Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335311/bmid_letni-dny-a-noci-12-prazdninovych-p-xkg-335311.jpg 3 120 37

12 prázdninových políbení. Možná za to můžou ty dlouhé a líné dny, nebo je to možná to teplo, co lidi dohání k šílenství. Ať tak či tak, léto je tím správným časem na lásku. Letní dny a noci vám přináší 12 kouzelných prázdninových políbení od těch nejznámějších young adult autorů. Vytáhněte svou plážovou stoličku a nasaďte si sluneční brýle, máte před sebou dvanáct příběhů, ze kterých sálá letní nálada a do kterých se zamilujete.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Summer Days and Summer Nights: Twelve Love Stories , 2016

Žožik
02.04.2018 3 z 5

Stejně jako v předchozí knížce tu byly dobré i špatné příběhy. Až na to že v předchozí převažovaly ty dobré a tady ty špatné. Z těch dobrých stojí za zmínku příběh od V. Rothové, L. Grossmana a samozřejmě S. Perkinsové. Ze zbylých příběhů je tam pár průměrných ale taky pár hodně špatných.

lenka608
24.02.2018 3 z 5

Tak z téhle knížky mám rozporuplný dojem. Některé povídky dobré, některé skvělé a některé... u kterých jsem se zmohla jen na "co to sakra?!". Pár povídek bych označila za literární brak, tak 1/3 byla dobře čtivá. Asi to stojí za přečtení ale knihu bych si nikdy nekoupila.

Etule
26.01.2018 2 z 5

Tak tohle byla opravdu velká dřina... Ze zimní "varianty" jsem byla nadšená a přečetla ji na jeden zátah. Tady se to ukázalo jako obrovský problém. Prakticky okamžitě po přečtení jsem u většiny povídek zapomněla o čem vlastně byly.
Nejvíce mi v paměti utkvěla jediná a to od Jennifer E. Smith. A překvapila mě Cassandra Clare, jejíž Lovci stínů si mě vůbec nezískaly, ale povídka od ní byla celkem milá. Přesto převažují povídky, které se mi nelíbily. Škoda.

Clarrisa
13.10.2017 3 z 5

Některé povídky se mi opravdu líbily, a kdybych měla hodnotit jen povedené povídky, dala bych 5*, jenže hodnotím celý obsah knihy a s ním i doopravdy nepovedené, u nichž mě až udivovalo, jak je tam mohla Stephanie zakomponovat! Doporučuju přečíst jen některé z nich, aby vám nezkazily dojem z knížky, třeba povídku Zbrusunová atrakce.

beatricestone
24.09.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem četla na dovolené a možná, že i to ovlivnilo moje hodnocení. Ačkoli se mi nelíbila tolik, jako Dárek z pravé lásky, rozhodně doporučuji si jí přečíst, pokud máte náladu na oddechové čtení, které vás dokáže rozesmát i rozplakat :). Povídkami, které se mi nejvíce líbily jsou Hlava, šupiny jazyk ocas, Za devadesát minut zabočte na sever. Povídky, které mě nejvíc bavily jsou Zbrusunová atrakce, Poslední bitva v Krváku a Milostný labyrint (od kterého jsem toho vzhledem k názvu moc nečekala). Povídkou, která by mi v knize vůbec nechyběla je Zvrácená rozkoš...

Tereziee
23.09.2017 2 z 5

Tato knížka byl jeden velký omyl. Čekala jsem od toho mnohem, mnohem víc. Knížku jsem četla ve volných chvílích ale některé příběhy neměly ani hlavu a patu. Spíše jsem ji prolistovala než přečetla. Hvězdičky dávám za hezkou obálku a grafické zpracování.

sakyvanity
14.09.2017 4 z 5

Kniha se prakticky nedá hodnotit jako celek, protože každá povídka byla něčím jedinečná. Povídky rozepisovat nebudu, jen ohodnotím.

Hlava, šupiny, jazyk, ocas - 3,5*
Hodně štěstí a na shledanou - 4*
Zbrusu nová atrakce - 5*
Tisíc způsobů, jak by se to všechno mohlo pokazit - 5*
Mapa perfektních maličkostí - 5*
Ani jedna ze "slabších" povídek mě vyloženě nenudila a tato sbírka dle mého stojí za přečtení.

kalinkacz
03.09.2017 3 z 5

Po sbírce Dárku z pravé lásky, který mě opravdu naladil na Vánoce, jsme doufala, že to samé se podaří další sbírce, tentokrát v období léta... Bohužel mě kniha zklamala na plné čáře, přesvědčila mě o tom, že slavná jména autorů na obálce nemusí vždy zaručovat úspěch... Některé povídky byly absolutně o ničem a podle mě i nesmyslné... Líbily se mis nad jen 2 a i na těch bych byla schopná jmenovat pár negativ... Jaká škoda...

Alice_E
30.08.2017 2 z 5

Tak tahle kniha me bohuzel hodne zklamala.. Ze vsech povidek se mi opravdu libily tak dve. Zbytek jsem docetla ciste z donuceni, aby se nereklo.

muchomurka
30.08.2017 3 z 5

Knížka se mi celkem líbila, i když ta s vánočními povídkami byla lepší. Některé povídky byly zbytečně dlouhé, některé by si zasloužily více prostoru - nejlépe celou knihu. Ale celkový pocit je, že to bylo nemastné neslané. Ale jako letní čtení u vody to bylo fajn.

EE
29.08.2017

Čekala jsem oddychové povídky na léto, ale chytily mě tak tři nebo čtyři. Ostatním jsem fakt nerozuměla nebo jsem musela v půlce zanechat čtení a přeskočit protože jsem se absolutně nezačetla. Takže celkově velké zklamání, bez této knihy bych se fakt obešla.

Sofi_123
27.08.2017 3 z 5

Trvalo mi celkem dlouho než jsem tuto knihu přečetla. Některé povídky se mi hodně líbily a jiné jsem vůbec nechápala. Oproti Dárku z pravé lásky hodnotím jen 3 hvězdičkami z 5.
Hlava, šupiny, jazyk, ocas – 1/5
Konec lásky – 4/5
Poslední bitva v krváku – 3/5
Zvrácená rozkoš – 4/5
Za devadesát minut zabočte na sever – 5/5
Suvenýry – 4/5
Setrvačnost – 4/5
Milostný labyrint – 1/5 (nedočetla jsem ji)
Hodně štěstí na shledanou – 4,5/5
Zbrusu nová atrakce – 4/5
Tisíc způsobů, jak by se to všechno mohlo pokazit – 4/5
Mapa perfektních maličkostí – 5/5

Dixxxie
19.08.2017 4 z 5

Na tuto knížku plnou povídek jsem se těšila, některé povídky jsou hodně povedené a některé mé hrozně nudily nebo je absolutně nechápu.

5* - Za devadesát minut zabočte na sever, Milostný labyrint, Zbrusu nová atrakce, Setrvačnost

4* - Konec lásky, 1000 způsobů jak by se to všechno mohlo pokazit, Hlava, šupiny, jazyk, ocas

3* - Hodně štěstí a nashledanou, Mapa perfektních maličkostí, Zvrácená rozkoš

2* - Suvenýry

1* - Poslední bitva v Krváku -- po přečtení téhle povídky mě napadlo jen "Co má sakra Libba Bray za problém?"

paja0903
12.08.2017 2 z 5

Nevím proč ale z této knihy jsem moc zklamaná. Nenadchla mě tolik jako 12 zimních políbení. Na těch Vánocích je něco krásnějšího a kouzelného než léto. Nevím. Ano. každý se po těch mrazicích večerech těší na sluneční paprsky, která ohřejí naší kůži. Ale u této knihy jsem jaksi to léto neprožívala jako ty Vánoce. Slavné spisovatelé jako Je: Cassandra Clare, Veronica Roth či je to i možné Leigh Bardugo? - Mě zklamali. Jejich série jsou legendární ale povídky aspoň pro mě katastrofa nezaujali mě a já jsem je jen přejela očima. Za to neznámí spisovatelé - některé šli a zaujala mně hra ze slovy či pocity o lásce :-)
Kniha je krásná uvnitř - škoda, že mě ta žlutá sluníčka, která v knize jsou neohřála.

mmmisulka.r
08.08.2017 3 z 5

Dvanáct prázdninových políben... co k tomu dodat. Prostě jsem čekala něco jiného, něco lepšího. Nejsem povídkový typ, takže možná proto se mi to nelíbilo. Potřebuji rozvětvený příběh. Některé povídky byl hezké a milé, ale to je vše. Nečekala jsem, že do nich budou vloženy i fantasy prvky, to mi k nim vůbec nesedělo. Některé povídky jsem i přeskočila, protože mě jednoduše nebavily. Škoda.

veronika0382
04.08.2017 4 z 5

První povídky mě nijak extra neoslovily, ale poslední tři byly perfektní. Plus ještě Setrvačnost od Veroniky Roth a pokračování od Stephanie Perkins taky dobré. Takže tak půl na půl. Prostě pohodové, oddychové, nenářočné čtení na léto. Hvězdičku navíc má u mě obálka a grafické zpracování knihy. To je perfektní! První - zimní díl Dárek z pravé lásky se mi líbil o hvězdičku víc (kniha měla větší kouzlo). Ale i tak hodnotím jako povedené a dobré :)

Sunday
04.08.2017 5 z 5

Kniha je stejně dobrá jako její předchůdkyně Dárek z pravé lásky, některé z povídek jsou fantasy. Pohodové letní čtení