Les, čtyři otázky, život a já

Les, čtyři otázky, život a já https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514851/bmid_les-ctyri-otazky-zivot-a-ja-GRD-514851.jpg 4 107 33

Tato kniha vám může změnit život. Její život je zdánlivě dokonalý, má všechno, po čem vždycky toužila, ale mladá matka dvou dětí se cítí unavená a vyhořelá. Neví, jak zvládat každodenní balancování mezi prací a rodinou, není šťastná a přemýšlí, proč tomu tak je. Když se jednou prochází lesem a přemýšlí o svém životě, potká starou dámu. Ta jí poví o „čtyřech životních otázkách“, které mají moc změnit všechno k lepšímu. Vystresovaná mladá žena je k nim nejprve skeptická, ale postupně si je začne pokládat a uvědomí si, jak se její život během krátké doby zlepšil. Čím více se odvažuje experimentovat, tím vícero dveří se jí otevírá. Je však připravená položit si i poslední otázku?... celý text

Literatura světová Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Kazda

Der Wald, vier Fragen, das Leben und ich , 2020

Áňa 998
16.08.2023 5 z 5

Znáte takový ten pocit v životě, kdy máte prostě dost? Lidí, kteří se chovají nelogicky a hrají si na falešné přátele, práce, problémky okolo, únava jen z toho, že se člověk musí vydat vynést koš? Jo, tak tohle je můj stav cca před měsícem, který se ale shromažďoval pěkně dlouho. Stejně to má i hrdinka dnešní knihy.
Když se člověk dostane do tohoto bodu, cítí se hrozně. Přitom, řešení je často na dosah. Hlavní postava této knihy se impulzivně vydá na mýtinu, kterou v dětství milovala. Kvůli dětem a dalším věcem tu už ale dlouho nebyla. Z lesa se vyloupne stařenka a začnou si povídat o životě. Z počátku je samozřejmě nedůvěra, ale poté narazí na první životní otázku. A naše postava hledá odpověď, protože bez ní nebude další otázka. Ty jsou celkem čtyři, takže má co dělat.
Ale já Vám ty otázky prozrazovat nebudu, jen si knihu pěkně přečtěte!
Nebudu lhát, když řeknu, že mě místy mrazilo. Jako kdyby se někdo podíval na můj život přes rameno a dělal si poznámky. Našla jsem se snad ve všem, ale nejvíce v části o lidských vztazích, to bylo jak přes kopírák.
Mám nedůvěru v lidi od té doby, co mi několik přátel bodlo kudlu do zad. A přesně, v knize se mluví o kamarádce hlavní postavy, která ji zraňuje, vyčítá jí změnu života.Tím přesně jsem si prošla a konečně si to uvědomila teď při čtení. Občas musíte takové lidi nechat jít, i když to odstřihnutí pořád bolí.
Kniha má něco málo přes sto stran. Takže ke kafi na odpoledne ideální volba. Možná bych i doporučila poznámkový blok vedle, ten si na druhé čtení rozhodně sama vezmu.
Ač se kniha nezdá, myslím si, že se v ní najdete. Mám z ní pocit, že pokud ji potřebujete, cestu si k Vám najde a pomůže Vám pochopit, proč se nějaké věci staly tak, jak se staly a že je to vlastně jen dobře pro Vás.

Ophelie
09.08.2023 3 z 5

Taková milá jednohubka na odpoledne, která jemně pohladí a člověku připomene, co je v životě skutečně to důležité.

Kudlanka03
30.07.2023 4 z 5

Jen co jsem knížku otevřela, jsem začala cítit, že tato je přesně pro mě. Je to o matce dvou dětí, manželce, která se cítí tak nějak vyhořelá nejen z práce, ale i doma. Osud ji zavede na oblíbenou mýtinu, kde se seznamuje se starou paní. Tady si předávají důležité informace nejen o způsobu nahlížení na život, ale taky na to, že když se správně zeptáš, odpověď ucítíš sama v sobě.
Dál mě samozřejmě dostala obálka, ilustrace a styl psaní. Jemné, krásné, povznášející.
Text je rozdělen jakoby na kapitoly, ale myslím, že informace a podání a fakt, že jde o 120 stran, vám nedovolí přestat. Prostě si to přečtete u kávy nebo v delší frontě. A na konci se budete usmívat.

ditul
24.07.2023 5 z 5

Pěkný příběh se čtyřmi základními otázkami, které by si měl pokládat každý po nějakém časovém období, protože je stále co měnit..

RendyaDav
23.07.2023 5 z 5

Tato malá knížka mě neuvěřitelně inspirovala a ukázala mi , co všechno se může změnit, pokud jste k sobě upřímní , procházíte svým každodenním životem s otevřenýma očima a otevřeným srdcem. A máte dost odvahy na to, abyste něco změnili.
Tuto knihu doporučuji všem, kteří potřebují nějaký impuls ke změně svého života nebo k jeho nasměrování jiným směrem.

Peace
27.06.2023 5 z 5

"Málokdy myslíme na to, co máme, ale často myslíme na to, co nám chybí."

Tenká knížečka, která je však široká svými myšlenkami. Díky čtyřem otázkám se člověk může zamyslet nad celým životem. Teď nezbývá, než si přát jediné - ať každý najdeme svoji duhu!

Lutzka
24.06.2023 5 z 5

Mám podezření, že při psaní se Tessa Randau inspirovala mým životem. Úplně jsem se tam viděla. V knížce není vlastně nic nového, přesto jsem ráda, že jsem na ni zcela náhodně narazika (stejně jako hlavní hrdinka na starou dámu v lese ). Přečteno jedním dechem. Člověk si některé věci musí občas připomenout, když nevědomky skončí v krysim závodě.

Varvara
16.06.2023 4 z 5

Doporučuju všem neurotikům a perfekcionistům. Příběh byl trochu šroubovaný, ale důležitá je podstata sdělení. Kniha je i hezky graficky zpracovaná, forma krásně ladí s obsahem. Autorka témata zbytečně neokecává, což je další plus.

Renike
29.05.2023 5 z 5

Motivační knížka na jedno odpoledne. Ale jo, byla super. Přesně to, co člověk ocení a potřebuje. Tímhle způsobem a směrem změnit život je ONO!
"Málokdy myslíme na to, co máme, ale často myslíme na to, co nám chybí."

bookcase
24.05.2023 4 z 5

Na motivační knihy moc nejsem, ale tahle byla moc milá, nenásilnou formou vám říká, jak můžete změnit svůj dosavadní hektický život. A že MŮŽETE.

Temika
12.05.2023 4 z 5

Tato kniha vám může změnit život. Věta, která je zlatým písmem vytisknutá na zadní straně obálky.
Kniha, která Vás přirozeně přivede k zamyšlení.
Zjištění, jak moc poznávám sebe samu!!! Jak moc jsem podobná hlavní hrdince v příliš mnoha aspektech!!!
Kniha, díky které si uvědomíte, že je důležité (nejdůležitější) udělat si čas sám pro sebe, naučit se relaxovat, vypnout, odprostit se od (často zbytečných) starostí.
Citace z knihy: Málokdy myslíme na to, co máme, ale často myslíme na to, co nám chybí.
Kniha, která může nastarovat změnu ve vašem životě, a díky které této změny můžete dosáhnout.
Citace z knihy na závěr: Kdo následuje svůj vnitřní kompas, dojde do cíle i se zavřenýma očima.
Tak kdy si položíte Čtyři životní otázky, Vy?

houbaaa
06.05.2023 3 z 5

Nebylo to zlé, čtyři jednoduché otázky mají smysl a učitě by si je měl každý položit, ale paní vypravěčka mě dost provokovala, hlavně tím, jak se pořád chtěl vyspat a prospat celý den, a přišla mi svým způsobem i dost sobecká. Tím mi byla protivná a knihu tak hodnotím pouze jako průměr.

lucakuca
14.04.2023 5 z 5

Čím to, že se ke mně hrnou samé filozofické knihy? Že by nastal ten pravý čas naslouchání? Konec shonu, chaosu a touhy mít víc času?
Vyhrnula jsem si rukávy, prokřupala klouby, vysypala brambůrky do misky, uvařila černý čaj a s ušklebkem ve tváři si říkala:
"Tak jdem na to, ty jedna nějaká kniho! Které ty "fakt" zásadní otázky na mě vybalíš?"
Kniha se nenechala zahanbit a pustila se se mnou do boje. Pomaloučku polehoučku si mě omotávala svým příběhem a otázkami. Otázky vám samozřejmě neřeknu, ztratily by kouzlo výjimečnosti. Tři první znám. V životě jsem je párkrát někde přečetla, položila si je, pokývala hlavou, jakože jasný, pochopitelný, tak to přece je a jela jsem životem dál v tempíčku, jaký pro mě měl připravený. Ale ta poslední...
Je pochopitelná, je správná a je hlavně tou nejdůležitější otázkou na světě, bych řekla. Nikdy jsem si ji nepoložila. Je nejvyšší čas, protože duha na nikoho nečeká.

Tessa Randau
německá, 1976