Len vietor vie odpoveď

Len vietor vie odpoveď https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109499/bmid_len-vietor-vie-odpoved-109499.jpg 4 154 154

Počas pobytu v Cannes prichádza do styku s medzinárodnou spoločnosťou finančníkov, bývalých bakárových kolegov, ktorí navonok pôsobia bezúhonne, ale pritom zneužívajú zákony a bez škrupúľ likvidujú svedkov zločinu. Pred týmito ľuďmi je bezbranná nielen polícia, ale aj vlády západných štátov. Hoci sa Lucas usiluje zo všetkých síl vypátrať pravdu, ustavične naráža na prekážky a na odpor miliardárov, ktorí postupne zasahujú do jeho súkromného života. Jeho ľúbostný vzťah s maliarkou Angelou a ich až neskutočne veľká láska vytvára rámec celého príbehu...... celý text

martinka_d
19.02.2015 5 z 5

Vyborna kniha, prectena za par dni! Konec me opravdu prekvapil, ale to je typicky simmel :-)

adelinka
27.12.2014 4 z 5

hlavnou postavou je Róbert, ktorý ako poisťovák sa snaží zistiť, či výbuch na jachte bol vražda alebo samovražda....pri zisťovaní pravdy sa zoznamuje s mladou ženou a samozrejme zistí, že je to tá pravá.....kniha je takým detektívnym príbehom s nádychom romantiky.....niekde mi čitateľská nadšenosť klesala a znovu rýchlo stúpla....tak možno trochu zbytočne dlhé.....ale dobré....

ToVy
05.06.2014 5 z 5

Šťastná nebo nešťastná třináctá kniha JMS?
Když jsem si přečetl někde recenzi na tuto knihu typu: "Dost hrůza. Jsou tam sáhodlouhé dialogy typu: "Miluji tě." Také tě miluji, nemohu bez tebe žít." apod.", tak jsem se mírně obával, protože jsem si přesně, opět, již nepamatoval o čem kniha byla a jak skončila, ač jsem ji, opět, už četl podruhé. A musím říct, že mě naprosto překvapila a plně s uvedeným komentářem nesouhlasím. Ano jsou tam pasáže o lásce, jak popisuje autor komentu, ale očividně autor nepochopil děj. Skvěle napsaná, skvělý nápad a přece něčím jiná, naprosto jiná od všech předcházejícíh dvanácti titulů JMS. A člověka, který má JMS načteného a omlouvám se, ale za člověká, který má načteného JMS, osobně považuji člověka, který přečetl alespoň třetinu jeho knih, to trkne během první padesátky stránek. Děj se odehrává chronologicky. Několika stránkový úvod, kterým příběh vlastně téměř končí, nepočítám, ten vtahuje do děje, ale zbytek příběhu je vyprávěn den po dni, bez jakýchkoliv odboček do daleké nebo ne tak daleké minulosti, jak u všech předchozích knih je to typické.
Kniha navíc nekončí přesně definovaným koncem, i když by se z pohledu smrti mohlo zdát, ale závěrečným prohlášením notáře Libellého, začínáte znovu přemítat o tom, kde je tedy skutečně pravda? Na pravo? Na levo? Nebo snad někde ve středu? Konspirace? Bláznovství? Láska? O všem takovém se dá přemýšlet na konci této knihy.
A ještě jeden osobní dovětek, ač přímo nesouvisí s dějem nebo s gro děje, neodpustím si zde vypsat jednu pronesenou frázi z knihy, která mě při čtení velmi oslovila, jelikož knihy občas půjčuji a tato fráze byla vypsána a označena v knize s jistým úmyslem, který mi před osmi lety, kdy jsem četl knihu poprvé a posléze ji propůjčil kolegyni, naprosto unikl nebo možná záměrně unikl, ale nyní mě oslovil:
"Lidé zacházejí s časem, jako by měli žít věčně. A přitom nikdo neví, kolik času mu ještě zbývá - rok, pět roků, minuta."
Co dodat na konci? Jen vítr to ví.

hory2
14.08.2013 2 z 5

Teraka
06.05.2013 5 z 5

Má zatím poslední kniha tohoto autora. Neříkám, že je jeho nejlepší, ale rozhodně nezklame očekávání těch, kteří Simmela znají, ani těch, kteří mají rádi knihy bez předem jasného průběhu děje, jelikož Simmel ten vždy překvapí :-)

AdaVinculin
20.03.2013 5 z 5

Naprostá bomba! Má druhá kniha a rozhodně né poslední od tohoto autora. A opravdu nezklamala. Parádně se čte, opět začíná koncem a i když si myslíte, že vás na konci nemůže už nic překvapit, tak to se ještě budete divit! Zase ve mě nechává takový příjemný pocit...těžko popsatelné, prostě nádhera :-)

čuřil
24.10.2012 4 z 5

Dobrá a zajímavá kniha, jen v závěru není moc vhodná pro romantiky.

Adriana.82
30.03.2011 4 z 5

Napínavý až do poslední stránky :)

Morgan
30.11.-0001 5 z 5

"..mladý agent.."
Ve skutečnosti je mu 48 let a trpí vážnou srdeční chorobou.