Sběratel kostí

Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234682/lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 4.61932

Případy Lincolna Rhyma (1.)

The Bone Collector (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

Kryspin

Moje první kniha od J. Deavera. Asi 1/2 knihy mi neskutečně lezl na nervy Lincoln Rhym, nechápala jsem jeho postupy asi stejně tak jako Amélie. Ale postupem času se to otočilo a ke konci knihy jsem si ho oblíbila. Děj knihy měl spád, pořád se tam něco dělo a ten konec byl pro mě naprostá bomba. Určitě budu pokračovat v dalších dílech ze série.

jarmila1502

Na detektivky moc nejsem, ale toto je výjimka potvrzující pravidlo!

ber-tram

Ohyzdné vyvražďování klidně vnímejte jen jako napájecí trolej pro souboj ochrnutého detektiva mezi životem a smrtí, náhle přibarvený milostným plamínkem ku prima šikovné pochůzkářce.
Kriminalistické dedukce totiž poklonkují starosvětskému holmesovskému všeználkovství, které přeci jen už patří jiným dobám než Americe na prahu 21. století. A dosah technických metod vyšetřování také jistě není tak spolehlivý, jak je sugerováno.
Vše se nicméně ve finále pozoruhodně protne a vykostí, čímž dílko získává trvanlivou jakost (až na kost).
PS.: Film byl plytký, soundtrack Craiga Armstronga ujde. 17/18

akdar72

Přečteno během jednoho dne. Je to pro mě naprosto jiný typ, nebo spíše sloh psaní, detektivky. Jsem nadšená.

TomK

Rozhodl jsem se, že pana Rhyma si přečtu popořadě a jsem zvědavý na díly, které jsou mi neznámé, protože první případ opravdu dal laťku hodně vysoko :) Prostě Deaver, jeho psaní mi opravdu sedlo a považuji ho za mé oblíbené. Napětí, zvraty a geniální Rhyme ( jeho kousnutí bych okusit nechtěl...).

Merlinit

Film stál ne za moc, kniha je skvostná!

Eicherik

Forenzní detektivka. Naprosto neobvyklá dvojice ústředních postav. Velmi krátký časový úsek děje. Téměř geniální sériový vrah. Několik naprosto nečekaných zvratů. Tohle si zkrátka musíte přečíst.

Fixa08

Můj první Deaver musím říct, že jsem opět po dlouhé době byla nadšená a čtení si opravdu užívala a ano na konci bylo skoro stejné WAUU jako u mého milovaného Milénia. Autora si dávám do oblíbených a určitě budu pokračovat v jeho tvorbě!

mysce

Kapitán Rhyme byl špičkovým kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy při ohledávání místa činu. Avšak kvůli těžkému poranění míchy zůstal ochrnutý a ocitl se emocionálně na dně. Jeho jediným cílem nyní je ukončit svoje trápení a odejít z tohoto světa.
V této situaci přichází detektiv Lon Sellito se žádostí o pomoc při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel své oběti vraždí obzvlášť morbidním způsobem a záměrně nechává na místě činu stopy, jako by spáchané vraždy pro něj byly prostředkem k souboji s vyšetřovateli.
V Rhymově blízkosti se objevuje policistka Amélie Sachsová, která si vysloužila jeho uznání díky perfektnímu zajištění místa činu. Postupem času se stává Lincolnovou skvělou spolupracovnicí. Rhyme i Sachsová se budou muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránili před krutou smrtí další nevinné oběti.
Lincoln Rhyme je kriminalistou, jehož hlavní (a jedinou) zbraní je jeho mysl. Tento mrazivý příběh je především poctou jeho vědeckým znalostem, píli a inteligenci.
Nebojte se suchého vědeckého zkoumání důkazů. Trochu bát se však určitě budete!

NikolkaKolka

Po Ďáblově slze jsem sáhla po Sběrateli kostí a byla to výborná volba. Četla jsem to jedním dechem a do poslední chvíle jsem netušila, kdo se vrah. Psané je to dokonale čtivě.

Fazolka2017

Bomba! Po Prázdném křesle asi to nejlepší co napsal. Některé scény opravdu nechutné. V tomto případě jsem nejdříve viděla film a kam se hrabe na knižní předlohu.

moudivlacek

Ovlivněna filmem jsem se dost zdráhala pustit se i do knížky, nechtěla jsem se nudit. Tak to jsem měla velice mylnou představu. Už trochu jiná původní profesní role Lincolna i trochu jiný způsob jeho současného stavu oproti filmu mě zarazila, pokračování děje pak potěšilo mé srdéčko coby milovnice detektivního žánru. Takže, lidičky, zapomeňte na film, a nebojte se pustit do knihy, je tisíckrát lepší. Doporučuji.

LaKrec

Pecka,...
Mělo to hlavu a patu. Tak trochu dramatický víkend... ;-)
To by jeden neřekl co se dá za tak krátkou dobu zažít a stihnout.
Vraha jsem netušil do poslední chvíle. A nakonec překvapil...

mario.nette

Moc se mi líbila!

Ketrin.TR

Tuto knížku jsem četla už před lety a ačkoliv jsem od ní tak nějak očekávala klasickou, nějak extra výraznou detektivku, tak mě mile překvapila. Možná to je také hlavně tím zajímavým složením a charakterem ústředních postav. Jen ta přehnaná Lincolnova chytrost mi někdy lezla trochu krkem. K další knize jsem se dosud nedostala, prozatím mám na seznamu jiná, pro mě víc lákavá díla, ale určitě se k tomuto autorovi zase ráda vrátím.

Sabinaski

I moje první od Jefferyho. Úžasná! A Lincolna se nedá nemilovat.

Babsy

Moje první Deaverovka... a zárodek mé lásky ke knižním detektivkám a psychologickým thrillerům. Já doporučuju dál.

sgjoli

Opravdu nechápu, proč jsem s přečtením této knihy tak dlouho otálela, když jsem ji měla v hledáčku už takových let. Deaver píše čtivě, má to spád a Lincoln Rhyme je jako postava naprosto úžasný - i přes jeho handicap z něj cítím velké charisma, je skvěle sarkastický a vyslovený suverén. A mne hrozně bavil. Rozhodně je velkým tahounem knihy, která na něm celá stojí.
V této Deaverově sérii s Lincolnem rozhodně hodlám pokračovat.

petunkav

Toto je moje první setkání s Jeffery Deaverem a jsem nadšená. Skvělá detektivka....
Vraha jsem vůbec netušila, místy jsem se až bála, fakt úžasné. Hned jdu do Tanečníka.

MonikaSt.

Výborna, mnohem lepší než film

moničina

Nebolo to zlé, ale má aj lepšie knihy zo série Rhyme - Sachsová, napr. Hodinár, Hoříci drát, Iluze.

lucie5078

Napínavé, promyšlené, místy mě úplně mrazilo z detailních popisů. Určitě si od autora přečtu i další knihy.

evismaior

80 % - detektivní klasika - zapeklitý příběh se sériovým vysoce inteligentním vrahem, který nechává vyšetřovatelům vodítka navádějící k dalším obětem. Dobré duo hlavních postav - Amélie Sachsová - krásná, bystrá policajtka se sklony k sebepoškozování a Lincoln Rhyme ochrnutý od krku dolů (a v neméně dobrém filmu představovaný mým oblíbeným Denzelem Washingtonem - až díky knize jsem zjistila, že detektiv je vlastně běloch:-)), ale hlava mu funguje pořád víc než dobře - a od plánované asistované sebevraždy ho dělí jen touha zachránit další oběť. Příběh se odehrává v rozmezí jen asi tří dnů, které jsou ale nabité akcí, a přesto dojde i na vývoj vztahů mezi mnohými zúčastněnými. A k tomu ty obvyklé zápletky - schopným detektivům seberou případ, oni pátrají dál, pak jim ho zas vrátí, ke všem obětem se dobíhá na poslední chvíli, vrah je v příběhu významnější postavou, než by se zdálo (a to mi právě trochu nesedělo, protože když jsem se dozvěděla, kdo tím vrahem je a jaký je jeho skutečný motiv, nějak se mi nezdálo, proč se v tom tedy celou dobu tak vyžíval), a následuje nezbytné nebezpečí i pro hlavní aktéry. Kostra příběhu tedy stejně předvídatelná jako kostry sesbírané sběratelem kostí, ale každopádně se ráda nechám zlákat i k dalším detektivkám s touto zajímavou dvojicí postav.

SuperSojka

Příjemná oddechovka, pokud se tedy použít slovo 'příjemná' v souvislosti s vraždami. ;-)

KAPO99
30.12.2017

Super kniha doporučuji přečíst ... už čtu další Tanečník...Jeffery Deaver spisovatel no.1

Johhanka79
28.12.2017

Tak tuhle knížku jsem se chystala číst asi dvanáct let... a konečně jsem si ji přečetla a to jedním dechem. Kniha má spád, nikde nezaostává, postavy jsou sympatické a prostě dávám pět hvězdiček, hlavně za hlavního hrdinu.

slunicko1958
22.12.2017

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla, a rozhodně nejlepší. Jeho knížky jsem už přestala číst, ani jedna z těch následujících nedosáhla na kvalitu Sběratele kostí. Prostě nasadil laťku vysoko.

rosta75
15.12.2017

Mám od Deavera doma asi 20 knih,jedna je lepší než druhá,tenhle spisovatel prostě umí.

ŠtěpánkaB.
11.12.2017

Klasika, která by neměla chybět v knihovničce žádného čtenáře detektivek :) Jednu hvězdu ubírám za to, že kriminalisté byli na stopě vraha hodně brzy a to podle mě knížce trochu ubralo na napětí.

Pumpkin
29.11.2017

Druhé čtení (po strašně dlouhé době) ale napínavé jako když jsem to četla poprvé.