Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351291/ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.425

My Lady Jane (2016)

Humor, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

assilem
včera

Nejdřív jsem byla otrávená, co to je. Ale nakonec jsem přečetla dost rychle. Proč by se lidé nemohli měnit ve zvířata. Líbila se mi.

Efeméra
21. listopadu

Má lady Jane je skvělá parodie na dějiny. Musím přiznat, že mi na začátku připadalo dost šílené, že se v knize mění lidé na zvířata. Brzy jsem nad tím však mávla rukou a nakonec mě to neskutečně bavilo. V Mé lady Jane jsou samé sympatické postavy (A to nejen ty hlavní, ale i vedlejší. Eduardova a Janina babička byla skvělá). Eduard byl přes svoje postavení tak trochu ňouma, ale i tak jsem mu fandila. S knihomolkou Janou jsem v řadě situací soucítila (který knihomol by nesoucítil, že :D) a stejně tak jsem si oblíbila Gifforda (prostě gentleman, jak má být). Konec byl sice na můj vkus docela uspěchaný a řada problémů se prostě vyřešila tím, že hrdina zjistil, že je Edian a umí se proměňovat ve zvíře, ale i tak Mou lady Jane hodnotím pěti hvězdičkami a nedočkavě vyhlížím další dílo autorek.

Lucibuska
14. listopadu

Skvělá kniha. Hrozně moc mě bavila, je čtivá a zábavná. Splnila mé očekávání.

SeverusSnape
13. listopadu

Úžasné a hlavně zábavné čtení. Dalo by se tam přidat pár pikantnistí, ale i tak jsem nadšená. A krásná obálka jako bonus k tomu

muchomurka
03. listopadu

Knížku jsem si koupila, protože se mi hrozně moc líbila obálka. Vůbec jsem netušila, co od knihy čekat, ani ten kratičký popis mi moc nenapověděl. A byla jsem velmi příjemně překvapená. Knížka je naprosto skvělá, musela jsem se často krotit, abych se nesmála na celé kolo, když jsem si po cestě do práce četla.
Výborný humor, příběh zasazený do zajímavého prostředí, intriky, láska, hlavní postavy, které se Vám dostanou pod kůži (a nejen hlavní postavy, třeba babičku Eduarda a Jany bych si ráda užila na stránkách knihy víc).
Občas mi tedy přišlo, že autorky skákaly mílovými kroky mezi jednotlivými obrazy (např. šup a byli ve Francii) a moc jsem nechytla to s tím medvědem, ale to jsou drobnosti. Příběh plynul víc než hladce a jen jsem doufala, že Marii (tu ropuchu) více potrestají. K této knížce se určitě budu moc ráda vracet.

E.lisabeth

No, musím říct, že jsem od toho čekala trochu víc, proto jsem se do čtení občas i musela nutit. Ale je to pěkná fantasy parodie na historické romány. V knize je i pár opravdu úsměvných momentů. Celkově doporučuji.

Tenebien

Byla to hrozná sranda. Fakt jsem se nasmála. A v kindlu jsem si zvýraznila plno pasáží, protože to byla prča. (Proč mi vlastně trvalo tak dlouho si to přečíst? Jo, asi protože znám anglickou historii a osud opravdové Jane...)
Na druhou stranu mi občas vadil jazyk, kterým to bylo vyprávěné, byl moc moderní. Ale chápu, proč to autorky udělaly.
A jak bych si mohla neužít knížku, jejíž hlavní hrdinkou je knihomolka? :-)
(čteno v originále)

Naluš2115

Kniha se mi hodně líbila. Byla čtivá, vtipná, zamilovaná a plná intrik tehdejšího života. Ale to co autorky udělaly s hystorií... Občas jsem jen oněmněle zírala. Myslím, že asi všem došlo, že verité mají představovat protestanty a ediané katolíky. A upřímně? Kniha byla úžasná a miluji Bess! Alžbětu I. mám ráda i co se týče skutečných dějin. No no, abych to shrnula, příběh byl krásný a já jo můžu jen doporučit :D

ivca7265

Historický příběh, ve kterém nechybí humor, láska a magie. Je to skvělé oddechové čtení. Více o příběhu v záložkách recenze:-)