Lituji, čekají mě

Lituji, čekají mě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336192/bmid_lituji-cekaji-me-Xzz-336192.jpg 4 305 86

Ambiciózní Yael žije jen svou prací a nemá čas ani na přátele. Pak potká bývalého kamaráda Marca, který před lety bez vysvětlení zmizel. Yael i díky němu nachází cestu ke svému zapomenutému bezstarostnému já. Uvědomuje si ale, že její city k Marcovi nejsou kamarádské. To ji staví před nelehký úkol - najít rovnováhu mezi láskou a kariérou. Jak má obstát v náročné práci a zároveň věnovat dostatek času novému vztahu, aby Marca znovu neztratila?... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Désolée, je suis attendue

adela2230
23.01.2018 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, a velmi mě překvapila. Nic jsem neočekávala, ale četla se velmi dobře a az na par častí byla velmi poutavá.

crazyslunicko
20.01.2018 5 z 5

Knihu jsem si zakoupila ze zvědavosti, jak to s hlavní hrdinkou dopadne. Tak trochu mi připomíná mě, protože jsem v jisté chvíli studovala dálkově a pracovala na plný úvazek jako vedoucí. To si člověk trochu odepře té zábavy a osobního života a je jak chodící mrtvola. Hrdinka pracuje od rána do večera i o víkendech až se z toho psychicky zhroutí. Nakonec odjede na dovolenou se svými přáteli, které celé roky zanedbávala, ale nakonec si všichni k sobě zase najdou cestu. Nemyslím si, že je hrdinka "blbka", jak bylo v některých komentářích zmíněno, ale je to otázka priorit. A pokud nemá člověk co rozvíjet v osobním životě, tak proč nemůže svůj čas a úsilí věnovat práci, která ho baví a naplňuje. Ale všeho s mírou :)

annatyty
09.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je čtivá, svěží, oddychová.... I přesto, že chování hlavní hrdinky bylo iritující, tak jsem Yael fandila.....každý dělá chyby a je fajn mít přátele, kteří nám občas nastaví zrcadlo, abychom si své nedostatky včas uvědomili...

renata2824
20.12.2017 5 z 5

kniha byla nádherná. četlo se to samo. nic jsem od knihy neočekávala a překvapila.

ReziEngli
03.12.2017 2 z 5

Tak tato kniha mě vůbec nenadchla. Hlavní hrdinka se chovala jako naprostá kráva, příběh vesměs o ničem ... Za mě ne.

lenka6504
30.11.2017 3 z 5

Na začátku jsem musela překonat vyloženě odpor k hlavní hrdince. Naštěstí mě pak kniha chytla a fandila jsem jí.

JIVaJaH
16.11.2017 5 z 5

Spisovatelka je asi "sadistka"...čtenáře výborně podrásá umanutostí hlavních hrdinek. Zatím to tak ve všech knihách bylo! Z knih dýchá lidskost, lidské trápení v rodinných vztazích i partnerských. První třetinu jsem se nějak nemohla začíst, tušila jsem ale, že to přijde a přišlo! Moc hezké počtení!

Merynkaw
10.11.2017 5 z 5

Takový slaďák, který mi ale zrovna sedl do toho, co se kolem mně děje.

EvkaB7
28.10.2017 4 z 5

Tak Šťastní lidé se mi líbili víc, ale i tato oddychovka nebyla špatná, četla se dobře, jen ta Yael mně těžce lezla na nervy :).

Mermaida
26.10.2017 5 z 5

Krásný příběh. Četlo se mi to dobře - svižně.
Od knihy jsem si moc neslibovala, ale nakonec mě velmi mile překvapila. Spíš mě uchvátila. Poslední třetinu jsem zhltla na jeden zátah! Fajn oddechové čtení. Mě přišlo vhod a líbilo se!

kika 13
26.10.2017 4 z 5

Docela veselý příběh a poučný.Pohodové čtení.

specialista
14.10.2017 4 z 5

Jak bych viděl šéfovou. Přesný rozbor workoholika, který kromě práce na vše a všechny zapomíná a umí jen všem ubližovat.

Dimas
09.10.2017 4 z 5

Po komentáři Braenn nemám co dodat!

Braenn
04.10.2017 4 z 5

První kapitola mě nabudila co do skvělé hrdinky. Kapitola druhá byla jako pád do ledové vody, ve které se ta první představa utopila, a pak už jsem jen skřípala a skřípala zubama, než se ta s prominutím kráva ke konci trochu vzpamatovala.
Štvala mě hrdinka. Štvala mě její ségra, že ji nedokázala nechat na pokoji a v klidu si žít svoje. Štvala mě ta dokonalá partička bezchybných přátel, kterým ani hejno dětí, práce a dospělost nezabránila v pravidelném pořádání večeří, kaleb, a neustálém vznášení se na vlně štěstí, pro které si obyčejný člověk musí dávat práska vzadu za kůlnou. Štval mě děj, který nechal hrdinku padat do propasti, z jejíhož dna se odrazila měkce jako molitanový míček a vznášela se zase výš a výš ke společnému štěstí a větší pracovní odpovědnosti. Štvala mě pointa, že všechno to, jak se chovala a žila, způsobil odjezd její jediné lásky. Štvalo mě to, že tenhle dokonalý pár dost pravděpodobně nepřežije rok ve společné domácnosti, aniž by se zbořily představy jednoho či obou o tom, jak skloubit práci a rodinu.

Štvalo mě tam dost věcí, ale tak sakra, přece jen to není psychologický román a rozbor duše workoholika. Taky je fajn, že na rozdíl od současné vlny nekonečného dokonalého sexu na všechny způsoby, tady se to prostě stalo, netřeba to rozebírat, a hlavním tahounem zůstal děj. A až na občasné prudší výkyvy štvavého tlaku jsem si u knihy odpočinula. A neusnula. Mám tři malé děti a spánkový deficit zvící Mariánského příkopu, takže věřte mi, tohle je už nějaká pochvala!

Přes všechnu svou kritiku dávám knize slabší čtyři hvězdy. Ne že by byla tak dobrá či kdovíjak objevná, číst znova ji také nebudu, ale prostě proto, že se dobře čte a autorka nám naservíruje přesně, ale přesně to, co jsme si v jídelním lístku objednali.

A to se cení.

Dousabel
01.10.2017 4 z 5

Velice příjemná oddechovka! Kniha je napsaná realisticky, opravdově, žádná velká klišé. Yael jsem moc fandila, i když přehnaní kariéristé mi lezou na nervy a tu bandu jejích přátel by chtěl snad každý :) Krásně popsáno huntování vlastního těla kvůli práci, asi dám přečíst své nadřízené :D

lenka7348
28.09.2017 5 z 5

Po precteni prvni knihy od Agnes Martin-Lugand jsem byla dost skepticka, ale musim rict, ze neopravnene. ''Lituji, cekaji me'' predcila ma ocekavani a jednoduse me pohltila a nutila cist dal a dal. Pribeh jako takovy se mi zdal uveritelny a (hlavne ke konci) dost dojemny. Proste doporucuji precist i tem, ktere stejne jako me autorcina predchozi kniha nenadchla.

leleia
26.09.2017 5 z 5

Hledala jsem nenáročnou zábavnou četbu na dlouhé cesty domů, a přesně toho se mi dostalo :) stoprocentní spokojenost

Leniii
20.09.2017 5 z 5

Skvělá oddychovka, velmi čtivá, pro podzimní počasí...knížka mě moc bavila a to že to skončilo happyendem, to snad ani nemohlo dopadnout jinak :) autorka nezklamala ani u třetí knihy...

Rind
17.09.2017 2 z 5

Po dvou psychicky vycerpavajicich knihach jsem chtela oddychovku. Nenarocnou. Je to nenarocna oddychovka, ale i tak podle me neni na vic nez 2,5*.

padajicidvere
14.09.2017 4 z 5

Čekala jsem tragikomický příběh o ambiciozní a zaneprázdněné ženě, která se denně míjí se svou životní láskou..bla bla. Jsem moc ráda, že má očekávání kniha nesplnila. Nádherný popis člověka, který si vlastně ani neuvědomuje, že je závislý, a že se sám přivádí k úplnému konci, jak fyzickému, tak psychickému. Nic není ale dokonalé. Já osobně bych nechala některé pasáže více rozvinout. A pak i ten konec by si podle mě zasloužil několik slov, vět, navíc.