Léto, kdy jsem zkrásněla

První díl volné trilogie pro dospívající čtenářky Belly měří svůj život v létech, a tím nemyslíme roky, ale roční období. Všechno zajímavé a báječné se v jejím případě odehrává výhradně od června do srpna. Zimy jsou dobré pouze na to, aby počítala týdny do dalšího léta, kdy konečně s mámou a bratrem Stevenem odjede jako každý rok k moři. Tedy přesněji řečeno do prázdninového domu přímo na pláži, který patří Suzanně, mámině nejlepší přítelkyni. A k Suzanně a jejímu domu zase neodmyslitelně patří její dva synové, Konrád a Jeremiáš. Tuhle dvojičku zná Belly odmala a co si pamatuje, jenom netrpělivě čeká, až si jí kluci začnou konečně všímat a vezmou ji mezi sebe. A toto léto se to konečně stane. A navíc se z nevýrazného káčátka vyloupne krásná labuť. Belly je k údivu všech najednou krásná mladá dívka. Jenže v toto báječné a zároveň hrozné léto se změní i všechno ostatní. Vlastně se promění Bellin celý život. K lepšímu i k tomu horšímu… Příběh o dospívání, prvních láskách, zmatení z vlastních citů i o nepříjemnostech, které provázejí dospívání, je určen čtenářkám od 12 let, jež si v sympatické, vtipné a svérázné Belly najdou kamarádku, které dokonale rozumí, protože prožívá podobné osudy jako ony. V roce 2013 se můžete těšit na pokračování trilogie LÉTO s hlavní hrdinkou Belly: 2. díl Bez tebe to není léto a 3. díl Vždycky budeme mít léto....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143188/leto-kdy-jsem-skrasnela-143188.gif 4319

Léto, kdy jsem zkrásněla / Letná láska 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Jota

The Summer I Turned Pretty, 2009

Kniha Léto, kdy jsem zkrásněla

Knihomollla
20. listopadu

Knihu jsem se rozhodla přečíst z důvodu, že jsem v listopadových pochmurných dnech měla chuť na lehkou romantickou knížku u které se pobavím a zvednu náladu. A to se opravdu povedlo.

Když jsem knihu otevřela, měla jsem co dělat, abych se od ní odtrhla. Jednoduchý a čtivý styl jakým autorka psala si prostě získal mé srdce. Řekla bych, že je důležité při čtení neřešit každou druhou větu a prostě to jen přejít a užívat si příběhu. Sama jsem se u knížky nasmála. Dokonce jsem se musela pozdě v noci, asi dvacet stran před koncem od knihy odtrhnout, abych dalšího dne nebyla chodícím zombíkem.

A i když člověk už po prvních pár stránek ví, kdo s kým skončí, přiznejme si od romantiky snad nikdo nečeká nepředvídatelnost. Knížka byla v podstatě o krásném ničem a i když mě některé postavy vytáčeli (že ano Conrade a Belli), svůj účel to splnilo a já poté měla sluníčkovou náladu a nemohla se dočkat dalšího dílu.

KayaSimi
07. listopadu

Příjemná letní oddychovka, ale nenadchla mě až tak, jako má první přečtená kniha od Jenny Han- Všem klukům, které jsem milovala, ale více měne vpořádku.

terakera

Protože jsem od Jenny Han už četla sérii ''Všem klukům'' tak jsem si myslela že by mi tato triologie také sedla ovšem jsem se mýlila. Příběh se skládal ze samého klišé, pláže, letní party a celkově to bylo poskládané jako dokonalé léto. Léto kdy jsem zkrásněla mi taky připadá jako strašný název, já se omlouvám ale co to je, kdyby to bylo aspon Léto kdy jsem konečne vyspěla protože to by hlavni hrdinka Belly potřebovala, vyspět. Chová se jak 10ti leté děcko, je drzá, nerozhodná, dětinská, myslí si o sobě jak je dospělá a jak může zapadnout mezi skupinu kluků. Je to kniha o ničem a četla se více než rychle. Doporučuji mladším čtenářům....

KajkaMicinka

nádherná knížka, mám ráda příběhy které se odehrávají v létě

Kostka_ledu

Tuhle knižní sérii jsem četla ještě před - díky filmovému zpracování zřejmě známější - sérií s Larou Jean, která mi ale nesedla a k srdci nepřirostla (možná proto, že jsem ji četla až v jednadvaceti).
Tuhle knihu jsem poprvé četla asi v patnácti... Teď, když jsem se náhodou dozvěděla, že se chystá seriál, jsem najednou dostala náladu si příběh připomenout.
Hlavní hrdinka mě v prvním díle štve pořád stejně jako kdysi. Dětinská, chvílemi opravdu nesnesitelná... Jenže je to patnáctiletá holka. Ruku na srdce - kdo z nás byl v patnácti rozumný a uvědomělý? Kdo z nás neměl nějaké ty adolescentní nešvary a choval se úplně ukázkově?
Knížka jako taková je opravdu čtivá, a to jak v originále, tak v českém překladu. I když je to young adult oddechovka, představuje i těžší témata a ukazuje, že ne vždycky je všechno zalité sluncem...
Nemusí to sednout každému, ale za mě dobré. Jenny Han psát umí.

Sixtinka144

Jenny Han naprosto miluji. Četla jsem od ní dvě předešlé série a z obou jsem byla nadšená. Tuto sérii jsem odkládala ze dvou důvodů, první byl ten, že jsem na tuhle sérii slyšela poněkud špatné recenze a ohlasy, že je kniha vůbec nebavila a byla to slátanina. A druhý byl ten, že už mi není třináct a bála jsem se, že už knihu tolik nedocením. Naštěstí všechno bylo v pohodě :D Kniha je kraťoučká, takže je to spíš taková jednohubka, já ji přečetla asi za tři hodiny a prostě jsem si ji jen užívala. Příběh krásně odsýpá a ano, není to žádná světoborná literatura plná vzdělávacích materiálů, ale to jsem po ní ani nechtěla. Občas je fajn vzít do ruky jen nějakou oddechovku a dát si pauzu od složitého fantasy :D Takže já knize dávám 4.5/5 a učitě si přečtu i další díly.

Kiki481
28.12.2020

Čekala jsem že mě kniha bude bavit, ale bohužel ne. Knihu jsem si přečetla z důvodu, že jsem od stejné autorky četla jinou knihu, která mě dost bavila. Kniha byla krásně napsaná to ano, ale příběh mi přišel takový, že jsem se v něm nevyznala. Kamarádka tuhle knihu taky četla a měla stejný názor jako já. Další díl mám doma, ale přečtu si ho možná tak, že bych neměla co číst. Věřím že někoho tahle kniha bude bavit, ale já mezi ně nepatřím.

whiolet
24.12.2020

Jednoduchý příběh pubertální holky co řeší první lásku a celkově svoje city ke klukům ve svém okolí. Příběh se s citem dotkne i silnějšího tématu,což je rakovina, a je celkem zajímavé jak se k tomu hlavní hrdinové knihy postaví.
Pro mě to byla taková jednohubka, kterou si nejspíš za měsíc pamatovat nebudu.