Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahov... celý text

První případ legendárního Lincolna Rhyma!

Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně.

Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich...

Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234682/lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 4.71687
Série:

Případy Lincolna Rhyma (1.)

Originální název:

The Bone Collector (1997)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (253)

Přidat komentář
ujunka
předevčírem

Líbilo se. Občas jsem se sice ztrácela ve jménech detektivů, ale i tak se knížka čte dobře a děj utíká. Film jsem viděla už asi pětkrát a trošku jsem se obávala, jestli mě tím pádem kniha nebude nudit, když vlastně vím, kdo je vrah. Ale opak byl pravdou. Jak už to tak bývá, film není přesnou kopií knihy :-)

DeeKrakova
24. července

Nedočetla jsem, úplně jsem se v tom ztrácela. Je mi to celkem líto ale strávila jsem nad tím spoustu času a nic.

mapet85
21. července

Pri mojich potulkách „knižnou ríšou“ som sa konečne dostal aj k ospevovanej a chválenej sérii s Lincolnom Rhymom. Sběratel kostí je prvou zo série zatiaľ 12tich detektívnych thrillerov, kde sa zoznamujeme s ťažko postihnutým bývalým detektívom, ako aj s nádejnou policajtkou Améliou Sachsovou. A čo by to bolo za detektívku, aby sa tam neobjavil aj vrah, podľa názvu si domyslite aký. Kniha má slušné tempo, ihneď som bol vtiahnutý do deja, trošku vidieť, že Deaver sa vyžíva v zvrátenostiach. Navyše nám pri vyšetrovaní prípadu ponúka presné expertízne techniky a pre menej znalých je na posledných stranách knihy aj slovníček výrazov. Je otázkou do akej miery je všetko reálne, ale všetko má logiku, ktorá možno občas presiahne chápanie čitateľa. :-) Kniha sa teda rýchlo číta, poškodených pribúda, do toho sledujeme osobný život večne zatrpknutého a mrzutého Lincolna – ale ruku na srdce, mali by ste na tvári úsmev, keby ste si nemohli poškrabkať ani svrbiace líce ?? No a na záver som pochopil, čo je to ten typický „deaverovský“ zvrat, pri ktorom vám skutočne padne sánka. :-) Odporúčam a teším sa na ďalšie diely. :-)

bettyragy
19. července

Tady to vše začalo....Kniha je výborná, od té doby jsem přečetla všechny knihy od tohoto autora. Poutavý děj, plný překvapení, když si myslíte, že víte konec zase se něco zamotá, zvrátí. Příběhy s Rhymem jsou nejlepší.

Terri.
18. července

Začala jsem Sběratele kostí číst před dvěma dny a dnes jsem ji úspěšně dokončila. Jeffery Deaver výborně popisuje vše od paty až k hlavě, má všechno výborně promyšlené. Srdce jsem měla snad až v krku, když jsem dočítala detaily spáchání vražd. Budu pokračovat ve čtení série Lincolna Rhyma. Výborně, Jeffery, zasloužil sis místo v mém srdci i na poličce.

K.a.a
18. července

Napínavé, dobrodružné, super!

PetK
14. července

Kdysi dávno jsem četla, teď jsem si po letech poslechla. Baví, spokojenost, těším se na další díly.

Romžiry
11. července

Kniha mě nadchla. Skvělé.

Polariss
27. června

Nesmrtelná klasika u které mrazí. Asi není potřeba nic dodávat.

konicekbily
25. června

Na to, že je to první kniha celé série, promíjím větší překombinovanost a oceňuji jedinečnost hlavní vyšetřovací osoby - jeho zdravotní omezení a výkonnou pomocnici. Začal jsem číst sérii pěkně od začátku a uvidím, co od autora čekat. Kniha mě pohltila a žasnu nad vyjímečnou zápletkou, přidáváním napětí a několikanásobnou změnou při odhalování zločince. Jsem nadšen a pouštím se do další knihy.

Kerberos
21. června

První díl,který to všecno nastartuje,skvělé.

gru1995
17. června

poutavá knížka, perfektně se čte. Konec mě opravdu překvapil. Jedna z nejlepších knížek co sem četla. DOPORUČUJI !!!!

Lucek
14. června

To malé překvapení v závěru... paráda!
Jsem zvědavá na Sběratele kůží.

ankaras
12. června

Tak já se také musím k něčemu přiznat. Autor ani kniha mi nesedla, což přiznávám je možná divné? Ale úplně mi nesedí vystupování hlavního vyšetřovatele, vše ví, vše zná, vše je vlastně jak řekl.

ERIK 2
05. června

No přiznám se celou dobu, jak jsem četl tuto knihu jsem se snažil vybavit si každou pasáž z filmu,ale po půlce knihy jsem to vzdal,protože kniha je stokrát lepší,akčnější než-li film a dozvíte se o hlavních protagonistech více ale i to nejdůležitější proč dotyčný člověk vraždil.

Darf...
01. června

Kdysi dávno jsem už od autora četla knihu Prázdné křeslo a říkala jsem si, že musím začít sérii od začátku. Dostala jsem se k tomu až teď, ale hned vím, že si chci přečíst celou sérii. Úžasný styl knihy, která vás okamžitě pohltí a nepustí, dokud ji nemáte celou přečtenou. Už se těším na další knihy ze série.

JustWomen
26. května

Trochu šílené, ale sakra dobré ... originální postavy, skvělý závěr.
Lincolne Rhyme, vítej v mé knihovně.

kní
25. května

"Pak si ale řekla: seber se, holka. Dostala ses na místo kriminálního činu a jsi tady sama.
Však víš dobře, co dělat.
ZOZO
Z jako Zatčení pachatele, je-li na místě činu.
O jako Ohledání místa činu.
Z jako Zajištění materiálních důkazů a podezřelých.
O jako...
Co znamená to druhé O?"
... na to si Amélie Sachsová vzpomněla až na str 17...

Láďa92
24. května

Naprosto skvělá a mrazivá kniha! Ochrnutý, ale geniální Lincol Rhym je velice zajímavá a netradiční postava. Rhym je sice morous, ale kdo by také v jeho kůži nebyl a přesto mu a jeho pomocnici Amélii budete fandit, aby chytli vraha, který je opravdu šílený a z jeho chování mi běhal mráz po zádech. Jasný plný počet!

JitkaHambi
20. května

Téda...jednim slovem "Skvělé"!Lincoln mě neskutečně štval a přitom jsem si ho hrozně oblíbila :-DA ten konec?Opravdu do poslední chvíle jsem vraha netušila, bylo to pro mně velké překvapení.

harena
11. května

Zpočátku jsem nechápala, proč má tak vysoké hodnocení, když to tak do str. 60 vypadá jako každý běžný thriller, ale pak bylo jasné, že se z průměru zcela vymyká. Hlavní postavy si mě zcela získaly. Skvělé čtení plné napětí, akce, pátrání, hlavní kriminalista je kvadruplegik ochrnutý od krku až po prsty u nohou s fenomenální pamětí. Určitě si od Deavera ráda přečtu další pokračování s Lyncolnem Rhymou.

daza.dt
03. května

Abych měla trošku odpočinek od Jamese Pattersona, tak jsem sáhla po konkurenci a rozhodně jsem neprohloupila.
Čtivě napsáno, super děj, má to spád, nelze tomu co vytknout. Závěrečné vyřešení - člověka nutí být stále ve střehu a rozhodně neuhodnete kdo je vrah.
U mě spokojenost na 1000 %. Deaver rozhodně získal další fanynku.

Půca4
02. května

První knížka od tohoto autora, nikdy dříve jsem o něm neslyšela. A bomba! Touhle knihou si mě získal a nyní zdobí skoro všechny jeho knihy mé osobní knihovničky. Doporučuji, rozhodně neváhejte! Můžu ještě doporučit film se stejným názvem SBĚRATEL KOSTÍ z roku 1999. Upřímně mě vůbec nezklamal, přestože tam nejsou úplné stejnosti.

TipsyChipsy
29. dubna

Moc se mi to líbilo: jak tam podle nepatrných vodítek nacházeli oběti, že se to odehrávalo ve starém Manhattanu, že tam vznikal neuvěřitelný milostný vztah, že v závěrečném rozuzlení do sebe vše překvapivě zapadlo a tak celkově.

Toffee
11. dubna

Výborná knížka, napínavá od začátku do konce, naprosto neobvyklá postava detektiva. Moje první setkání s Jeffery Deaverem bylo nadmíru uspokojivé. Jediné, co mě trochu mátlo bylo plynutí času. Mám na mysli fakt, že se téměř všechno odehrálo během jediného dne. Vzhledem k celkovému dojmu a do posledního okamžiku neodhadnutelnému rozluštění, mu to ale odpustím.

Michaela999
09. dubna

Na tuto knihu stačí jen jedno slovo-,,skvělá". Přečteno za chvilku,nemohla jsem se odtrhnout,prostě super.

Jessie26
01. dubna

Případy Lincoln Rhyma nikdy neomrzí, některé popisy vražd jsou na moji povahu až děsivé, ale to bych nesměla číst krimi. Knížka je parádní, zločinec odhalen až téměř na poslední stránce a do té doby netušíte, kdo to je.

Lana33
15. března

Rhyme je velice neobvykle volený hrdina, který i přes svůj handicap skvěle využívá svůj mozek a instinkt. Velice se mi líbí myšlenka propojení geniální a egoistické mysli. Popis některých scén byl pro mě až moc dobře představitelný (bohužel nebo bohudík?). Nicméně se mi líbí tento neotřelý příběh "vysloužilého" detektiva. Rozhodně si ještě něco o Rhymeovy přečtu.

Alizon
07. března

Tohle bylo pred lety moje prvni setkani s Jeffery Deaverem a uz nevim proc jsem v pripadech Lincolna Rhyma dal nepokracovala, protoze Sberatel kosti je opravdu dobra knizka. Uz si vlastne vubec nepamatuji kdo byl vrah a proc zabijel, ale to napeti od zacatku do konce a nektere brutalni sceny mam v hlave porad. Rozhodne dobra serie, ke ktere se urcite jeste nekdy vratim.

Adýsek69
22. února

U tohoto díla musím říct, že se mi mnohem víc líbil film než knižní předloha.
Vím, že nemůžu srovnávat, ale cítím to tak.