Leviatan

Leviatan https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67945/bmid_leviatan-mYO-67945.jpg 4 214 45

Leviatan série

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený levoboček nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Leviathan , 2009

maekar
27.07.2012 4 z 5

Velice nádherná kniha. Skvělý příběh, spád, vtipy a svět. Dobré nápady a zajímavé myšlenky. Trošku mi vadila velká písmena v českém vydání, ale to je jen malá skvrnka. Dávám 4 hvězdy a to jen kvůli 2.dílu - Behemótovi.

honajz
05.07.2012 2 z 5

Jako fantazii má autor poměrně slušnou, dokáže i dobře uvodit do děje. Ale - a to mi vadilo i při sérii o ošklivých/krásných - je ukecaný jak Palacký před smrtí, někdy zcela zbytečně, a to často na úkor děje, přičemž některé reálie jen používá jako fasádu, jako Potěmkinovskou vesnici, ale nejenže nejde do hloubky jak ve "svém" světě, tak ani co se jisté realističnosti týče. (A tím myslím nejen to Rakousko-Uhersko a Prahu, ale třeba i to, že bojový stroj na nožkách zakopávajících o kořeny je bojový stroj na prd.)

kája14
27.08.2011 5 z 5

Moc zajimavá knížka s krásnými ilustracemi. Těším se na další díl.

Tazz1
13.08.2011 4 z 5

Dobrý nápad, dobře napsaná kniha. Dávám 4 hvězdičky, protože jsem přece jenom při psaní měl občas pocit, že to je myšleno spíše pro mladší čtenáře. Ale to není chyba knihy, to je chyba moje :-) . Nicméně hodnocení je subjektivní a tak dávám subjektivně. Nicméně rozhodně doporučuji, je to krásná kniha i po stránce vizuální (desky, obrázky uvnitř...) . A rozhodně se těším na další díl(y).

Boboking
28.04.2011 5 z 5

Skutečně výborný příběh, pro mladé i starší. Báječné nápady a celkově je to skvěle udělaná kniha. Ten Darwin klonovací objevitel , výborný nápad. Těším se na další díly.