Lord John a důvěrná záležitost

Lord John a důvěrná záležitost

Píše se rok 1757. Jednoho jasného rána uprostřed června lord John Grey vyjde z londýnského klubu Biftek a v mysli má zmatek. Šlechtic a vysoce postavený důstojník v armádě Jeho Veličenstva se právě stal svědkem něčeho šokujícího. Ale snaha vyhnout se skandálu, který by mohl zničit jeho rodinu, přebije něco ještě důležitějšího: Koruna mu určí, aby vyšetřil brutální vraždu kamaráda ve zbrani, který byl možná zrádce. Přinucen sledovat dvě vyšetřování zároveň, octne se major Grey v pavučinách intrik a zrad, jež se dotýkají všech vrstev anglické společnosti – a ohrožují vše, co je mu drahé. Od vykřičených domů nočního Londýna do nablýskaných salonků šlechty a od krve zavražděného k bouřícím mořím, které ovládá majestátní flotila Východoindické společnosti. Lord John sleduje mlhavé stopy zmizelého lokaje a ženy v zeleném sametu, kteří by mohli být klíčem ke všemu - nebo také ne......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342267/lord-john-a-duverna-zalezitost-qAS-342267.jpg 448

Lord John Grey (1.)

Lord John and the Private Matter (2010)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Omega

LilianaFalcon
předevčírem

Bohuzel jsem se do knizky nedokazala zacist.

MMacicekk

Dianu Gabaldon všichni jistě znáte díky její několikadílné sérii s názvem Cizinka. Tato kniha je však knihou odlišnou, než na jakou jsme z této série zvyklí. Společným jmenovatelem knih je ústřední postava Lorda Johna, která se v oblíbené sérii pouze mihla. Lord John Grey, major armády Jeho Veličenstva a zároveň hlavní hrdina tohoto příběhu, se stane svědkem šokujícího odhalení, které se týká snoubence jeho sestřenice Olivie. Grey se snaží zabránit skandálu, který by mohl zničit celou jeho rodinu, ale jeho úsilí je přerušeno naléhavým příkazem Koruny, která mu určí, aby vyšetřil brutální vraždu kamaráda ve zbrani, který je podezřelý ze špionáže. Bohužel musím říct, že při tom malém počtu stran se mi příběh dost vlekl a často jsem se přistihla při tom, že ani nevím, o čem čtu. V knize jsem postrádala napětí, které by celý příběh dostalo na úplně jinou úroveň. Konec to jakžtakž zachránil, rozuzlení bylo zajímavé a pro mě nečekané. Bohužel jsem však od celé knihy očekávala trochu více, než se mi dostalo.

moudivlacek

Zajímavý román. Trošku jsem na vážkách, jak ho pochopit. Hlavní hrdina lord John má na starosti po nechtěném objevu zachránit před svatbou svou sestřenici, a zároveň má vyšetřit vraždu seržanta z jeho regimentu.
Velice rychle jsem pochopila, že John musí být velmi opatrný, neboť i on má jedno velké tajemství, jeho prozrazením by ohrozil nejen sebe, ale i rodinu a regiment.
Obdivovala jsem jeho dedukci při pátrání po vrahovi.
A ještě jeden hrdina mi byl moc sympatický - Greyův nový sluha Tom.

tarabas

Pěkná oddechovka s detektivní zápletkou. Moc mě nezaujala hlavní postava.

Veve721

Lord John si svůj vlastní prostor zaslouží - je to výborně vykreslená postava: inteligentní odvážný muž a velký sympaťák, o kterém si chci přečíst ještě mnoho a mnoho knížek. Hlavní hrdina mi prostě přirostl k srdci a to je polovina úspěchu každé dobré knížky. Detektivní zápletka je originální a kombinuje málo známá historická fakta s prostředím bohatého i chudinského středověkého Londýna. Nejedná se o ten typ krimi románu, kde hádáte vraha společně s hlavním hrdinou, autorka vám totiž neposkytne žádné indície, pomocí kterých byste mohli pachatele odhalit. Jste jen pozorovatelem - sledujete Johnův příběh a držíte mu palečky. Obraz Londýna je vykreslen opravdu realisticky, autorka se nesnaží dobu jakkoli romantizovat či přikrášlovat, naopak těží z její špatnosti. Postavy mluví sprostě, navštěvují nevěstince, trpí pohlavními chorobami, vraždí, podvádí a nebojí se přilít do pití kapku jedu. Co víc si od historického románu přát? Diana Gabaldon moje očekávání nejen naplnila, ale dokonce předčila.
Recenze: http://supermixer.blog.cz/1707/s-lord-john-grey-diana-gabaldon

Ivuska.09

Přestože román není příliš dlouhý, je velmi dobře promyšlený. Zavede vás do dvou rozdílných prostředí Anglie osmnáctého století – nablýskané i oplzlé. Nechybí ani poslední dobou mezi autory poměrně oblíbená tématika homosexuality. John se stává žralokem v moři politických intrik, které se týkají všech vrstev anglické společnosti. A i když i jemu jde o život, skvěle si poradí s nečekanou vraždou i chybějícími důkazy.

TheMelorry

Sledujeme pátrání lorda Johna, jeho bravurní dedukci, inteligenci a logiku, ale také navštívíme velmi zajímavá místa. Kniha se mi moc líbila, šlo o skvělou detektivku z Anglie 18. stol., ve které nechybělo napětí ale ani historické reálie, jak je autorčiným dobrám zvykem. Kniha se v podstatě čte sama a klidně by mohla být delší...

Kerberos

zajímavá historická detektivka

gleti

Velmi dobrá kniha se sympatickým hrdinou. Čte se v podstatě sama. Autorka dokonale zvládla reálie (což není divu vzhledem k jejímu vzdělání).

asam
27.07.2016

Nápad dobrý, pečlivě popsaná doba, doba. osoby Román s detektivní zápletkou. Podle mě se ale celý děj strašně vlekl. Jsme už asi zvyklejší na to, že vyšetřování má spád a nezdržuje se dlouhými popisy. To nese doba - spěcháme. Otázka je, zda je to dobře, či ne. Přečetla jsem a dávám 4*

peťa96
26.05.2016

Knížka se mi četla jedním dechem. Moc pěkně napsaná, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah. :)

VenuseV
20.05.2016

Moc pěkná detektivka z doby a prostředí, které mám moc ráda :-)

Tesset
17.03.2016

Další super kniha od této autorky. Nemůžu nic vytknout, jen doporučit.

milunka21
24.11.2014

Nějak mě nechytla.Ale to je možná tim že nemam na čtení moc čas

Lenka.Vílka
13.08.2014

Priznam se: knihu jsem planovala jako vatu, nez pujdu do knihovny a nemyslela jsem, ze ji prectu do te doby a ze me tak pohlti...coz se stalo...bavila me od zacatku do konce...uz se tesim na dalsi dil...

neta
19.06.2013

Historická detektivka, která rychle vtáhne do děje i přesto, že se tu řeší i dost politických problémů.

Marbulka
06.01.2013

Pěkná detektivka, Diana nezklamala

katynais
23.08.2012

Detektivky moc řada nemám,ale Diana má obrovský talent ctahnout čtenáře do děje a příběh udělat zajímavým,takže mě kniha bavila a určitě si přečtu další dil