Léto v Paříži

Léto v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500452/leto-v-pariziBpPXFh-oMG-.jpg 4 136 136

Grace přijíždí do Paříže, aby nalezla klid po bolestném rozchodu, a v místních antikvariátech pátrá po stopách dobrodružného života své babičky. Audrey, mladá žena z Londýna, utíká do Paříže před svou neutěšenou rodinnou situací. Práce v antikvariátu je pro ni na jednu stranu splněný sen, protože může být konečně sama sebou, ale zároveň je to pro ni noční můra – jak může prodávat knihy, když je nesnáší a francouzsky umí jen nadávat? A tak místo aby si užívala svobody, cítí se tu spíš ztracená a vše směřuje k neradostnému konci. Když však jedna druhé vstoupí do cesty, oběma to změní život. Grace ukáže Audrey, že naučit se francouzsky nemusí být utrpení a že ji druzí mohou mít rádi takovou, jaká je. Audrey jí na oplátku pomůže hodit za hlavu zklamání a smutek ze zkrachovalého manželství a stát se krásnou, sebevědomou ženou.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Kontrast

One Summer in Paris , 2019

Domčik
02.07.2021 5 z 5

O bože, děkuji! Tohle byla velka paráda. Neskutečně se mi líbilo, jak byl příběh propracovaný a hluboký a dokázal mě vtáhnout. Krásne vykreslené pocity a myšlenky. Musela jsem se držet, abych knihu nepřečetla za den. Příjemné oddechové čtení, vřele doporučuji!

Aranel15
13.06.2021 4 z 5

Přátelství mezi Audrey a Grace mi připadá trochu neuvěřitelné. Každá je jiná a mají mezi sebou dost velkou věkovou propast. Audrey v ní spíš než kamarádku najde matku, která je tu vždy pro ni. Navzájem pro sebe však dokážou udělat něco, co posune jejich životy do jiné roviny.
Kniha se dobře četla, ale byla vlastně dost předvídatelná.

mysterygirl
10.04.2021 5 z 5

Vtipný i dojemny pribeh

Buchtičkajani
16.03.2021 4 z 5

Obálka slibuje romantiku, ano, i té se dočkáte, přeci se děj odehrává v Paříži....Ale hlavně je to knížka o přátelství dvou žen různého věku, Audrey do vztahu vnáší mladí a humor a Grace zkušenost a realitu života. Příjemná odechovka....

1Týnka
10.03.2021 5 z 5

Z této knihy jsem velmi nadšená. Krásná oddychova knížka, která je svým způsobem krásná a hlavně lidská. Během čtení mi i semtam ukápla slza dojetím a vždy jsem se těšila až budu moct zase pokračovat v jejím čtení.
Podle příběhu si přesně takhle představuji léto v Paříži

rengers
03.03.2021 4 z 5

Příjemné čtení o běžném životě rodiny a přátel, bez kterých nelze v životě fungovat!

knihovnička007
01.11.2020 5 z 5

Velmi milý příběh, kniha se krásně čte. Téměř 400 stran, ale nenudila jsem se.
Příběh o láskách, zklamáních, přátelství a tajemstvích.
Za mne velká spokojenost.
Příjemná oddychová kniha nejen na léto, ale erotiku tam opravdu nehledejte.

LilianaFalcon
17.10.2020 5 z 5

Moc krásný oddechový příběh, který by se mohl líbit všem, co mají rádi oddychové příběhy Julie Caplin.

pollyn
13.10.2020 5 z 5

Jsem dojatá. Přečteno na jeden zátah. Uff. Čekala jsem nějakou prvoplánovou zápletku aneb nešťastná - pan dokonalý - trochu trable - happy end. To jsem se přepočítala.
Knížka je jedním slovem o laskavosti. Přátelství a naleznutí rovnováhy.
Audrey tomu dodala humor, Grace zase realitu života.
Přečtu ročně spoustu knih a po čase se hlavní postavy rozplynou jako jejich příběhy, ale tyhle dvě ženy mi v hlavě zůstanou hodně dlouho :)

Gabusza
11.10.2020 2 z 5

Hmm, nevím...v polovině jsem se začala nudit a hodně mě spíš iritovala postava Grace... ten její styl dokonalé manželky mě nesedl. Knihu jsem dočetla, ale s velkým překonáváním. Jinak je to oddechovka, jak už tu několikrát padlo. Za mě tedy palec dolů...

Katerina015
24.09.2020 4 z 5

Milé, pohodové, předvídatelné čtení... Člověk se ale odreaguje a přijde na jiné myšlenky... Čtení, které neurazí :-)

Irsaf
21.09.2020 5 z 5

Tahle knížka se mi vážně hodně líbila...
Audrey měla skvělé hlášky...
Milé, pohodové a předvídatelné...
Doporučuju...

Nevr
02.09.2020 4 z 5

Čtivá knížka, ale dost předvídatelná, lehká letní oddechovka. Co se mi líbilo, vykreslení hlavních postav a prostředí. Ale v podstatě mě nic v této knize nepřekvapilo, žádný "wow" efekt.

Surikata369
27.08.2020 3 z 5

Taková čtivá, prázdninová, dost předvídatelná kniha. Nebyl to špatný zážitek, když toužíte po něčem opravdu lehčím na čtení. Jen mě ke konci už vadilo, že je to vcelku přeslazené a nereálné (tolik náhod a odpouštění jako v téhle knize jsem dlouho nepotkala :D). Také si myslím, že mohla být o pár desítek stran klidně kratší, některé dialogy byly fakt už trošku mimo a natahovačka,, ale i tak to bylo vcelku příjemné čtení na odlehčení.

Gibis
26.08.2020 3 z 5

Grace, která má nejraději vše do puntíku rozplánované a aby zabránila chaosu, tak plánuje vše i manželovi, kterému se to jednoho dne přestane zamlouvat a opustí ji. O generaci mladší Audrey, která celý svůj život zachraňuje svou matku funkční alkoholičku a udržuje její tajemství před celým světem. A tyhle dvě nešťastné duše se potkají v Paříži a navzájem si poskytnou to nejvzácnější....přátelství. Hezký romantický, lehce předvídatelný příběh, zkrátka příjemná červená knihovna. Na oddychové letní čtení jako dělané :)

Jiitush
16.08.2020 4 z 5

Tyhle románky pro ženy normálně nečítám a pravděpodobně bych hodnotila míň, ale jako knížka na pláž se mi přesně trefila do nálady. Příjemný příběh, sympatická Grace (Audrey mi zas až tak sympatická nepřišla), lehce se to četlo, vykreslená atmosféra super. Sice dost naivní, místy dost nereálné a není to knížka, ke které se vrátím, ale i tak je to ideální a nenáročné čtení na léto.

Mlsnákočka
10.08.2020 4 z 5

Pěkně napsaná a čtivá kniha na léto. Nenáročná, oddychová, s nádechem pařížské romantiky. Obě hrdinky byly sympatické a s přesným vykreslením charakteru. Něco takového jsem zrovna potřebovala a bavilo mě to.

iva.mikova
27.07.2020 5 z 5

Souhlasím s většinou komentářů, kniha lehce čitelná, pro některé určitě poslouží i jako návod, jak se popasovat se svými problémy, že je vždycky lepší mít se komu svěřit. Super čtení do nemocnice ????

iva2423
10.07.2020 3 z 5

Ze začátku se kniha zdála slibná, ale zvrtlo se to do předvídatelného románku pro puberťáky.

Knižní střípky
04.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Naprosto úžasný román, ideální záležitost na letní čtení. Rozhodně se nemusíte bát, že by to byla nějaká přeslazená záležitost. Je to román s poměrně silnými příběhy, obě dvě hlavní hrdinky neměly jednoduché dětství, a každá z nich se s ním vyrovnala po svém. I když je dělila jedna generace, i starší Grace měla mnoho co se učit od mladičké Audrey.
A neméně zajímavý byl i příběh a postava babičky Mimi, ta byla úžasná a obdivuhodná.
A to vše se odehrávalo na pozadí prosluněné Paříže, kde Audrey pracovala v prastarém zaprášeném antikvariátu, kde jí pak pomáhala i Grace. A právě onen antikvariát zde hraje hodně stěžejní roli.... I když je kniha poměrně tlusťoučká - má svých poctivých 400 stran, vůbec jsem se nenudila, hltala jsem každou další stránku a bylo mi v této společnosti moc dobře.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.