Listopad

Listopad https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160649/mid_listopad-YJv-160649.png 2 55 25

Severní Čechy devadesátých let, jeden bar poskytující erotické služby, nadmíru přitažlivá prostitutka a nový člen barové kapely... Po oceňované vzpomínkové prvotině Naše osada romská autorka Irena Eliášová v novele lavírující na hranici červené knihovny a detektivky rozehrává skutečný příběh z prostředí obchodu se ženami.

tučňák222
21.04.2019 5 z 5

Z příběhu je sice cítit amatérské psaní, ale také veliké vcítění se do životů a pocitů druhých. Odehrává se v netradičním prostředí za, alespoň pro většinu lidí, neobvyklých situací. Důležité je hlavně, že příběh předává poselství a dokáže i vehnat slzy do očí.

Eeli
10.04.2019 1 z 5

To nebylo vůbec dobré, myslím, že tato kniha se u mě dokonce dostala na prvenství v tom nejhorším, co jsem zatím četla. Možná zajímavé téma absolutně zazdila příšerná stylistika, čímž kniha působila jako amatérský počin někoho, kdo zkouší "fušovat" do spisovatelského řemesla.

Andrea81
31.03.2019 2 z 5

Nic pro mě, četla jsem kvůli čtenářské výzvě.

Stanas513
20.03.2019 3 z 5

Červenou knihovnu jsem nikdy moc ráda neměla. Knížku jsem si vybrala kvůli názvu do Čtenářské výzvy. Takový smutný krátký životní příběh české prostitutky.

Madelisi
29.01.2019 2 z 5

Pěkný netradiční příběh. V krátkých kapitolkách se toho vždy dost stane. Člověk se při čtení nemá čas nudit.
Nicméně kapitoly jsou zřejmě krátké až moc - proč se Lili najednou tak zbláznila do Toníka? Jak to, že on její city opětoval? Stalo se jí to, co se stalo, kvůli její profesi nebo by se to stalo komukoliv jinému taky? Toník je na dovolené, když jeho bratr Lili konečně přiveze, v následující kapitole je zmínka, že je Lili doma několik týdnů a Toník se konečně vrátí. To dovolenkoval tak dlouho?
Co oceňuji tak Liliny přátele. Knížka popisuje jejich sílu a důležitost.
Dávám 2.5 *.