Postava ve stínu

Postava ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441160/bmid_postava-ve-stinu-Fad-441160.png 3 19 5

Lewis Barnavelt série

< 2. díl

Druhý příběh Lewise Barnavelta začíná klukovskou rvačkou, které tlouštík Lewis jen vyděšeně přihlíží. Nepere se ani nehraje fotbal, zato hodně čte – někdy i kouzelnické knihy strýčka Jonathana, který je čaroděj. Strýcovy knížky by číst neměl, jenže s kamarádkou Ritou Rose nedokážou odolat a s pomocí jedné oživí starý magický amulet, minci pro štěstí, která Lewise zavede tam, kam vlastně sám nechce. Vydejme se za ním po napínavé cestě za temnou postavou, která se vynořila ze stínu!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , King Cool

The Figure in the Shadows , 1975

tessie_m
18.10.2021 2 z 5

Tato kniha mě moc nebavila, jen konec byl zajímavý a napínavý. Taková oddechovka spíše.

speciale88
11.10.2021 5 z 5

Druhy díl super. První dil sem v knižní podobě nečetla ale viděla ve filmové podobě. Napravím a na základě tohoto dílu dokoupim i prvni. Na tak tenkou knížku mi dával dej smysl. Kniha na odpoledne. Odpočinkové čtení.

Jarmila97
15.12.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, takový dětský horor. Jedina věc co mi na knize vadí je ze by měla mít víc stran, protože dej knihy ubehne hrozně rychle

goodness
17.03.2020 3 z 5

Obálka je na knize to nejlepší nejsem cílovka, mám ráda fantasy ale tohle mě moc nebavilo. I když autor píše celkem slušně (atmosféra i téma závislosti je super) je to trochu nuda a strašně rychlé, hlavní dění jak kdyby jste prolítly kolem co se dá taky čekat od 100 stran čistého textu myšlenka pěkná ale nedotažené...hlavní postava je ufňukaná padavka a rozčiluje mě jméno jeho kamarádky rita rose dalo by se o ní psát jako o ritě v celé knize, nejsou mi sympatické ani ilustrace...dětem do 12 by se to mohlo líbit i dobře číst...

LadyCharlene
07.07.2019 4 z 5

Druhý díl Lewisových dobrodružství se mi líbil mnohem více než první díl. Ačkoliv je kniha psaná pro děti, a proto v ní dospělý najde spousty děr, je velmi poutavě napsaná. Atmosféra je zde krásně vykreslená, především předvánoční období. Když už jsem u atmosféry, opět se zde klíčové hororové okamžiky v rychlosti přelítnou a jede se dál. Líbí se mi, že se autor pustil do tématu magického amuletu a posedlosti. Zavání to dospělejšími prvky hororu. Je super, že jsme mohli poznat další hlavní postavu, doufám, že bude i v dalších dílech. Nemůžu se dočkat, co si pro nás nakladatelství z Lewisových příhod připraví do budoucna.

John Bellairs
americká, 1938 - 1991
2018  67%Čarodějovy hodiny
2019  63%Postava ve stínu

Kniha Postava ve stínu je v