Listy, ktoré nikto nečítal

Listy, ktoré nikto nečítal https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418093/bmid_listy-ktore-nikto-necital-FJ4-418093.jpg 5 1556 1556

Dve doby, dva príbehy a jeden list, ktorý všetko spája... Píše sa rok 1943 a vo vojnou zmietanom Londýne sa stretávajú dvaja mladí ľudia: nešťastne vydatá Stella a pilot amerického letectva Dan. V časoch, kedy si nikto nie je istý tým, čo bude zajtra, sa do seba bezhlavo zamilujú. Lenže chvíle, keď spolu môžu byť šťastní, trvajú veľmi krátko. Dan odchádza bojovať, ale sľubuje, že sa po Stellu po vojne vráti. O sedemdesiat rokov neskôr Dan vhadzuje do schránky posledný list. Jeden z mnohých, ktorý poslal Stelle a na ktoré mu nikdy neodpovedala. Otvára ho však Jess, mladé dievča, ktoré v opustenom dome hľadá úkryt pred svojím násilníckym priateľom. Keď si prečíta Danove nádherné listy, rozhodne sa, že sa pokúsi jeho stratenú lásku nájsť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Letters to the Lost , 2015

peko
01.11.2017 5 z 5

Historická dějová linka naprosto luxusní!
Krásný, dojemný příběh Dana a Stelly, kteří se potkali náhodou, milovali se, nebylo jim ovšem přáno ... Příběh tehdy zakázané lásky amerického pilota a vdané ženy anglického vikáře ... Konec knihy jsem už dočítala "s rozmazanými řádky". Kniha mě pohltila a nepustila, psaní (milostných) dopisů bylo za mého dospívání běžné a dodnes je mám všechny schované (v krabici od bot). Možná i proto mě příběh tak učaroval. Za sebe mohu jen a jen doporučit!

Peace
27.10.2017 4 z 5

"Pocity. Všechny jsou poskládané v našem nitru, jako v nějaké ledničce, jež je udržuje čerstvé po mnoho let."

Přidávám se k vlně, které se víc dotkla historická dějová linka. Ta byla skutečně krásná a kdyby se kniha skládala pouze z ní, vůbec bych se nezlobila.Současná také nebyla špatná, ale těch "náhod" tam na mě bylo až neuvěřitelně moc.

perpe2a
25.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Rozhodně neváhejte s přečtením.

Šánka
23.10.2017 5 z 5

To byl neskutečně krásný a dojemný příběh, který jsem spolu s hrdiny mohla prožít.
Příběh osudové lásky, která láme srdce, zanechává v nich stopu po celá desetiletí, je nezapomenutelná, věčná. Ta historická linka byla velmi silná a ty dopisy.....prostě nádherné!
Tuto knihu nečtu naposledy a mohu jen doporučit.

Eorin
22.10.2017 4 z 5

Nádherné čtení, předně historická část. "Přítomnost" už na mě působila až moc červenoknihovně a přitaženě za vlasy, proto ta hvězdička dolů, ale jinak se jedná o nádherný a pro mě dost citlivý a smutný příběh za druhé světové války, který vás (jak bylo zmiňováno níže) tak nějak sežvýká a vyplivne pěkně zdrcené, ale svým způsobem šťastné.. Rozhodně nemohu doporučit všem, ale těm romantickým, citlivým duším můžu garantovat úžasnou četbu i zážitek.

Šárka5875
14.10.2017 5 z 5

Knihu rozhodně doporučuji všem čtenářům, milujícím hluboké příběhy. Dopisy, které nikdo nečetl, jsou silným, dojemným příběhem dvou lidí, jejichž láska vzplanula tak silně, že oheň vydržel hořet celý dlouhý život, byť sálal na dálku. Jak já oběma hrdinům fandila a prožívala příběh v duchu s nimi. Úplně jsem v jednu chvíli záviděla Jess, která dopisy našla a pročítala.

katy238
13.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha o lásce a naději, které nezadrží ani čas a nenávist.

Minette
13.10.2017 5 z 5

Tato kniha byla naprosto úžasná. Dlouho jsem tak skvělou knihu nečetla. Hodně emotivní příběh, se zatajeným dechem hltáte stránku za stránkou aby jste věděli jak to vše dopadne. Zaslouží si více než 5 hvězdiček.

lenka5535
07.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha, odporúčam :-) keby som mohla, dám aj 10 hviezdičiek ;-)

zuzana2599
04.10.2017 5 z 5

Nádherný román, odehrávající se ve svou časových rovinách, přičemž ta z doby války se mi líbila více.
Příběh nejen o lásce, ale hlavně o neuskutečněných touhách a citech, o osudu, který čeká na své naplnění desítky let.
Hodně emotivní závěr udělal krásnou tečku celému rozsáhlému příběhu.

sabanka
01.10.2017 5 z 5

Miluju tu knihu

švédka538
25.09.2017

Ze začátku skákání mezi časy se mi moc nelíbilo, ale potom mě děj naprosto pohltil. Krásná kniha, zvláštní konec pro Stellu a Dana, ale čas se vrátit nedá.....doporučuji

V3runecka
22.09.2017 5 z 5

Sakra, dlouho jsem neměla takový nepopsatelný pocit po přečtení knihy... Naprosto úžasný román, přečteno za pouhé dva dny, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout. Myslím, že každý, kdo ji přečetl, asi chápe ten pocit a slova nestačí. Wow!

bookcase
21.09.2017 5 z 5

Nádhera, přesně podle mého gusta.

ivousekk
17.09.2017 5 z 5

Páni... ten příběh je úžasný. Totálně vás vtáhne, zcela pohltí a sežvýkané (v dobrém slova smyslu) vyplivne na konci. To, kolik dokázal probudit emocí se ani nedá popsat, to si musíte zažít. Vše bylo skvěle vykresleno, napětí, jak se vše bude vyvíjet a nakonec dopadne, bylo perfektně nadávkované. Jakmile jsem se začetla, tak jsem jen otáčela další a další stránky. Nic jiného mě nezajímalo. Knížku jsem přečetla za víkend a asi by to bylo i dřív, kdybych "nemusela" jít spát a dělat i jiné věci :) Rozhodně bude patřit mezi to nejlepší, co jsem kdy přečetla a vám můžu říct jen jedno, přečtěte si ji, je úžasná.

veronika0382
14.09.2017 5 z 5

Příběh je prostě nejen perfektně propracovaný do sebemenšího detailu, ale také nádherný, kouzelný a srdce rvoucí.
No, a jen o knize píšu, mám chuť si ji snad přečíst znovu. :) Tak moc byla překrásná! Dopisy, které nikdo nečetl se stávají mojí další TOP knihou a já si ji řadím do mojí TOP pětky. Škoda, že u nás od autorky Iony Grey nevyšlo více knih. Snad to nakladatelství brzy napraví.

Adris
11.09.2017 5 z 5

Tato kniha mě zvláštně, hluboce zasáhla. Je to letos teprve druhá kniha, u níž jsem plakala. Upřímě jsem soucítila ne se Stelou, ale s Jess a jejím těžkým začátkem. Velice jsem fandila tajné a zakázané lásce, která z mnoha důvodů neměla šanci uspět, ale přece stále vzkvétala. V této knize ale nejde jen o lásku a jakýsi letní románek. Po celou knihu sledujeme život Stely, který je opravdu strašný. Přitom její sny a naděje, byly všechny o tom, co my všichni máme. Chudoba způsobená válkou a přídělovými lístky, mi byla úplně cizí. Zde je vidět, jak daleko už je moje generace od takových pamětí. Žít v takové bídě a ještě nedostat něco tak obyčejného, jako je pravá láska a domov, to mi přišlo strašně, ale strašně nefér.
Moc jsem o knize přemýšlela a nakonec se mi o ní i zdálo. Přála bych si, aby byl epilog delší, aby snad i skončila jinak, ale vím a chápu, že to má být přesně takhle.

rony77
08.09.2017 5 z 5

Fantastická...nemám slov. Velmi,velmi silný příběh,ale to už bych zbytečně opakovala předchozí výstižné komentáře...Přečtěte si ji. Stojí za to :)

Edith98
30.08.2017 4 z 5

Pane jo, tohle mě ale chytilo za srdce. Nejdřív jsem si říkala,že to snad ani nedoctu,že nechápu jak jsem si mohla objednat takový holčičí románek,ale nakonec mě to pohltilo a nepustilo. Nádherný příběh,nádherné lásky...k tomu není snad ani co dodat. Jen mě trochu vadila ta dějová linie současnosti mezi Willem a Jess,ale to se dá prominout. Více takových příběhů!

kytarka
30.08.2017 5 z 5

Uf.... tohle byl neskutečný příběh. Plný silné lásky. Knihu jsem nechtěla ani na chvíli odložit a pořad jsem chtěla vědět jak to všechno dopadlo a dopadne. Mezi řádky jsem byla v letech 1943-1944...