Literární spolek Laury Sněžné

Literární spolek Laury Sněžné https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245674/bmid_literarni-spolek-laury-snezne-Shd-245674.png 4 639 157

Představte si Lynchův Twin Peaks zasazený do Finska. A představte si Dostojevského Zločin a trest, v němž Soňa Marmeladová zastřelí Raskolnikova. Zní to absurdně? Román, který vám dokáže, že i Skandinávie má svůj magický realismus, zavádí čtenáře do městečka Zaječín, kde se dějí divné věci nejen s lidmi, ale i s knihami. Všechno začíná, když se mladá učitelka literatury Ella Milanová vrátí do svého rodiště a objeví tam zvláštní knižní svazek, který jí vyrazí dech. V místní knihovně se vydá po stopě záhadných událostí... a brzy narazí na uzavřené společenství literátů, založené oslavovanou Laurou Sněžnou, na pravidla podivné Hry a také na nadpřirozené úkazy. Podaří se jí odhalit, co se ve skutečnosti stalo s desátým členem literárního spolku, a rozplést pavučinu všeprostupující fikce?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Paseka

Lumikko ja yhdeksän muuta , 2006

ivana02
01.10.2015 2 z 5

Bizarní. To jsem s radostí očekávala, těšila se na zvláštní pohádkový, magický severský příběh, kde velkou roli budou hrát knížky. Nejkrásnější z celé knihy je obálka a některé myšlenky by stály za zapsání. Co mi ale vadilo hodně a bylo to v knize naprosto zbytečné, jsou určité nechutnosti, které se tam občas vyskytovaly. Tím pro mne celou knihu zkazily.

Pett
14.09.2015 4 z 5

Příběh zaječínského literárního spolku mi učaroval od úvodního slova... můj pověstný písmenkový fetiš byl uspokojen a nad leckterým slovním spojením mi zacukaly koutky... dýchla na mě i ta správná "sněhuplná" atmosféra, což jsem při čtení u vody v infarktových čtyřicítkách více než ocenila :) ... ale můj božský Murakami to zdaleka není, bohužel... něco málo tomu pořád chybělo... i když ten konec byl opravdu nečekanou a moc hezkou tečkou celému vyprávění...

tarabas
06.09.2015 4 z 5

Kniha plná fantasie, přemýšlení, záhad. Nedokážu ji moc zařadit, má ze všeho něco.

Ditules
27.08.2015 2 z 5

Takový ten pocit, kdy během čtení cítíte tu přírodu Skandinávie...Tu půdu, stromy... Doslova vás uchvátí jména postav a hrdinů knih, zeměpisné názvy...ale vůbec nepochopíte, jak tak kniha vlastně skončila a SPOILER.......kam zmizela L.? Magický realismus mi bude asi zapovězen!

kormoran78
26.08.2015 4 z 5

Taková magická procházka...

Selket
18.08.2015 5 z 5

U předposlední kapitoly jsem se s hrůzou obávala, že to celkovým spěchem jen podrazí nohy úžasně Gaimanovskému příběhu, ale nakonec mi celkový dojem z knihy závěr nezkazil. Souhlasím ale s názorem, že by kniha mohla být trochu delší. Některé věci jsem prostě nedokázala pochopit jinak než prostě nedořešené a ne jen tajemně otevřené...

janebenesova
08.08.2015

Boží, boží knížka! Chvílemi se tváří jako vážný psychologický román, pak zase jako líbezná pohádka, potom jako morbidní magicko-realistický počin... Zkrátka je to mišmaš toho všeho a já si užívala každou minutu čtení. V první řadě bych ovšem chtěla poznamenat, že z toho všeho nemusejí být všichni tak šťastní jako já, protože ne všichni mají v lásce takovéhle divné knížky. Přirovnala bych ji k Pěně dní, k Zvláštnímu smutku citronového koláče, k Nočnímu cirkusu. Při čtení zkrátka musíte mít mysl otevřenou a nesnažit se rozlišovat hranice mezi snem a skutečností a fantazií malých dětí. Někdy prostě všechny tyhle věci splývají.

Adris
02.08.2015 5 z 5

Opravdu podivná kniha. S velkými myšlenkami a opravdu zvláštní zápletkou. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Kniha pro mě byla těžká, často jsem od ní odpočívala ale tou svou zvláštností se mi strašně líbila. Mám velký problém knihu zhodnotit a zrecenzovat. Vymaňuje se z normy a tím mi nedovoluje ji s něčím srovnávat. Podle mě je spisovatel génius, jak stylem vyprávění tak svou fantazií. Určitě by se z jeho hlavy daly vyškrábnout zajímavé náměty.

Makropulos
27.07.2015 4 z 5

Pro mě velmi příjemná oddechová kniha a co se jmen týče souhlasím naprosto s mfo.

douchová
14.07.2015 2 z 5

Dost velké zklamání. Hrozně jsem se na tu knihu těšila, mám hodně ráda magický realismus apod., ovšem toto je bez atmosféry, vypravěčství na nule, jen řazení událostí, všechno polopatě vysvětlené, jakoby čtenář byl blb. Možná, kdyby to byla delší povídka, uhrálo by se to. Zbytečně rozvleklé. Dvě hvězdy za to, že ten konec nebyl tak předvídatelný.

mfo
21.06.2015 4 z 5

Detektivní, zábavné, magické, trochu pohádkové a místy "seversky mrazivé". Zařadila bych do od-dechovky pro náročnější čtenáře.
K těm jménům - vzhledem k mé neschopnosti vyslovit jméno autora, jsem docela ráda za ty překlady. Knize tak trochu přidávají na pohádkovosti, která s Laurou samou velmi souvisí. Navíc, jména jsou vybírána citlivě, s ohledem na charakter postav a prý také po konzultaci autorem (informace nakladatelství). Myslím, že je na nich odvedená obdobně kvalitní práce, jako na překladech řady jmen v Potterovské sáze - činí knihu výrazně "čitelnější".

Kaihomielisyys
15.06.2015 3 z 5

Nemám ráda, když jsou v knihách překládané názvy např. měst, a úplně nesnáším překlady jmen. V tomto případě spousta přiblblých jmen, které sice významově mohou odpovídat originálu, ale v českém překladu prostě ztrácí kouzlo a pro mě výrazně snižují kvalitu celé knihy...

Willow
12.06.2015 3 z 5

Hezká a vtipná, jen ve výsledku trochu plochá kniha, která - možná kdyby byla o něco delší - mohla být o dost lepší.

Lost Soul
09.06.2015 5 z 5

Úžasné, můj literární objev roku. Vtipné, ulítlé, originální.

Chloe.leknin
05.06.2015 3 z 5

V knize jsou některé opravdu dobré momenty a nápady - knižní mor, závěreční rozuzlení, Hra apod., ovšem místy mi přišla plochá, bezvýrazná a přitažená za vlasy.
Žánrově kolísá mezi literaturou pro děti (obálka, jména postav i toponyma), detektivkou a beletrií, což mi jako čtenáři nebylo úplně příjemné. Asi bych se oprostila od mírně uměle působících erotických motivů a adresovala na místě autora knihu spíše mládeži.
Zároveň jsem si říkala, nakolik je kostrbatost způsobena překladem. Dávám ***, ale je to o fous.

Huwo
05.06.2015 3 z 5

3 a pol hviezdy.
Nápad knihy bol vcelku veľmi zaujímavý, ale prišlo mi, že autor má síce super vymyslené niektoré scény objasňujúce záhady, ale pospájal ich občas až nezmyselne a nevierohodne. Postavy sa na môj vkus chovali divne a hlavná postava mi ani nebola sympatická. Román samotný akoby začínal až od druhej časti, prvá časť bola nudná a nasilu sa snažila presvedčiť čitateľa o tom, ze celý román je rozprávkový a magický, ale v konečnom dôsledku taký vobec nebol. Autor chcel nabudiť dojem detského čarovna, ale strkal tam furt tie depresivnosti dospeláckeho sveta ako neplodnost, sex, frustráciu atd,, akoby ani nevedel čo chce. Tá prvá časť bola hodne mätúca a úplne zbytočná, a v zbytku románu boli časti kedy som sa chytala za hlavu. Je to ale len môj názor...

Henriette
01.06.2015 5 z 5

Kouzelný příběh, kde se pohádkové bytosti prolínají s realitou naprosto běžného života. Krásné prostředí městečka Zaječína, stejně jako spolku několika talentovaných autorů. Až doposud jsem nic podobného nečetla, ale naprosto mě to nadchlo.