Líbánky

Líbánky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390196/bmid_libanky-hWh-390196.png 3 254 89

V ráji jsou problémy... Jemma vždycky chtěla perfektní líbánky a jejich přípravě věnovala spoustu času. Čtyřdenní výlet do pětihvězdičkového letoviska na Maledivách, kompletní servis, luxusní vila a naprosté soukromí. Měl to být ráj. Ale změnil se v noční můru. Protože muž, kterého si Jemma před týdnem vzala, zmizel z ostrova bez stopy. A její vysněný život se v okamžiku zhroutil. Existuje na ostrově někdo, komu může Jemma věřit? A především – kde je její manžel?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Honeymoon

koolsavage
14.06.2020 4 z 5

Dávám vyšší hodnocení a to třeba i z toho důvodu, jakým stylem byla kniha napsána. Rozdělení do částí, střídání časových linií, změny vypravěčů... Kniha má své mouchy, nejvíce mi vadilo nedostatečné vysvětlení motivů Jemmy, proč se v životě chová jako idiot; ale na druhou stranu, knihu jsem přečetla na jeden zátah a prostě ji nemohla odložit.

Lenkafrankova
12.06.2020 3 z 5

Očekávala jsem od knihy mnohem víc. Ale konec mě tedy opravdu prekvapil

oolinkaa
10.06.2020 3 z 5

Kniha byla vcelku čtivá , krátké kapitoly nutily číst dál. Hlavní hrdinka mě moc neštvala. Jen mě konec dost zklamal, to je dost přitažené za vlasy a vcelku si myslím v dnešní době nereálné ..i když ..

Akireee
01.06.2020 2 z 5

Dnes dotčená kniha Líbánky. Po přečtení anotace a prozkoumání líbivé obálky jsem se do ní nadšeně vrhla.
Byla čtivá... To se jí musí nechat.
Jeden nečekaný zvrat nastal a to jsou body k plusu, ale psychicky labilní hlavní hrdinka byla po většinu knihy zralá na loket a slušně vytáčela moje nervy :D to už na plus moc nevypadá
Závěr ve stylu Babici... Když nemáte sýr, tak tam dejte kečup...
Za mě tedy celkem zklamání

jerrymungo
08.05.2020 4 z 5

Četlo se mi to dobře už proto, že jsem jednu dovolenou na Maledivách už zažil, takže jsem se dovedl vcítit do té atmosféry na ostrově. Dokonce už tenkrát mi při pobytu občas napadlo, jaký by to byl ideální náměr na detektivku. Izolovaný ostrov, pár lidí a spousta přepychu. Hlavní hrdinka mi připadala opravdu trochu podivná, nicméně uvěřitelná. V životě jsem i někoho podobného potkal... :-) A závěr opravdu nečekaný.

Janík511
27.04.2020 3 z 5

Šokující, divný konec a neustále psychicky labilní Jemma, to jsou moje vjemy z knihy. Kniha je celkem čtivá, ale žádné terno to není. Konec trochu až moc nereálný, ale autorka nějak potřebovala šokovat čtenáře. Jedno ovšem vím, znova číst určitě nebudu.

Danago
15.04.2020 1 z 5

Pro ženy ? Ano. Thriller ? To snad ani ne.
Námět mi připadal zajímavý. Zpracování bohužel jedna velká nuda.
Jemma neví co chce, její chování je nepochopitelné. Celá kniha je vlastně založena jen na jejích náladách. Jinak je celý příběh velice slabí. Celé se to točí kolem nálad hlavní hrdinky. Závěrměl šokovat ? Mě nešokoval, nějak to skončit muselo. Díky za to, že autorka nenechala otevřený konec, protože i to se nabízelo.

Effka
13.04.2020 3 z 5

Od první chvíle mi vadila hlavní hrdinka Jemma, byla náladová, nevěděla co chce... Navíc trvalo než se děj trochu rozjel, druhá polovina knihy už měla aspoň trochu spád, dokonce ke konci knihy jsem pochopila trochu i Jemminy nálady. Byla jsem zvědavá jak to dopadne, takže jsem vydržela, a musím říct že takový konec jsem vážně nečekala!

denisa7430
11.04.2020 3 z 5

Mě se román líbil. Hlavní hrdinka mi sice silně lezla na nervy, ale vyústění celého příběhu je natolik překvapivé, že stojí za to dočíst....

Marekh
31.03.2020 3 z 5

Tato kniha má poměrné nízké hodnocení, pořád jsem uvažoval, jestli si mám knihu přečíst, když je takto negativně hodnocena. Nakonec jsem se rozhodl, že si knihu přečtu a vytvořím si vlastní názor. Řekl bych, že kniha je spíše určená pro ženy, je to thriller pro ženy. Kniha má krátké kapitoly, střídá se minulost s přítomností. Knihu bych hodnotil průměrně na 3*.

Z mého pohledu bych neřekl, že kniha je "propadák" a že by se nedala číst. Četl jsem komentáře na tuto knihu a čtenáři si neoblíbili hlavní hrdinku z různých důvodů. Hlavní hrdinka této knihy může působit nesympaticky, může působit dojmem, že neví, co vlastně chce a neváží si dobrého bidla. Z druhého hlediska si však říkám, že každý člověk je jiné povahy, a když jsem postupně pronikal do příběhu, tak jsem určité situace pochopil. Určitě se nejedná o knihu, která by se řadila mezi TOP thrillery letošního roku, ale přesto se dala číst. Bohužel mne zklamal závěr knihy, který mi připadal nevěrohodný, za vlasy přitažený. Autorka si mohla vymyslet jiný závěr, který by dával větší smysl. Do poslední chvíle jsem byl napnutý, jak to celé skončí, a nevěřil jsem vlastním očím, jak se to všechno vysvětlilo. Chápu, že většina čtenářek si představovala jiný závěr a nepochybně byly čtenářky rozčarovány včetně mě. Možná také z tohoto důvodu ohodnotily čtenářky knihu nízkým hodnocením.

Sima1207
30.03.2020 3 z 5

Hodně zdlouhavý a nic moc příběh.. škoda, čekala jsem víc.

PetraV665
24.03.2020 2 z 5

Bohžel se kniha nepovedla a hlavní hrdinka, tak ta byla na facku. Dlouho jsem nečetla tak nepovedenou knihu, bohužel.

blonďatá.luc
21.03.2020 2 z 5

S knihou jsem měla jeden velmi zásadní problém - nesnášela jsem hlavní hrdinku! Vadila mi její nerozhodnost, střídání názorů, její výbušnost... Vadilo mi na ní snad úplně všechno, co mi vadit mohlo (abyste si to dokázali představit, uvedu příklad hned ze začátku knihy - její manžel zmizí a její starostí je, jestli se chová tak, aby nevypadala podezřele - prostě cože! Kdyby mi zmizela má drahá polovička, šílela bych strachy, hledala bych, nejspíš bych měla hysterické záchvaty pláče... a poslední, co by mě zajímalo by bylo to, jak u toho všeho vypadám). Kniha je rozdělená do několika úseků - v prvních částech knihy se nám prolíná minulost se současností, postupně tak odhalujeme vývoj jejich vztahu (pěkně podivného vztahu)
- musím ovšem ocenit časovou osu, kterou nám vyprávění v minulosti nastavilo - pokaždé bylo uvedeno, jak moc zpátky v čase jsme. To rozuzlení ovšem... bylo to trochu přitažené za vlasy - možná trochu víc. Kdyby mi hlavní hrdinka sedla víc, určitě by se mi kniha četla mnohem lépe, ale takto pro mne představuje pouze zklamání a další knihu, ke které se nikdy nevrátím.

Miluna40
10.03.2020 2 z 5

Tri hvezdy za konec,ten byl fakt necekany,az mi prisel pritazeny za vlasy. Ale ani nahodou jsem ho necekala:-)

Krchnaida
03.03.2020 2 z 5

Pořád jsem čekala než se “to” rozjede a pořád to nepřicházelo... V jednu chvíli mě napadlo, jaké by mohlo být rozuzlení a pak jsem se tomu musela (omlouvám se) začít smát, protože tomu opravdu tak bylo a kroutila jsem nad tím hlavou.... Upřímně - krásná obálka mě navnadila, děj celkově zklamal :-(

MMacicekk
02.03.2020 2 z 5

Kniha je rozdělena na čtyři části a střídá se vyprávění z minulosti s vyprávěním ze současnosti. Kapitoly jsou velmi krátké, takže máte tendenci neustále číst a knihu neodkládat, ale v tomto případě tento fakt budí jen onen dojem. Kniha je totiž dějově velmi slabá a horko těžko jsem nacházela situace, které by mě zajímaly natolik, že bych knihu nebyla schopná odložit. Takže ano, chápete dobře, po většinu času jsem se bohužel nudila a odpočítávala počet zbývajících stran do konce knihy. Knize jsem chtěla udělit průměrné hodnocení, ale bohužel za ten strašný konec musím strhnout ještě hvězdičku navíc. Tohle se autorce vůbec nepovedlo. Zpětným ohlédnutím jsem na konci postrádala smysl, proč tuto knihu vlastně číst. Konec, jaký autorka zvolila, považuji za menší podvod na čtenáře.

6235
01.03.2020 odpad!

Nooo...tak teda opravdu nic moc! Konec byl překvapivý, ale celkově se mi kniha velice špatně četla...

alena1228
29.02.2020

Za mě tedy ne.Velké zklamání,divní lidé a divný konec.

Jajusenka
29.02.2020 1 z 5

Velké zklamání. Kniha byla z větší části o ničem, do čtení jsem se musela nutit. Myslela jsem si, že to třeba zachrání překvapivý konec, ale ten mi přišel přehnaný a k smíchu.

hlenicka
28.02.2020 1 z 5

Hej katastrofa!! Jakože směju se, ale od 1.strany sem věděla, že to bude špatné.. A taky že bylo. Na druhou stranu, ségře se to líbilo. Každý má jiný názor :-)

thrillery pro ženy anglické romány

Tina Seskis
anglická