Mrtvý úsměv

Mrtvý úsměv https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64167/mrtvy-usmev-64167.jpg 4 43 9

Lew Archer série

Známý soukromý detektiv Lew Archer je najat, aby sledoval mladou barevnou ženu, a když svůj úkol splní, pochopí, že podezřelejší než sledovaná žena je klientka, jež jej najala, a začne tuto ženu sledovat. Takto později objeví vraždu sledované ženy a ve spolupráci s policií objevuje i několik vražd dalších. Rozuzlení příběhu, vedoucího na stopu vyděračského gangu, je překvapivé. Z anglického originálu „The Ivory Grin“, vydaného nakladatelstvím Collins, Fontana Books roku 1965 přeložil Vladimír Vařecha. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Naše vojsko

The Ivory Grin , 1965

mi-380
16.08.2021 4 z 5

Macdonald nám prostřednictvím Lew Archera, toho mírnějšího následovníka slavného Phil Marlowa, připomíná, že krásné dívky nemají lehčí život než ostatní, spíš naopak. Pro čtenáře, co rádi americkou drsnou školu a rádi se potloukají kolem L.A. uprostřed dvacátého století, jde o povinnou četbu.
85 % (zatím 35 hodnotících s průměrem 71 %)

Válely se tu potrhané časopisy a zmačkané noviny, nedopalky cigaret a špinavé nádobí. Mísa hnijícího ovoce se hmyzem přímo hýbala. Pokojové květiny povadly a uhynuly. Pavučiny splývaly ze stropu ve špinavých závojích. Římská vila osvobozená Vandaly.

„Nejsem zámožná žena.“ V jejích kruzích to patrně znamenalo, že si své milióny může spočítat na prstech jedné ruky.

ijcro
21.11.2020 4 z 5

Jsou příběhy, které se dají číst různě - rychle, pomalu, pečlivě, zběžně... Tahle kniha je spíš pro pečlivější čtenáře, já ji četl dvakrát, aby se mi nepletly postavy (kdo s kým a za kolik). Někdy je prostě jen autorův záměr čtenáře zmást. Ale jinak dobré počteníčko. ;)

Dédečko75
24.08.2020 4 z 5

Taková lehká zápletka, na odlehčení hlavy dobre

lancelot
27.12.2018 2 z 5

Pro mě slabší kus. Jsou lepší.

ThomasRuhe
02.09.2017 3 z 5

Slušná detektivka z tzv. drsné školy. Je zde vše co se dá očekávat, lehce ironický detektiv, pořádně zamotaný případ ze kterého moc peněz nekouká, směsice rozličných postav od kalifornských boháčů po recepčního v motelu. Hlavním tahounem příběhu je jednak sám Archer a pak také různá prostředí ve kterých detektiv pátrá.
Kniha neoslní, ale ani nezklame 60%.

marek1278
02.05.2016 3 z 5

Tenhle příběh Lew Archera mi dal docela zabrat, na můj vkus docela hodně postav a při té rychlosti jsem se v příběhu dost ztrácel, finále hodně zajímavé a všechno to pak dalo smysl, nicméně průměr, jsem zvědavý na další díly

bertrand
18.04.2016 2 z 5

Bohužel slabota, nezaujme, nicméně neurazí. Možná by se dalo hodnocení zvednout,kdyby ovšem: nešlo o Lew Archera.

mfe
09.08.2013 3 z 5

Přečetl jsem pod názvem J.H.Chase: Ztracená naděje (The Lost Hope) se změněnými jmény protagonistů. Vyšetřovatelem je tu Davis. Dále viz:

vitavita
09.03.2012 4 z 5

Lew s potěšením posílá zločince do vězení.