Leichenberg

Leichenberg https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435681/bmid_leichenberg-zC4-435681.jpg 4 78 25

Občanská válka skončila. Mnozí se vracejí domů. Mezi nimi i Gabriel Leichenberg. Pytlák, pašerák a poslední, kdo přežil z nechvalně známé XIII. pěší – trestní jednotky nasazované do těch nejtěžších bojů a složené z toho nejhoršího, co bylo k máni – vrahů, sadistů, dezertérů, zlodějů a jiných kriminálních živlů . Má v plánu se pomstít za události, které proběhly za války v jeho rodném městě. Ovšem v cestě mu stojí nejen divoké ozbrojené bandy rabující pohraničí, jeho bývalí protivníci, kteří zatím získali moc, ale i vojensko-politická sekce (VPS), která s ním má vlastní úmysly.... celý text

Kulibrnda
01.04.2020 4 z 5

Prozatím moje první zkušenost s Oskarem Fuchsem a rozhodně nelituji. Pro pátou hvězdičku by tam možná musela být ještě špetka něčeho, co ještě nevím, jak pojmenovat, ale i tak mohu říci, že to bylo sakra čtivé, zábavné a super jízda na jeden dlouhý večer. Jen člověk musel přistoupit na to... no prostě na to všechno, co se tam dělo :D Rozhodně si autora dávám do sledování a jeho další knížky rozšíří můj wish list.

Majdusak
15.03.2020 5 z 5

Jestli si pamatujete postavu Leichenberga, když vystupoval v knize Frost, možná vás zajímalo, proč má jizvy na krku. Tak teď máte šanci to zjistit. Leichenberg se má místo pomsty stát elitním vojákem nového vládního systému, s čímž sice nesouhlasí, ale to mu nic moc platné není. Postupně tahá z rukávu trumfy, ale těžko říct, jestli to bude stačit. Dozvídáme se také dost věcí z jeho minulosti a působení u trestní jednotky. Spíš než o rozverný příběh o hrdinech bez bázně a hany se jedná o pohled na život někoho, kdo už nerozhoduje o svém vlastním osudu. Kniha je dost o zápasu člověka se systémem a můžete se nechat překvapit, jestli je v moci jedince totalitní systém porazit. O vtipné hlášky a popisy bojů nezůstáváme ochuzeni, špičkování se mezi postavami - a taky poznáte, zač je toho loket, když si vás vezme do parády baba, která se s váma chce všechno jinýho než mazlit. Třeba vás získat pro spolupráci. Zkuste si představit, jak by se s vámi mazala taková KGB nebo StB a podobně - a místo ní si dosaďte ženskou. Můžete proti ní zkusit černý humor, aroganci nebo třeba nadhled, ale možná dostanete prostě jenom přes hubu.

Planin
13.03.2020 3 z 5

Začátek super - trochu jako Kotleta, ale pak jako když kočička s pejskem varili dort, ode vseho něco, no a ten německý SS dědeček :-(:-(:-(

Jengen
11.03.2020

Moc jsem se těšil a začátek dobrý, pak ale přišel dost masochistický přístup hlavního hrdiny, to mne velmi zklamalo, kdyby se držel děje a to co z něj dělá dobrého, co dím, výborného spisovatele, tak by to byla pecka. Ta polovičatost děj ničí, buď je hlavní hrdina opravdový hrdina, k čemuž perfektně jdou hlášky typu, "srnka nebo člověk, zabít je zabít", které z hlavního hrdiny dělají "hustýho týpka", a nebo se hlavní hrdina chová jako "prostitut" která za pár cigaret udělá cokoliv. Ta rozpolcenost je zlá. Ničí děj. Možná úvod pro další knihu.

Eyghon
08.03.2020 4 z 5

Kniha se v odkazech vrací jak k Frostovi, tak k Hitokiri. Akce je slušná, děj odsýpá, čte se to dobře, ale vadily mi dvě věci - autor používá impérium v pozadí, o kterém neřekne vůbec nic, nevíme kde se vzalo, jestli ho tvoří mimozemšťani nebo lidi a najednou je děj ukončen několikastránkovou scénou s císařovnou, která v knize vůbec nevystupovala a s dějem neměla nic společného. Buď je to příprava na další díl nebo jsem posledních deset stran vůbec nepochopil. Druhá věc je přebytek ženských postav a minimum mužských. To, jak Leichenberg dostává od nějaké ženské nakládačku, se táhne celým dějem a ke konci mi to už nepřišlo zábavné. Jinak určitě doporučuji - komu se líbilo Hitokiri, tomu se zřejmě bude líbit i Leichenberg.

Oskar Fuchs (p)
česká, 1982