Temné šílenství

Temné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219545/bmid_temne-silenstvi-FPT-219545.jpg 4 442 121

Kytice růží bez odesílatele. Dárky před domovními dveřmi. Dopisy za stěrači... Neznámá žena zavaluje psychiatra Jana Forstnera milostnými vyznáními. Jan se zpočátku domnívá, že jde o nevinné horování některé z jeho bývalých pacientek. Potom ho však jistý novinář požádá o pomoc v případu psychicky narušené osoby a zanedlouho je publicista zavražděn. Jan poznává, že se dostal do hledáčku nebezpečné šílenkyně. A že jeho pronásledovatelka se nezastaví před ničím...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Dunkler Wahn , 2011

MartulkaS
10.08.2016 4 z 5

První polovina knihy mě nikterak nezaujala, tak jsem ji odložila. Po přečtení recenzí jsem ji dala po nějaké době opět šanci a nakonec knihu dočetla. Od druhé poloviny kniha začíná být opravdu zajímavá a napínavá. Fascinující příběh, škoda jen té první nezáživné poloviny.

kristyna6532
06.08.2016 5 z 5

Tato kniha je naprosto úžasná! Po prečtení se ihned zařadila k mým nejoblíbenějším knihám vůbec. Děj je naprosto strhující a mrazivý. Nechybí zde napětí a neustálé zvraty, čtenář je až do poslední stránky jen loutkou autorových slov. Kniha se nedá odložit, musíte pořád a pořád číst než se dostanete na konec, který je naprosto šokující. Moc všem doporučuji ;)

maličkán
28.07.2016 5 z 5

Nemůžu hodnotit jinak než za pět hvězd. Perfektní, čtivé, napínavé, ještě lepší než Mrazivé ticho.Hned začínám další knihu od autora: Spouštěč. Mrzí mě, že vyšel u nás jako poslední, ale přitom je to první ze série, snad to nebude naškodu.

wesulle
26.06.2016 5 z 5

Skvělé. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu všechny knížky ze série.

happy-smile
23.06.2016 4 z 5

Spouštěč se mi líbil o dost víc a chtěla jsem původně dát tak tři hvězdičky, ale postupně jsem se do toho dostala. Pointa byla překvapivá a zajímavá. Sice se asi nejedná o literární skvost, ale podle mě Wulf Dorn umí psát čtivě a zaujmout čtenáře nevšedním příběhem.

Petra17
17.06.2016 5 z 5

Celkem mrazivý čtenářský zážitek

Tea11
13.06.2016 5 z 5

Originální příběh! S koncem, který opravdu málo kdo čeká. SUPER! :)

Dumicek
03.06.2016 5 z 5

Co jineho napsat nez ze to bylo opet super, super a super! No a kdo nakonec byl vrahem a tim psychopatickym pronasledovatel, tak to jsem ooravdu necekala. To snad ani nejde :) tesim se na dalsi knihu.

PeM
01.06.2016 5 z 5

Po Mrazivém tichu musím opět a zase dát jedině 5*....kniha byla (pro mě) čtivá od začátku, kdy jsem se rozjela a na konci byla naštvaná, že už je finito :-)....ps: jsem ráda za to, jak to nakonec dopadlo s Carlou :-)....

milunka21
25.05.2016 5 z 5

Sileny,nechutny a pritom totalne skvele cteni.Nemam co vic dodat :-)

a2jana
24.05.2016

Do první půlky jsem se nemohla začíst, ale pak už mě to bavilo. Ten konec s Carlou jsem taky moc nepochopila, chtělo to nějak dotáhnout... a pak mi přišel naprosto mimo dialog s Julií, po tom úrazu... po úrazu takového rozsahu byla při vědomí a úplně vyrovnaná se situací...

AnetSpring
08.05.2016 5 z 5

Podle mě, by tahle knížka měla být zfilmována. Napínavé a temné čtení. Nikdy nevíte, kdy se tam ta psychopatka objeví. Četla jsem to, když jsem byla nemocná, takže mě nelimitoval čas a celý den jsem mohla přečíst klidně 50 stránek. Všem doporučuji. No, všem asi ne, spíš lidem se silnější povahou, protože některé scény jsou nechutné. Skvělá kniha!

katerina5544
16.04.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila takže dávám nejvyšší hodnocení. Zajímavý mi přijde i fakt,že autor je sám psychiatr takže ví o čem mluví :-) teď jsem si koupila Spouštěče a pak se chystám i na Mrazivé ticho.

Zrzavá_Tereza
01.04.2016 3 z 5

Super námět, ale dávám jen tři hvězdy, protože k překvapující pointě jsem se prokousávala docela těžko... napětí žádné (anebo ten kdo to považuje za napínavé, asi nikdy napínavou knihu nečetl), některé dialogy mi přišly jak ze špatného filmu..
Ale patrně i přesto zkusím další knihu od tohoto autora.

Michaela01
12.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha!Byla neskutečně napínavá a jak už to tak u Dorna bývá,konec mě ohromě překvapil.
Dávám 5 hvězdiček,protože si je tahle kniha opravdu zaslouží.Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a doslova mi přejížděl mráz po zádech.Rozhodně doporučuji :-)

Jerry29
04.03.2016 5 z 5

Jedním slovem prostě WOW. Nebo spíš UFFF. Tohle byla knížka s velkým K. Mrazivé ticho mě zklamalo takovým až moc vykonstruovaným, divným, pro mě ne moc uvěřitelným koncem a Temné šílenství k tomu mělo taky trošku našlápnuto, kvůli šílenému odhalení kdo je vlastně ona neznámá žena... Ale kniha byla mrazivá, temná, sugestivní, velice čtivá a napínavá... Tuhle knihu rozhodně doporučuji a už se nemůžu dočkat na Spouštěče!
Mimochodem nevím jistě jestli jsem úplně pochopil ten konec s Carlou, na což si stěžovalo už víc lidí, autor mohl napsat ještě o odstavec víc a vysvětlit to, ale to je jen malý černý puntík na jinak úžasné knížce. 5 hvězd

sandra292
14.02.2016 5 z 5

Užasná kniha.Napinave od začatku až do konce.musela jsem na knihu myslet i když jsem ji zrovna nečetla uplně vtahne do deje.vynikajci promyslený dej opravdu konec nejde odhadnout.Podezirala jsem snad všechny postavy odpovidajicí popisu ale skutečnost je šokujici.Libi se mi že to má v sobě psychologickou pojintu a velmi dobře promyšlenou jen co mě mrzi ale to nebude chyba autora nybrž mě konec do sebe zapadal ale co mi uniklo nebo co jsem nepochopila je to s postavou Carly konec mi s ni nezapadal.

dominika2585
29.01.2016 5 z 5

Jako předešlá kniha Mrazivé ticho, mě tahle kniha opět oslovila. Příběh je poutavý, ovšem je potřeba trochu trpělivosti u prvních stránek, jak to bývá zvykem, první stránky jsou vždy takovým úvodem do opravdové akce a to je potřeba mít na mysli. Opět Dorn nezklamal v počtu postav a možných pachatelů, ale musím říct, že konec je velmi překvapivý, a takový konec by mě ani ve snu nenapadl.
Už se moc těším na knihu Spouštěč :)

Candide
06.12.2015

Zas takový zázrak to nebyl, k pochopení, o čem kniha je, mi bohatě stačilo přečíst posledních 20 stránek.

TessaJean
23.11.2015 5 z 5

Temné šílenství je kniha, která se mi zaručeně vryla do paměti. Neskutečně sugestivní a napínavý příběh plný děje, ze kterého mi běhal mráz po zádech.. hlavně konec je hodně překvapivý a to co se tam událo bych nečekala ani v nejmenším! Knihu jsem přečetla za pouhé dva dny, což se u mě tak moc často nestává.. nemohla jsem se on ní odtrhnout!! Skvělé!

psychiatrické léčebny německá literatura thrillery

Wulf Dorn
německá, 1969