Lída Horská: Deník motocyklistky 1926

Lída Horská: Deník motocyklistky 1926 https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214780/mid_lida-horska-denik-motocyklistky-1926-214780.jpg 4 4 1

Deník dokumentuje - dost možná bezprostředněji než jiné prameny -, jaké to bývalo jezdit na motocyklu čistě pro radost (a pocit volnosti) v dobách, kdy se závodníci dosud neurčitě prolínali s diváky a kdy dojet v sobotu po práci z Prahy do Plzně bylo dobrodružství...

genie
28.02.2016 4 z 5

Knížka je taková, jak se píše v její anotaci ... samotný deník Lídy Horské není literárním dílem, ale osobním vyjádřením mladé ženy - motocyklové nadšenkyně, které nás autentickým jazykem plným "moto hantýrky" uvádí do tehdejší doby mezi motocyklové "šílence", mezi kterými holka musela být za "podivínku". Knížka je doplněná o široký poznámkový aparát, který přibližuje a vysvětluje celkový kontext informací podaných v deníku.
Kromě motocyklového nadšení knížka ukazuje vášeň pro trampování, která s cestováním po cestách/necestách šla "ruku v ruce", a taky vášeň pro fotografování. Ty černobílé fotky zachycující Lídu, její přátele a tehdejší "motoživot" jsou skutečně půvabné a zanechaly ve mně hluboký dojem.
Myslím, že autor připravil své pratetě krásnou vzpomínku.