Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234682/lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 4.71788

Případy Lincolna Rhyma (1.)

The Bone Collector (1997)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino

rosta75
15. prosince

Mám od Deavera doma asi 20 knih,jedna je lepší než druhá,tenhle spisovatel prostě umí.

ŠtěpánkaB.
11. prosince

Klasika, která by neměla chybět v knihovničce žádného čtenáře detektivek :) Jednu hvězdu ubírám za to, že kriminalisté byli na stopě vraha hodně brzy a to podle mě knížce trochu ubralo na napětí.

Pumpkin
29. listopadu

Druhé čtení (po strašně dlouhé době) ale napínavé jako když jsem to četla poprvé.

Roux
20. listopadu

Páni, číst tuhle knihu byla neskutečná jízda. Přirovnala bych to k sezení v autě vedle Amelie Sachsové. Samozřejmě film jsem viděla již před několika lety a bohužel kniha se mi do ruk dostala až teď. Rozhodně nezasvěceným doporučuji napřed knihu, potom film, ve kterém toho spousta chybí a plno věcí je tam jinak. Zážitek ze čtení musím napřed pořádně vstřebat a než se tak stane, několik dní mi to bude vrtat v hlavě. Daever mi touto knihou ukázal, že za přečtení stojí i jeho ostatní díla. Už se na ně těším

Živa23
14. listopadu

Napínavé, překvapivé. Prostě geniální!

Jaruš7

Je to četba, která, i když z ní jde někdy husina, vás zmagnetizuje.
Skvělé načtená od J.Vondráčka má v sobě děs - ze zvrácenosti a jímavost z dilematu - žít, či už ne.

stumpy

jednoduše výborné. Autora vřele doporučuji

ddkk

Nejlepší z celé série. Povedl se i film.

chamyl

Hodnotím vysoko, protože jsem se nenudil a autor vcelku umně dokázal udržovat napětí. Pachatelovy pohnutky jsou pochopitelné a většina postav se (obvykle) chová uvěřitelně.
Na druhou stranu mi zápletka přišla lehce překombinovaná s občasnými nelogičnostmi (např. role Rhymova zapojení do vyšetřování v kontextu celého případu). Také jsem už malinko unaven stereotypní nenormálností hlavních hrdinů (policistů) v kriminálních románech posledních let, která se zřejmě na kurzech psaní detektivek standardně vyučuje a je podmínkou pro jejich napsání.
Celkově ovšem zajímavě strávený čas pro zimní večery nebo naopak letní poležení na pláži.

vera1.c

Kniha výborná, přečtená jedním dechem. I film stojí za shlédnutí.

Etule

Geniální.

jiri2737

Nejnapínavější detektivka jakou jsem četl. Kniha je nabitá dějem. Postavy jsou tak plasticky popsány, že jsem je měl před očima. Naprosto šokující rozuzlení na posledních stranách. Od Deavera přečtu všechno.

kittlerka

Na začátku se kniha tvářila jako průměrný thriller, ale pak mě hlavní postavy i děj pohltily, příběh skvěle napsaný a perfektně popsaný. A konec? Ten byl prostě bezvadnej! Maličko mě zklamal tak krátký časový úsek, ve kterém se vše odehrálo, každopádně už se těším na další případy této série!

Polinius

Nechutné, detektivní a zajímavé. Mnohému jsem se přiučil jak dělat a jak nedělat vraždy. :)
Hodnocení jsem trochu přepálil, ale občas je to potřeba.

ujunka

Líbilo se. Občas jsem se sice ztrácela ve jménech detektivů, ale i tak se knížka čte dobře a děj utíká. Film jsem viděla už asi pětkrát a trošku jsem se obávala, jestli mě tím pádem kniha nebude nudit, když vlastně vím, kdo je vrah. Ale opak byl pravdou. Jak už to tak bývá, film není přesnou kopií knihy :-)

DeeKrakova

Nedočetla jsem, úplně jsem se v tom ztrácela. Je mi to celkem líto ale strávila jsem nad tím spoustu času a nic.

mapet85

Pri mojich potulkách „knižnou ríšou“ som sa konečne dostal aj k ospevovanej a chválenej sérii s Lincolnom Rhymom. Sběratel kostí je prvou zo série zatiaľ 12tich detektívnych thrillerov, kde sa zoznamujeme s ťažko postihnutým bývalým detektívom, ako aj s nádejnou policajtkou Améliou Sachsovou. A čo by to bolo za detektívku, aby sa tam neobjavil aj vrah, podľa názvu si domyslite aký. Kniha má slušné tempo, ihneď som bol vtiahnutý do deja, trošku vidieť, že Deaver sa vyžíva v zvrátenostiach. Navyše nám pri vyšetrovaní prípadu ponúka presné expertízne techniky a pre menej znalých je na posledných stranách knihy aj slovníček výrazov. Je otázkou do akej miery je všetko reálne, ale všetko má logiku, ktorá možno občas presiahne chápanie čitateľa. :-) Kniha sa teda rýchlo číta, poškodených pribúda, do toho sledujeme osobný život večne zatrpknutého a mrzutého Lincolna – ale ruku na srdce, mali by ste na tvári úsmev, keby ste si nemohli poškrabkať ani svrbiace líce ?? No a na záver som pochopil, čo je to ten typický „deaverovský“ zvrat, pri ktorom vám skutočne padne sánka. :-) Odporúčam a teším sa na ďalšie diely. :-)

bettyragy

Tady to vše začalo....Kniha je výborná, od té doby jsem přečetla všechny knihy od tohoto autora. Poutavý děj, plný překvapení, když si myslíte, že víte konec zase se něco zamotá, zvrátí. Příběhy s Rhymem jsou nejlepší.

Terri.

Začala jsem Sběratele kostí číst před dvěma dny a dnes jsem ji úspěšně dokončila. Jeffery Deaver výborně popisuje vše od paty až k hlavě, má všechno výborně promyšlené. Srdce jsem měla snad až v krku, když jsem dočítala detaily spáchání vražd. Budu pokračovat ve čtení série Lincolna Rhyma. Výborně, Jeffery, zasloužil sis místo v mém srdci i na poličce.

K.a.a

Napínavé, dobrodružné, super!

PetK

Kdysi dávno jsem četla, teď jsem si po letech poslechla. Baví, spokojenost, těším se na další díly.

Romžiry

Kniha mě nadchla. Skvělé.

Polariss

Nesmrtelná klasika u které mrazí. Asi není potřeba nic dodávat.

konicekbily

Na to, že je to první kniha celé série, promíjím větší překombinovanost a oceňuji jedinečnost hlavní vyšetřovací osoby - jeho zdravotní omezení a výkonnou pomocnici. Začal jsem číst sérii pěkně od začátku a uvidím, co od autora čekat. Kniha mě pohltila a žasnu nad vyjímečnou zápletkou, přidáváním napětí a několikanásobnou změnou při odhalování zločince. Jsem nadšen a pouštím se do další knihy.

Kerberos

První díl,který to všecno nastartuje,skvělé.

gru1995

poutavá knížka, perfektně se čte. Konec mě opravdu překvapil. Jedna z nejlepších knížek co sem četla. DOPORUČUJI !!!!

Lucek

To malé překvapení v závěru... paráda!
Jsem zvědavá na Sběratele kůží.

ankaras

Tak já se také musím k něčemu přiznat. Autor ani kniha mi nesedla, což přiznávám je možná divné? Ale úplně mi nesedí vystupování hlavního vyšetřovatele, vše ví, vše zná, vše je vlastně jak řekl.

ERIK 2

No přiznám se celou dobu, jak jsem četl tuto knihu jsem se snažil vybavit si každou pasáž z filmu,ale po půlce knihy jsem to vzdal,protože kniha je stokrát lepší,akčnější než-li film a dozvíte se o hlavních protagonistech více ale i to nejdůležitější proč dotyčný člověk vraždil.

Darf...

Kdysi dávno jsem už od autora četla knihu Prázdné křeslo a říkala jsem si, že musím začít sérii od začátku. Dostala jsem se k tomu až teď, ale hned vím, že si chci přečíst celou sérii. Úžasný styl knihy, která vás okamžitě pohltí a nepustí, dokud ji nemáte celou přečtenou. Už se těším na další knihy ze série.