Lockdown

Lockdown https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468416/bmid_lockdown-8Lk-468416.jpg 4 161 34

Deset autorů, deset příběhů, jeden lockdown. Sborník, který vznikl jako inciativa nakladatelství v době krizového stavu republiky, vás zavede do nových fantastických světů – ať už mezi skřety, elfy a půlčíky jako povídka Staré vznešené časy od Františka Kotlety, nebo do světa technologických vymožeností jako Panenka Romana Bureše. Navštívíte futuristickou budoucnost v Sobotní směně Kristýny Sněgoňové, jeden prazvláštní magický chudobinec v povídce Petry Kubaškové nebo třeba Divadlo zrůd v příběhu Lucie Lukačovičové. Zjistíte, zda se hrdinům podaří zachránit mladou vdovu v příběhu Allerseelen od Oskara Fuchse nebo své blízké v povídce Staří přátelé od Michaely Merglové. Odhalíte Stíny nad Prahou s Davidem Šenkem, ponoříte se do světa cti a alchymie v Tlesknutí jedné dlaně od Petra Schinka a s Daliborem Váchou okusíte Cestu na jih. Otevřete knihu a okuste příběhy, které dnes slavné autory často přivedly na cestu literárního úspěchu.... celý text

witko
12.04.2021 3 z 5

Jak už to tak bývá u těchto titulů, ne vše se líbí. Tento výběr povídek je takový slušný průměr.

vorenus
03.04.2021 4 z 5

Těch pár prvních povídek bylo fakt slabších, ale jak to dostal do rukou Kotleta, tak už jsem se jen bavil. Takže vítězné pořadí je Kotleta, Merglová, Snegoňova a Schink. Povídky od těchto autorů jsou opravdu hodně povedené. Merglovou jsem četl poprvé a rozhodně ve mně vzbudila zvědavost. Jsem moc zvědavý na její další tvorbu. Každý autor má vlastně šanci díky povídce navnadit čtenáře na své další dílo a Merglové se to u mě povedlo.

Alma-Nacida
22.03.2021 4 z 5

Já myslím, že je to i na 4 hvězdy, i když možná s odřenýma ušima. Ale tak už to u povídek bývá, že se mi některé líbí, některé míň a u jiných si řeknu, že to byla bezmála ztráta času. Ale tady si vybavím je jednu takovou, takže za mě je to určitě nadprůměrný soubor povídek. :) Pobavila mě reminiscence na noir à la Phil Marlow, tradičně Kotleta a mnozí další.

alenkacermi
11.03.2021 2 z 5

No, v hodnocení jsem spíš rozpačitá. Nečetlo se to špatně, ale....líbila se mi jen jedna z těch povídek.

pobijecmuch
05.02.2021 2 z 5

Asi budu opakovat jiné uživatele. Povídky, které jsou napsané z chodu a asi hodně rychlou jehlou, jsou pouze průměrné, až podprůměrné.
Jediné plus je, že je kniha pouze v elektronické podobě a zdarma.

LussyP
01.01.2021 3 z 5

Jak už to u povídek bývá, nezaujme vás každá, bohužel musím konstatovat, že ty nejdelší byly zároveň nejhorší. Na zabití času fajn, ale určitě se k nim vracet nebudu.

panPatejl
13.12.2020 3 z 5

Fakt nevím, jak to ohodnotit. Kvalita povídek má větší výkyvy než násoska vracející se z nádražky první večer po znovuotevření hospod.
Ve sbírce najdeme skvělého Bureše, průměrného Kyštletu i pár nečitelných kousků, jejichž stravitelnost bych přirovnal možná tak ke Zlatým Stránkám.
Vyzdvihnul bych určitě povídky od Dalibora Váchy a Michaely Merglové.
Dámy Kubašková a Lukačovičová ale bohužel svými netvory zkazily celkové hodnocení na chabé tři hvězdičky. Škoda.

lili11
13.12.2020 4 z 5

na knížku jsem se těšila a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Měla jsem možnost přečíst deset povídek s různými náměty a styly od českých autorů. Některé povídky mě bavili víc, některé míň , ale celkově to hodnotím za 4. A obálka je taky krásná.

orson
08.12.2020 4 z 5

Za mě skvělé povídky, mnohem mnohem lepší než obdobný covidový počin "Za oknem".

MichalKal
03.12.2020 3 z 5

Některé povídky super některé méně. ;)

Elkiss
18.11.2020 3 z 5

Prumer. Nektere povidky byly vyvedene, jine jsem moc nepochopila. Antologie nemam moc nactene, ale par uz jsem jich precetla a tak prozatim byla tato sci-fi antologie nejmene povedena. Ve finale ale hodnotim kladne a zazitek z knihy byl uspokojujici, jen uz se k ni asi nevratim.

ivca79
16.11.2020 2 z 5

Některé povídky super, něco bylo vyloženě divný

gwcz10
13.11.2020 4 z 5

V každé povídce mě něco zaujalo a u žádné jsem se nenudil. 4 hvězdy.

crazyslunicko
04.11.2020 2 z 5

Zajímavé povídky od zajímavých autorů :D