Nekonečná pláž

Nekonečná pláž https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408457/bmid_nekonecna-plaz-O6g-408457.jpg 4 119 31

Letní kuchyně série

< 2. díl

Když se Flora z Londýna vracela na rodný skotský ostrůvek Mure, nikdy by nevěřila, že její milovaný šéf Joel přijede za ní. Nečekala by, že si najde cestu zpět ke své rodině, obnoví stará přátelství a že otevře útulnou a úspěšnou kavárnu. A co víc, že si začne milostný románek s mužem svých snů. Joel však musí odjet za prací do New Yorku a Flora představuje novou etapu svého života. Lásku, manželství? A na jakém záhadném projektu Joel vlastně pracuje? A opravdu pověra o velrybách u pobřeží věstí pomíjivost štěstí? Ve volném pokračování románu Kavárnička na pobřeží autorka opět s humorem a citem barvitě popisuje život na ostrůvku Mure, že by se tam člověk nejraději rozjel. A v závěru knihy opět potěší čtenářky několik receptů.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Argo

The Endless Beach , 2018

Květinka008
15.06.2020 3 z 5

Moc často cizí komentáře před napsáním svého nečtu, ale tentokrát jsem byla trochu bezradná. Jsem jediná, kdo si myslí, že Jenny Colganová to umí i lépe? Kdo se s knihou trochu trápil? (Aneb na dovolené u moře jsem ji odložila po první čtvrtině, nyní jsem vzala k dočtení spíš "z povinnosti"...) Dávám tři hvězdy za mnohem zajímavější příběh doktora a učitelky (ať neprozrazuji děj)!

martinkaLLL
09.04.2020 4 z 5

Krásná, ale smutná kniha. Nemohla jsem věřit, že už je konec.

Mrňous1
08.04.2020 4 z 5

Příjemná kniha, která zachycuje život ve všech jeho podobách. není to jen sladká romantika a vyloženě šťastným koncem, přesto je konec pozitivní, plný naděje. Flora mi v prvním díle zpočátku dost pila krev, na konci se to zlepšilo. Teď se opět někdy chovala jako husa, na druhou stranu, kdo z nás se tak někdy nechová...
Možný spoiler: Trochu jsem čekala, kdy konečně někdo z těch slabochů setře Jane, ale to se bohužel nestalo, tak snad příště...

hapac
18.02.2020 4 z 5

Opět milé pokračování - oddechové čtení a na letošní pošmournou zimu jako dělané. Pro Linda007 tip na podobného autora - Lucy Diamond (p).

salamandrina
11.02.2020 3 z 5

Mentální výplach, který mám ráda. Nic od toho nečekám. Četla jsem v angličtině, ideální jednoduchý jazyk na procvičení.

knihomolka999
28.01.2020 4 z 5

Opět příjemné počtení, v němž autorka naznačuje hodnoty, které přinášejí do lidského života spokojenost.

Linda007
20.01.2020 5 z 5

Miluju všechno, co autorka napíše. Tahle kniha ve mne vyvolala i nějaké emoce, co víc si od knihy přát. Milá kniha s vařením. Ocenila bych tip na autora, který píše podobně milé knihy.

knihovnička007
23.12.2019 5 z 5

Moc hezká kniha.
Pokud jste nečetli Kavárničku, nic se neděje, autorka na začátku předchozí knihu shrnuje.
Chvilku mi trvalo, než jsem se na Mure zase naladila, ale když jsem se začetla, nešlo přestat. Příběhy Flory, Lorny, Saifa, Fintana... autorka všem hrdinům pěkně naložila.
Určitě doporučuji ke čtení. Není to klasická slaďárna pro autorku typická.

alzbeta4340
05.12.2019 5 z 5

Nekonečná pláž se mi líbila moc, dokonce asi nejvíc ze všech knih J.C. přeložených do češtiny. Je to velmi příjemné, oddychové čtení pro ženy, přitom nepřeslazené a sentimentální jen tak, jak si děj žádá. Osudy všech obyvatelů ostrova Mure jsou zajímavé a přestože kniha nemá vyloženě otevřený konec, ještě je prostor pro další pokračování. Já bych si určitě dala říct.

happy-smile
30.07.2019 3 z 5

Na knihách Jenny Colgan oceňuji hlavně to, že bývají úsměvné. Což tady moc neplatilo, většinou jsme se plácali ve vztahové romantice. Kdo má tento žánr rád, asi neprohloupí. Já už jsem ale spíše četla ze setrvačnosti, abych věděla, jak to s Florou dopadlo. Navíc mi vadilo, že překladatelka na spoustě míst naprosto nevhodně nepoužívala čárky, což snižoval o čitelnost textu.

Knižní střípky
19.07.2019 5 z 5

Tak toto bylo nádherným pohlazením po duši. Skotský ostrov Mure a všechny jeho obyvatele jsem si zamilovala již v prvním dílu. Flora definitivně opustila svůj londýnský život a vrátila se ke svým kořenům, ke své rodině. Snaží se udržet nad vodou svou Kavárničku na pobřeží, starat se o rodinnou farmu, svého stárnoucího otce a bratry. Její vztah se svým bývalým šéfem Joelem se nevyvíjí tak, jak by si představovala. Byť se oba dva velmi milují, jejich vztah se v určité chvíli ocitá na bodu mrazu. Joela ovšem dohnali démoni jeho minulosti, a pokud nechce o Floru přijít, musí se jim postavit čelem.
Kromě Flory a Joela jsme svědky rozvíjejícího se vztahu mezi Coltonem a Fintanem, držíme palce syrskému lékaři Saifovi, aby znovu získal cestu ke svým nalezeným synům. A to je jen zlomek příběhů zachycených v této knize. Jenny Colgan dokáže skvěle popsat nejenom reálie tohoto skotského ostrova, ale i pocity svých hrdinů, jejich smutky, pochyby, radosti i strasti. Její knihy nejsou nabité akcí na každé straně, ale jsou nabité životem, obyčejným životem, o to více jsou pro mě cennější.