Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234682/lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 4.61871
Série:

Případy Lincolna Rhyma (1.)

Originální název:

The Bone Collector (1997)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (285)

Přidat komentář
NikolkaKolka
09. března

Po Ďáblově slze jsem sáhla po Sběrateli kostí a byla to výborná volba. Četla jsem to jedním dechem a do poslední chvíle jsem netušila, kdo se vrah. Psané je to dokonale čtivě.

Fazolka2017
08. března

Bomba! Po Prázdném křesle asi to nejlepší co napsal. Některé scény opravdu nechutné. V tomto případě jsem nejdříve viděla film a kam se hrabe na knižní předlohu.

moudivlacek
07. března

Ovlivněna filmem jsem se dost zdráhala pustit se i do knížky, nechtěla jsem se nudit. Tak to jsem měla velice mylnou představu. Už trochu jiná původní profesní role Lincolna i trochu jiný způsob jeho současného stavu oproti filmu mě zarazila, pokračování děje pak potěšilo mé srdéčko coby milovnice detektivního žánru. Takže, lidičky, zapomeňte na film, a nebojte se pustit do knihy, je tisíckrát lepší. Doporučuji.

LaKrec
26. února

Pecka,...
Mělo to hlavu a patu. Tak trochu dramatický víkend... ;-)
To by jeden neřekl co se dá za tak krátkou dobu zažít a stihnout.
Vraha jsem netušil do poslední chvíle. A nakonec překvapil...

mario.nette
17. února

Moc se mi líbila!

Ketrin.TR
13. února

Tuto knížku jsem četla už před lety a ačkoliv jsem od ní tak nějak očekávala klasickou, nějak extra výraznou detektivku, tak mě mile překvapila. Možná to je také hlavně tím zajímavým složením a charakterem ústředních postav. Jen ta přehnaná Lincolnova chytrost mi někdy lezla trochu krkem. K další knize jsem se dosud nedostala, prozatím mám na seznamu jiná, pro mě víc lákavá díla, ale určitě se k tomuto autorovi zase ráda vrátím.

Sabinaski
12. února

I moje první od Jefferyho. Úžasná! A Lincolna se nedá nemilovat.

Babsy
08. února

Moje první Deaverovka... a zárodek mé lásky ke knižním detektivkám a psychologickým thrillerům. Já doporučuju dál.

sgjoli
27. ledna

Opravdu nechápu, proč jsem s přečtením této knihy tak dlouho otálela, když jsem ji měla v hledáčku už takových let. Deaver píše čtivě, má to spád a Lincoln Rhyme je jako postava naprosto úžasný - i přes jeho handicap z něj cítím velké charisma, je skvěle sarkastický a vyslovený suverén. A mne hrozně bavil. Rozhodně je velkým tahounem knihy, která na něm celá stojí.
V této Deaverově sérii s Lincolnem rozhodně hodlám pokračovat.

petunkav
24. ledna

Toto je moje první setkání s Jeffery Deaverem a jsem nadšená. Skvělá detektivka....
Vraha jsem vůbec netušila, místy jsem se až bála, fakt úžasné. Hned jdu do Tanečníka.

MonikaSt.
19. ledna

Výborna, mnohem lepší než film

moničina
19. ledna

Nebolo to zlé, ale má aj lepšie knihy zo série Rhyme - Sachsová, napr. Hodinár, Hoříci drát, Iluze.

lucie5078
18. ledna

Napínavé, promyšlené, místy mě úplně mrazilo z detailních popisů. Určitě si od autora přečtu i další knihy.

evismaior
15. ledna

80 % - detektivní klasika - zapeklitý příběh se sériovým vysoce inteligentním vrahem, který nechává vyšetřovatelům vodítka navádějící k dalším obětem. Dobré duo hlavních postav - Amélie Sachsová - krásná, bystrá policajtka se sklony k sebepoškozování a Lincoln Rhyme ochrnutý od krku dolů (a v neméně dobrém filmu představovaný mým oblíbeným Denzelem Washingtonem - až díky knize jsem zjistila, že detektiv je vlastně běloch:-)), ale hlava mu funguje pořád víc než dobře - a od plánované asistované sebevraždy ho dělí jen touha zachránit další oběť. Příběh se odehrává v rozmezí jen asi tří dnů, které jsou ale nabité akcí, a přesto dojde i na vývoj vztahů mezi mnohými zúčastněnými. A k tomu ty obvyklé zápletky - schopným detektivům seberou případ, oni pátrají dál, pak jim ho zas vrátí, ke všem obětem se dobíhá na poslední chvíli, vrah je v příběhu významnější postavou, než by se zdálo (a to mi právě trochu nesedělo, protože když jsem se dozvěděla, kdo tím vrahem je a jaký je jeho skutečný motiv, nějak se mi nezdálo, proč se v tom tedy celou dobu tak vyžíval), a následuje nezbytné nebezpečí i pro hlavní aktéry. Kostra příběhu tedy stejně předvídatelná jako kostry sesbírané sběratelem kostí, ale každopádně se ráda nechám zlákat i k dalším detektivkám s touto zajímavou dvojicí postav.

SuperSojka
11. ledna

Příjemná oddechovka, pokud se tedy použít slovo 'příjemná' v souvislosti s vraždami. ;-)

KAPO99
30.12.2017

Super kniha doporučuji přečíst ... už čtu další Tanečník...Jeffery Deaver spisovatel no.1

Johhanka79
28.12.2017

Tak tuhle knížku jsem se chystala číst asi dvanáct let... a konečně jsem si ji přečetla a to jedním dechem. Kniha má spád, nikde nezaostává, postavy jsou sympatické a prostě dávám pět hvězdiček, hlavně za hlavního hrdinu.

slunicko1958
22.12.2017

První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla, a rozhodně nejlepší. Jeho knížky jsem už přestala číst, ani jedna z těch následujících nedosáhla na kvalitu Sběratele kostí. Prostě nasadil laťku vysoko.

rosta75
15.12.2017

Mám od Deavera doma asi 20 knih,jedna je lepší než druhá,tenhle spisovatel prostě umí.

ŠtěpánkaB.
11.12.2017

Klasika, která by neměla chybět v knihovničce žádného čtenáře detektivek :) Jednu hvězdu ubírám za to, že kriminalisté byli na stopě vraha hodně brzy a to podle mě knížce trochu ubralo na napětí.

Pumpkin
29.11.2017

Druhé čtení (po strašně dlouhé době) ale napínavé jako když jsem to četla poprvé.

Roux
20.11.2017

Páni, číst tuhle knihu byla neskutečná jízda. Přirovnala bych to k sezení v autě vedle Amelie Sachsové. Samozřejmě film jsem viděla již před několika lety a bohužel kniha se mi do ruk dostala až teď. Rozhodně nezasvěceným doporučuji napřed knihu, potom film, ve kterém toho spousta chybí a plno věcí je tam jinak. Zážitek ze čtení musím napřed pořádně vstřebat a než se tak stane, několik dní mi to bude vrtat v hlavě. Daever mi touto knihou ukázal, že za přečtení stojí i jeho ostatní díla. Už se na ně těším

Živa23
14.11.2017

Napínavé, překvapivé. Prostě geniální!

Jaruš7
31.10.2017

Je to četba, která, i když z ní jde někdy husina, vás zmagnetizuje.
Skvělé načtená od J.Vondráčka má v sobě děs - ze zvrácenosti a jímavost z dilematu - žít, či už ne.

stumpy
26.10.2017

jednoduše výborné. Autora vřele doporučuji

ddkk
18.10.2017

Nejlepší z celé série. Povedl se i film.

chamyl
27.09.2017

Hodnotím vysoko, protože jsem se nenudil a autor vcelku umně dokázal udržovat napětí. Pachatelovy pohnutky jsou pochopitelné a většina postav se (obvykle) chová uvěřitelně.
Na druhou stranu mi zápletka přišla lehce překombinovaná s občasnými nelogičnostmi (např. role Rhymova zapojení do vyšetřování v kontextu celého případu). Také jsem už malinko unaven stereotypní nenormálností hlavních hrdinů (policistů) v kriminálních románech posledních let, která se zřejmě na kurzech psaní detektivek standardně vyučuje a je podmínkou pro jejich napsání.
Celkově ovšem zajímavě strávený čas pro zimní večery nebo naopak letní poležení na pláži.

vera1.c
23.09.2017

Kniha výborná, přečtená jedním dechem. I film stojí za shlédnutí.

Etule
02.09.2017

Geniální.

jiri2737
31.08.2017

Nejnapínavější detektivka jakou jsem četl. Kniha je nabitá dějem. Postavy jsou tak plasticky popsány, že jsem je měl před očima. Naprosto šokující rozuzlení na posledních stranách. Od Deavera přečtu všechno.