Lekce tvůrčího psaní

Lekce tvůrčího psaní https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1219/mid_lekce-tvurciho-psani-Nsq-1219.gif 3 374 46

Komorní psychologická novela, která podle autorových slov pojednává „hlavně o tom, jak obtížné je v Čechách napsat a koneckonců i prožít cituplný příběh“.

Beranka66
06.05.2011 odpad!

To není kniha, to je anti-kniha. Ale jak to řekl nějaký ten nakladatel: Zavřu oči a vydám Viewegha a vím, že se prodá. V tomhle případě mohli prodávat jen prázdné papíry a mělo by to větší kvalitu. Jestli to měla být autostylizace, tak autor je namyšlený blb, který trpí stihomanem. Nadává na bulvár, ale bez něj by nebyl nic:-))) Povedla se mu jedna knížka, udělal si jméno a to je tak všechno.Srovnání se světovou literaturou by neunesl!!!

gilthix
10.04.2011 odpad!

Kvůli téhle \"knize\" (zdůraznění slova kniha, spíše rádobykniha) jsem na nějakou dobu zcela zanevřel na české autory, jednoduše jsem se bál podobné odpornosti a urážky literatury. Nakonec z toho zůstala asi doživotní antivieweghovská averze. Přiznávám, tohle není můj oblíbený žánr, ani můj oblíbený autor, ani oblíbené téma. Jen si říkám, jak to vlastně bylo, než jsem tu -věc- přečetl.

Pajďulka
07.04.2011 odpad!

Kam spěje česká literatura? Nebudu se divit, až se o něm budou za sto let učit ve školách. Bude klasik jako Neruda a Němcová - ti taky neuměli psát

Pajďulka
07.04.2011 odpad!

Je to o ničem! Učitel tvůrčího psaní to má těžké, protože ho pronásleduje bulvár - nepřeceňuje se Viewegh trochu? Je smutné, že v ČR máme tak málo autorů - a skoro žádného kvalitního!

Lenka Kadeřáb
31.03.2011

Psychologická novela? Novela leda rozsahem, žádná pointa tam nebyla. A psychologie? To už vůbec ne. Akorát se tam obouval do literárních kritiků a novinářů. Jestli si chce vyřizovat účty, tak by to měl udělat jinak. Tohle je ukázka kýče!

Kvíteček jarn
31.03.2011 odpad!

Autor se už dávno vyčerpal. Možná zprvu psal kvůli psaní, teď píše, aby splnil kvótu a vydělal. Poslední knížky vůbec neměly vzniknout. Psát umí, dokázal to na Báječných letech pod psa. Proč ustupuje konzumu? Kam se poděl jeho lehký styl? Už začíná být trapný a měl by zauvažovat o odchodu do spisovatelského důchodu