Môj priateľ tučniak

Môj priateľ tučniak https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288705/mid_m-j-priatel-tucniak-ans-288705.jpg 4 769 769

Tom Michell, mladý učiteľ angličtiny, zažíva v poperónovskej Argentíne nečakané dobrodružstvo. Nebolo to ale odvážne spoznávanie latinskoamerických krajín, na ktoré sa toľko tešil. Jeho život zmení smer, keď počas výletu v Uruguaji zachráni tučniaka špinavého od ropy a dechtu, ležiaceho na pobreží plnom mŕtvych vtákov. Očistí ho a chce ho vrátiť do mora, kam patrí. Tučniak s tým však nesúhlasí. V tom momente sa začína ich spoločná cesta. Keď sa vráti do školy s tučniakom, všetci sa o nich dozvedia a Juan Salvador sa dostane do centra pozornosti – bude z neho maskot školského tímu, dôverník domácej, spoluhostiteľ Tomových party a inštruktor plávania. Napriek ťažkým časom perónistickej vlády, hrozivej ekonomike a politickým bojom v Argentíne, Juan Salvador všetkých okolo seba rozveseľuje. Michell dal tučniakovi meno Juan Salvado, čo znamená zachránený – napokon sa však ukáže, že práve Juan Salvado zachránil Toma Michella.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Noxi

The Penguin Lessons , 2015

Leniii
04.11.2016 4 z 5

Krásný příběh :)

p.e.tule
02.11.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!!! Juan Salvador mě totálně odzbrojil...

MorbidCuriosity
23.10.2016 5 z 5

Moc pekna knizka, jejiz pribeh oceni vsechny vekove kategorie. Je nejen o neuveritelnem pratelstvi, ale donuti i zamyslet se nad tim, jak se lidi chovaji k zivotnimu prostedi a co vsechno zo muze zpusobit. Ackoliv me prepadl mensi smutek na konci knihy, jsem moc rada, ze to autor moc neprehanel a nepitval. Stejne tak jsem snad i rada, ze kniha neni nabouchana humorem od zacatku do konce, ale jen sem tam neco. Cloveku to umozni vnimat vlastni myslenku knihy.

laepus
20.10.2016 5 z 5

Přiznám se, že jsem čekal možná ještě vtipnější nálož, ale po pár kapitolách mi došlo, že bude lepší nečekat a už jsem si jen užíval nádherný příběh ze života... ze života tučňáka a jeho lidského kamaráda. I slza ukápla. A ne jednou. Krásná kniha.

berunka59
17.10.2016 5 z 5

Mě se kniha moc libila.. Nenasilná, vtipná.. Konec smutný ale člověk si uvědomí čeho si má vážit.

misowi84
12.10.2016 2 z 5

Obal knihy mě značně navnadil. Na obalu roztomilý tučňáček s červenou šálou a navíc
s nadpisem : úchvatný příběh, který dojal celý svět. Já tedy bohužel dojat nebyl.
Začátek byl sice působivý, ale zbytek tak nějak frustrující a zdlouhavý.

ally74
01.10.2016 5 z 5

Pro mě moc milá knížka. Hezký příběh o tom, jak nečekaně může člověk přijít ke zvláštnímu zvířecímu kamarádovi. A trocha historie z Argentiny není vůbec k zahození. Doporučuji, pokud si chcete přečíst něco příjemného. Jen po dočtení budete asi chvilku přemýšlet o tom, jak ubližujeme přírodě.

simona5r
29.09.2016 2 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Bohužel jak jsem byla natěšená, tak mě kniha zklamala. Začátek byl slibný, ale pak to byla hrozná nuda a zbytek už jsem vyloženě přetrpěla.

nakavusterezou
14.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která mě na konci dohnala až k slzám.

Všem vřele doporučuji. Není to pouze o soužití člověka s tučňákem, ale i o lidech a jejich chování k přírodě, dosti poučné.

Olia
01.09.2016 5 z 5

Taky bych chtěla mít na terase tučňáka.. kámoše.. zažít tak huboké přátelství, mít se komu vypovídat.. :-) mile napsáno, k tomu navíc prima cestovatelské vyprávění a sympatické vydání knížky.. tučňáky odteď prostě žeru..

Odehnalka
18.08.2016 4 z 5

Začátek se rozjel, skvěle jsem se bavila, konec se pak nějak táhl. Ale příběh byl skvělý, mě to chytilo za srdíčko. Kéž bych měla doma též tučňáka!

Dragell
17.08.2016 5 z 5

Přátelství je mocná věc, dokáže měnit pohled na svět mnohým. Jenže co když se přátelství vyvine mezi člověkem a tučňákem? Dokážou ti dva vůbec prolomit jazykovou bariéru a porozumět si?

Mnohdy komické situace, které nastávají mezi Tomem a tučňákem vám mile zpříjemní den, nemluvě o chvílích, kdy se Juan Salvado rozhodne motivovat své okolí k novým výkonům.

Doporučuji všem milovníků zvířat.
Příběh s jedním velkým poselstvím.

AnneD
15.08.2016 5 z 5

Půvabná knížka napsaná podle skutečnosti, která vypráví moc milý příběh o tom, jak si autor osvojil tučňáka. Zanechala ve mne příjemný pocit a navíc mám teď tučňáky mnohem radši!
Doporučuji!

Zahonek
11.08.2016 5 z 5

Roztomilá a pozitivy nabitá knížka - navíc s příjemným vzhledem a několika ilustracemi, která vypráví dojemný příběh o tom, jak člověk bezohledně - při honbě za penězi a nesmyslným přepychem - devastuje přírodu. A jak zvířata přes všechno utrpení, dovedou na to odpovídat nečekaně nenásilně a s nevynucenou láskou. Také se dozvíme, že je pořád dost lidí, kterým není osud zvířat lhostejný a jsou za své snahy odměněni možností blíže se seznámit s fascinující zvířecí inteligentní osobností, a také prozřením, že vlastně o zvířatech a přírodě jako takové toho vlastně moc nevíme a máme se od ní ještě hodně co učit. Konec mě překvapil, byl takový náhlý a nečekaný, až příliš kontrastní s pozitivně laděným rozběhem knihy. A vlastně až tak nečekaný nebyl, kdyby totiž kniha skončila vesele, hodně by ztratila ze své hloubky.

A pak: „Koukej!“ vykřikl jsem a vyskočil ze židle, abych byl blíž k obrazovce. „Je tam! On tam nakonec přece je! Hele, podívej! Můj drahý starý příteli, konečně se zase setkáváme!“
V bazénu plaval tučňák, přesně takový, jak jsem si ho pamatoval. Příští dvě nádherné a blažené minuty a sedmnáct vteřin jsme byli opět spolu. Až do konce filmu jsme mlčeli; neodvažoval jsem se promluvit.

nenúfar
08.08.2016

Naprosto doporučuji tuto knihu. Neočekávejte velké literární dílo, spíše je to milá, nenáročná, velmi poutavá knížka o kamarádství zvířete a člověka.Velmi se mi líbí, že autor zmiňuje i historii, ale jen tak aby neunavil čtenáře, popis drsné přírody a fakta o tučňácích krásně doplňují tento příběh. Knihu jsem si koupila a rozhodně nelituji penez.

Slávka 1970
19.07.2016 5 z 5

Nádherná knížka! Po všech a na všech stránkách! Přečetla jsem ji hned podruhé a vychutnala si ji ještě více. Čtení této knihy je takové pohlazení po duši. Poučí, pobaví, má hloubku myšlenky a sílu psaného slova. Krásně napsáno i přeloženo. Určitě patří mezi mé TOP TEN knihy :-)

LadyValeria
17.07.2016 4 z 5

Vydat se nazdařbůh do neznámé země není můj styl, ale je zajímavé si přečíst o příběhu někoho, kdo se nebál do této bláznivé akce vrhnout po hlavě a ještě ho u toho potkalo takové roztomile šílené až nepředstavitelné dobrodružství s tučňákem.

Kniha sama je napsána čtivě a se spoustou laskavého humoru, díky čemuž mne úplně vtáhla do svého vyprávění. Prožívala jsem všechny krásné chvíle i napjaté momenty se zatajeným dechem a občas, přiznám upřímně, se slzami v očích...

Aaliyan
15.07.2016 3 z 5

Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila. Autor se snaží psát vtipně, ale nijak se mu to nedaří, tedy aspoň z mé strany jsem se nad "vtipnými" událostmi vždy jen pousmála. Mnohé bych do knihy nedávala vůbec, často je děj zbytečně natahovaný. Hvězdičky dávám za nápad napsat o tučňákovi a přeci jen ... nebyl to nad knihou úplně ztracený čas, je v ní několik opravdu hezkých událostí, kvůli kterým zas stálo zato se prokousat "nudou".

msjadepaton
12.07.2016 3 z 5

Není to špatná kniha, ale asi jsem tam hledala něco, co tam nebylo. Milé počtení, které neurazí a v určitých částech dojme. Bohužel mi připadalo, že je tam dost hluchých míst a že by autor udělal lépe, kdyby napsal spíš delší článek než celou knihu. Takhle mi to připadalo zbytečně roztažené. Zážitek s krávou skoro na tři strany, i když se vůbec nic nestalo, to je přece jenom trochu moc. Na druhou stranu tam byly epizody, které byly vážně zajímavé, jako například Diego, gaučové nebo úvodní záchrana tučňáka. A musím uznat, že Juan Salvado byl opravdu roztomilý. Ve výsledku je to takový průměr.

zralok.av
30.06.2016 5 z 5

Tato kniha je krásná jak svým vzhledem, tak svým obsahem. Myslím, že každý po přečtení tohoto dojemného příběhu alespoň jednou pomyslí na to, jaké by bylo mít doma tučňáka. Tato kniha je takové pohlazení po duši, které vás i trochu poučí o Jižní Americe a o tučňácích. Přiznávám se, že knihu jsem si původně koupila jen kvůli té dokonalé knižní obálce, musím však říci, že to nebyla chyba. Půvab onoho obalu předpovídal půvabu obsahu. Kdyby mi teď někdo řekl nevím co si mám přečíst, rozhodně bych mu doporučila Co mě naučil tučňák, jelikož tento příběh po přečtení nekončí, donutí vás ještě hodně přemýšlet.