Zjizvená tvář

Zjizvená tvář https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129373/zjizvena-tvar-129373.gif 4 155 45

Logan McRae série

Zločin z vášně nebo chladnokrevná vražda? V mrazivém, deštivém Aberdeenu řádí násilník, který už má na svědomí několik znásilněných, zmučených žen. A zatímco Loganovu přítelkyni pošlou do ulic jako návnadu, on sám pátrá po totožnosti neznámého muže, kterého vyhodili z auta před nemocniční pohotovostí. Vše nasvědčuje tomu, že kdosi z místní sadomasochistické komunity dostal chuť vraždit, takže Logana zavede vyšetřování do temného polosvěta pornofilmů a sexshopů. Hlavním podezřelým ze série znásilnění je hvězda místního fotbalového klubu, která má ovšem na všechny útoky alibi. Logan se domnívá, že tentokrát se někdo z nich ošklivě zmýlil, ale Jackie je skálopevně přesvědčena o fotbalistově vině…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Skin , 2007

Oksalakka
16.09.2014 5 z 5

Z pěti dosud vydaných knih s Lazarem Loganem asi nejlepší.

Dumicek
08.01.2014 5 z 5

Opět paráda..Zase je v Aberdeenu zima jak když praští a nevyřešených případů přibývá. Tentokrát máme velice zajímavé prostředí sadomasochistické komunity a dále znásilňování mladých studentek,které byly ještě k tomu zohaveny a to není vše. Je toho v knize spoustu a napětí z ní jen čiší. Inspektorka Steelová je dost drzá šéfová,ale možná lepší jak inspektor Inch. Rozhodně se s nimi člověk nenudí a i se zasměje.Tisk zas policistům sype popel na hlavu, za to jak jsou neschopní. Prostě vše jak má být.Těšim se na další počtení.

čef
17.07.2013 5 z 5

Skotská detektivka je o věčně napruděných šéf-inspektorech neúnavně trápících své podřízené dokud vše nevyřeší. Zde je navíc i slušnou mluvou a chováním se neomezující šéf inspektorka. Kniha připomíná McBainův 87. revír, ale mnohem syrovější a snad i bližší realitě. Mnohem častěji zde policie dostává na frak hlavně od tisku, nakonec však vše vyřeší, někdy tedy i hodně nekonformně za hranicí zákona. Závěrečná scéna je až komická, kdyby se přitom taky neumíralo. Zajímavé, kam se v průběhu let závěrečné finále dostalo, od původní sešlosti podezřelých, kde detektiv dlouhým proslovem odhalil vraha, až k této tragikomedii. Hodnotím jako mistrovské dílo současné detektivní literatury.

Izu
21.01.2013 5 z 5

Škoda že u nás vyšly zatím pouze tři knihy v sérii s Loganem,má jich myslím už sedm.

jarin58
14.10.2012 5 z 5

Náhodou jsem narazil na tohoto autora,musím říci že kniha je skvělá.Doufám,že i ostatní budou také tak čtivé.

skotská literatura

Stuart MacBride