Lékař císařů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o řeckém lékaři Klaudiovi Galénovi. Byl osobním lékařem Marka Aurelia a později se stal osobním lékařem jeho nástupce Commoda. spolu s Galénem poznávemé řím za konce vlády takzvaných adoptivních císařů a krutovládu císaře Commoda.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2986/big_lekar-cisaru-LTb-2986.jpg 3.56
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Der Medicus des Kaisers


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Lékař císařů

braunerova
09.08.2016

Kniha mě příjemně překvapila, přečetl jem za 2 dny. Je to vlastně moderní román o životě mladého, fenomenálního lékaře, zasazený do prostředí římského Impéria. O Galénově osobním životě se toho mnoho neví, takže autorka mohla vyfabulovat příběh o člověku, který ironicky nahlíží na svět kolem sebe a při vší surovosti, kterou je obklopen, zůstavá citlivý k bolesti druhých.
Autorka se drží historických faktů a některé pasáže jsou velmi realistické, ke konci ale popustila uzdu své fantazii a příběh už moc přesvědčivý nebyl.

"Ale z pochodového kroku našich hrdých a vítězných legií se nad Město zvedal závoj prachu a přinášel mu tu největší kořist jeho vojsk: přinášel mu mor. Mor tvrdošíjně a neomylně sledoval stopu jejich bot z onoho tábora u Antiochie až sem."