být trochu, jak to říct... krutější. Ale jen trochu.

krausmary

Pěkné, zábavné a odlehčené čtení na večer. Začátek byl možná trošku kostrbatý, ale jinak se to četlo dobře.

tessinaknihovna

Moc pěkné, oddechové čtení. Ze začátku trošku kostrbaté, ale pak se to pěkné rozjelo. Doporučuji všem, kteří si chtějí odpočinout, zbavit se stresů, nebo se jen tak pobavit :-)

maca5449

Díky vsuvkám autorek jsem si mnohdy připadala jako při sledování seriálu HIMYM.

kklepkaa

Kdybych nebyla tak nadšená původním nápadem a to vzít reálný základ a udělat z toho něco svého, tak dám snad ještě o hvězdičku méně. Hezky se to četlo, ale jinak žádný extra dojem z toho ani nemám. A asi mám i jiný smysl pro humor, protože zas tak vtipné mi to taky nepřišlo. Sorry holky.

evelis48

Za mě skvělá. Velmi oddechová, vtipná, příběh sice poněkud nereálný, očkoliv se jedná o upravené dějiny, ale mě se kniha velmi líbila a ačkoliv nepatří k těm nejtenčím, měla jsem ji hodně rychle přečtenou. Ke konci byl děj trochu uspěchaný, jedná se spíš o pohádku, ale já mám pohádky ráda, takže... proč ne. Za mě pět hvězdiček. Myslím, že patří k mým nejoblíbenějším. :D ^^

Pedruska01

No, jak začít... Musí se nechat, že kniha se četla rychle, byla dobře napsaná, takže nijak výrazně nenudila. Byla svým způsobem originální - přeci jenom jsem se s ničím podobným ještě nesetkala. Když se nad tím člověk pořádně zamyslí, i naprostý laik má pak chuť štourat se ve skutečných dějinách anglické monarchie.
Ale vraťme se ke knize, byla to taková pohádka, ve které máte rádi kladné postavy a naopak nemusíte záporáky. Ani nevím proč jsem se na knihu těšila... tím samozřejmě nechci říci, že jsem zklamaná, to nejspíš ne, ale... Prostě ale. Za mě rozhodně takový průměr. Každý musí posoudit, zda je to jeho šálek kávy a zda se do toho pustit. Taky je to rozhodně pro mladší čtenáře, což mohlo způsobit taky mé ne příliš velké nadšení. :)

kalinkacz

Od této knihy jsem na základě zahraničních recenzí čekala opravdu hodně... A prvních 100 stran jsem měla i pocit, že to dostávám, smála jsem se nahlas a hltala každé slovo, nebyla jsem schopná knihu odložit... Druhá polovina mi ale přišla, jako by ji už nepsaly ty samé autorky... Takové klišé a překombinované, pro mě osobně absolutně nelogické věci... Těšila jsem se na šílenou jízdu, ale dostala jsem na konci jen dost divnou změť překombinovaných událostí... Mrzí mě, že autorky knihu nezkrátily, pak by na mě druhá polovina třeba působila jinak...

JajaCZ

Kniha ma veľmi bavila do chvíle, kým sa pridržiavala skutočných historických faktov. V momente, kedy sa dej začal ubiehať vlastnou cestou, nadšenie opadlo. Ale áno, čítalo sa to príjemne, donútilo ma vyhľadať si o celej udalosti podrobnejšie informácie :)

ciaram

Opravdu velice nenáročná, odpočinková četba s humorem, u kterého se buď zasmějete nebo protočíte panenky. Začalo to zajímavě, pak příběh přešel krapet do útlumu a od opuštění hradu se v ději objevila i trocha akce. Řekla bych, že to zůstalo někde na půl cesty. Bohužel je znát, že je to opravdu spíš pro čerstvě náctileté - hodně věcí "předžvýkaných" pro správné pochopení. Z mého pohledu na nevhodných místech do děje vlezly autorky se svým komentem (což mě osobně rušilo). Zase na druhou stranu byly ty komenty někdy vtipné. 65 %
V dalším dílu se autorky chtějí podívat na zoubek Janě Eyreové, což je jedna z mých oblíbených knih, takže si i další díl přečtu a aspoň vím, co od něj očekávat.

Karin_Kim55

Podle vyprávění a doporučení jsem čekala víc...
Nakonec jsem to četla měsíc a přečetla dokonce jen půlku... Ze začátku dobrý, pěkné vtípky, ale potom dlouho dlouho až do půlky nuda. Hodně jsem se do čtení musela nutit až jsem ji nakonec zahodila.

Hezký nápad, poznámky autorek byly také vtipné, postavy mi také nebyly nijak extra proti srsti (až na pár výjimek)... Ale po prvních 100 stránkách to byla ale hrozná nuda...

Bookgirl

Geniální knížka, která se neuvěřitelně rychle četla, měla spád, byla vtipná a splnila všechna moje očekávání. Určitě znám plno lepších knížek, ale u téhle jsem si úžasně odpočinula a vážně mě bavila. Všechny postavy byly moc sympatické. Doporučuju jako skvělou oddechovku, která vás zaručeně bude bavit.

petra3715

Přečteno za dva dny! Četlo se to tak rychle a bylo to tak krásné, že na tuto knížku budu myslet ještě dlouho.
Strašně se mi líbily poznámky autorek, a i když byla historie trochu předělává dozvěděla jsem se o ní víc.
Jednoduše to byla bomba! 5/5*

Janpa

Tak tohle byl pro mě oříšek. Po knize jsem toužila ještě dlouho předtím, než byla vydána. Měla jsem proto ohromnou radost, když mi ji Ježíšek nadělil. Pustila jsem se do čtení a najednou nevěděla, co mě na ní tolik lákalo. Četla se pěkně, dokonce to i rychle ubíhalo, ale něco mi pam pořád chybělo. Takové to nutkání muset číst, kdy to člověk nemůže vydržet. Byla jsem celkem zklamaná, ale jen do doby, kdy se děj rozběhl. To se pro mě stalo asi v polovině. Celkově tedy dávám pět hvězd, ta poslední je díky obálce, protože ta je kouzelná. Myslím, že je to příjemná oddechovka, která potěší a mnohé z vás i nadchne.
Závěrem: Líbila se mi, ale jsou i lepší knihy. :)

andrea4315

Ach, byl tam vtip, cit, jiskření i poučení,
a samozřejmě i jinoch táák švarný,
kouzlo ráno, ve dne v noci,
smutným dívkám ku pomoci,
na rtech jejich úsměv vyloudit,
Dámy, páni je to marný,
tuto knihu nemohu jinak, než doporučit.
Že nevychází mi tu rým?
Tak přečtěte sami, zda v knize G ho najde líp.

AnnaBa789

Tak tohle je jedna z nejlepších knih kterou jsem kdy četla!! Fakt super!!! Jsém obrovská faninka Harryho Pottera a přistihla jsem se jak uvažuju o tom, že tahle knížka mě baví víc a je lepší... :D DOPORUČUJU!!!

ivousekk

No, čekala jsem rozhodně větší pecku po těch nadšených komentářích tady.. Nečetlo se to špatně, bylo to i zajímavé. Ale kde je ta slibovaná královská zábava, kde je ten humor? Smála jsem se jen jednou, a to u scény, kdy G. a Eduard zabíjeli VBMR.

petra5588
30.12.2017

Parádní oddechovka, přečteno takřka jedním dechem :)

RemiBlack
28.12.2017

Často teď prostě stojím před knihovnou a napodobuju výraz lady Jany na obálce… To se mi vážně u knihy ještě nestalo. :D

A teď k obsahu. Klady:
Jedním z kladů je bezpochyby humor. Nejde o klasickou humoristickou knihu, která má vtip jako hlavní cíl, ale určitě se mnohokrát zasmějete. (Protože princ rozhodně neječel jako malá holka).
Dále, postavy. Velká většina postav je hrozně sympatická a sžijete se s nimi. Vyzdvihnu tři. Babičku, drsnou stařenku (ze které má mladý král docela respekt…). Gifforda, toho kluka prostě budete mít rádi. (Dámy, tolikrát se zdůrazní, že je nehorázně pohledný, až tomu nakonec uvěříte. To, že je gentleman dokáže sám. :)) A samozřejmě Gracie, protože je až skandální, že nosí kalhoty. Má úžasně prořízlou pusu a místo čaje dá přednost skotské whisky.
Kniha má spád, rychle a dobře se čte. Ani nebudete chtít uvěřit, že už je konec.

Ale já nejsem nikdy úplně spokojená. Zápory:
Jak brzy zjistíte, v tomhle alternativním světě je magie (mají ji tzv. Ediané). A až podezřele často se stávalo, že postava v nesnázích najednou zjistila, že vlastně magii má a tak se mohla zachránit. Edian ex machina.
Na mě to bylo možná až moc sladké. Ale romantika není zrovna můj šálek kávy, tak to prosím neberte jako znatelnou vadu, jen jako subjektivní názor cynika… :)
A poslední věc - konec. Tři sta osmdesát stran se vypravěčky držely tam, kde měly. A sice za klávesnicí, v anotaci a v prologu. Ale posledních asi dvacet stran se snad desetkrát stalo, že se něco děje a najednou bum! Jsou tu vypravěčky a půl strany informací, které jsem nechtěla. Jeden příklad za všechny:
Hrdinové přemohli několik protivníků, ale potřebují jít hned dál. Tak je svázali provazem. Bum! Vypravěčky mi popisují, jak zjišťovaly u jakéhosi historika, kde hrdinové mohli vzít provaz na svázání nepřátel. Nic, ale opravdu nic vás tolik nevyhodí ze začtení, jako právě toto.

P. S.: proč se kniha jmenuje "má lady JANE", když to jméno uvnitř přeložily a všichni jí říkají " JANA"?
Ale to je jen drobný detail...

Nicméně, sečteno a podtrženo, kniha se mi opravdu moc líbila. :) Od knihomolky lady Jany, přes jistého koně, srdcovou královnu, až po tu poslední poštolku, kterou můžete na anglickém nebi zahlédnout. Čtyři jsou málo, pět je moc. Pátou hvězdičku dávám obálce a pobytu v Helmsley, protože babičce se nikdy neodmlouvá. :) 4,5 *

Galánečka
21.12.2017

Příběh byl super - bylo to něco jiného a nového a člověk se občas i zasmál. Postavy velmi sympatické. Co hodnotím negativně tak řadu chyb a překlepů v textu, nejsem ten typ, co by se v něčem takovém nějak babral, ale tohle už bylo opravdu moc. Několikrát se i stalo, že jméno Eduard bylo zaměněno za Edward, a to by se podle mě stát rozhodně nemělo.

Kikulka97
17.12.2017

Parádní kniha, které se jeden opravdu nasměje :)

Markouš
11.12.2017

Tak tahle knížka mě zahřála u srdce ❤️

Nikča1236
09.12.2017

Královsky zábavné počtení! :D

Marthas
27.11.2017

Anotace mne opravdu zaujala. Navíc jednu z autorek znám z její předchozí tvorby, přesto jsem se nebyla úplně jistá, jaká kniha nakonec bude. Protože jsem nevěděla, jak se Cynthii povede sladit svůj styl se spoluatorkami. Nakonec musím říci, že to bylo skoro perfektní. U žádné knihy jsem se tak dlouho a tak upřímně nesmála jako u této, což mi připomíná jednu z chyb vydavatelství: Na "nálepce" totiž inzerují nejvíce magie, pak napětí a pak vztahy a anotací slibovaný humor tam vůbec není. Přitom je to, když ne nejdůležitější, tak hodně podstatná ingredience tohoto výtečného "guláše" míchajícího dovedně nejen žánry historie a fantasy. Dávám, zaslouženě 5 hvězd, i překlad byl slušný, a zařadila jsem knihu i do mnou Doporučených, což nedělám nijak často.
Doufám, že jsem to pochopila správně a autorky budou nadále spolupracovat na "uvádění na pravou míru" smutných příběhů, které si všichni pamatujeme z hodin dějepisu.-)

assilem
23.11.2017odpad!

Nejdřív jsem byla otrávená, co to je. Ale nakonec jsem přečetla dost rychle. Proč by se lidé nemohli měnit ve zvířata. Líbila se mi.

Efeméra
21.11.2017

Má lady Jane je skvělá parodie na dějiny. Musím přiznat, že mi na začátku připadalo dost šílené, že se v knize mění lidé na zvířata. Brzy jsem nad tím však mávla rukou a nakonec mě to neskutečně bavilo. V Mé lady Jane jsou samé sympatické postavy (A to nejen ty hlavní, ale i vedlejší. Eduardova a Janina babička byla skvělá). Eduard byl přes svoje postavení tak trochu ňouma, ale i tak jsem mu fandila. S knihomolkou Janou jsem v řadě situací soucítila (který knihomol by nesoucítil, že :D) a stejně tak jsem si oblíbila Gifforda (prostě gentleman, jak má být). Konec byl sice na můj vkus docela uspěchaný a řada problémů se prostě vyřešila tím, že hrdina zjistil, že je Edian a umí se proměňovat ve zvíře, ale i tak Mou lady Jane hodnotím pěti hvězdičkami a nedočkavě vyhlížím další dílo autorek.

Lucibuska
14.11.2017

Skvělá kniha. Hrozně moc mě bavila, je čtivá a zábavná. Splnila mé očekávání.

SeverusSnape
13.11.2017

Úžasné a hlavně zábavné čtení. Dalo by se tam přidat pár pikantnistí, ale i tak jsem nadšená. A krásná obálka jako bonus k tomu