Lehce neuvěřitelné příhody z hor

Lehce neuvěřitelné příhody z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456565/bmid_lehce-neuveritelne-prihody-z-hor-ftQ-456565.jpg 4 65 25

"Nová dávka neuvěřitelných příhod z hor" Příhody z hor jsou zpátky a s nimi nová dávka neuvěřitelných příhod, které mohou na horách potkat i vás. Jak přežít týdny v divočině bez jakékoliv pomoci? Proč netrhat medvědům borůvky? Jak vylézt na šestitisícovku, když se vám zrovna nechce? Hory! Bažiny! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Kniha o tom, jak rozdýchat hory, sebe, své kamarády a navíc se přitom výborně bavit. Jak přežít týdny v divočině bez jakékoliv pomoci? Proč netrhat medvědům borůvky? Jak vylézt na šestitisícovku, když se vám zrovna nechce? Hory! Bažiny! Brody! Jezera! Žádná cesta! Déšť a dinosauři! Kniha o tom, jak rozdýchat hory, sebe, své kamarády a navíc se přitom výborně bavit. Pozor! Nečtěte tuto knihu, pokud: * si nepamatujete, kdy jste se naposledy zasmáli; * berete se příliš vážně; * jste nudní a prudérní; * máte společného s přírodou pouze to, že jste svým SUV kdysi srazili ovci. „... může se zdát, že udělit Nobelovu cenu za chemii, fyziku a mír knize, je poněkud zvláštní. Ale právě tato kniha posouvá hranice lidského vědění a pochopení o míle dál.“... celý text

alva1
12.03.2021 4 z 5

Příjemné čtení, při kterém jsem se pěkně zasmála a tak trošku záviděla. Vzhůru na cestu alespoň u nás. Snad v létě. :-)

harena
04.02.2021 5 z 5

Moje třetí kniha od Martina Úbla a stále je zajímavá, vtipná a s krásnými fotografiemi z tracků.
Něco málo z Trekařského desatera:

"Co nemáš, nepotřebuješ.
Co nesmrdí, je čistý.
Rovina je, co je rovně, na sklonu nezáleží a je zakončena serpentýnou.
Zima je jen pocit.
Padají-li ti kalhoty, seš za půlkou treku."

To další si musíte přečíst, výborná antidepresivní a zajímavá knížka. Netrpělivě čekám, kdy vyjde další .

RHorse
03.02.2021 5 z 5

Super knížka, hned mám chuť jít na nějaký track. Jen jsem nějak nepostřehla ten přechod ČR, který je na konci uveden.

Pebene
11.01.2021 5 z 5

Ani třetí kniha o radostech a strastech party kamarádů, kteří společně putují divokou přírodou, nezklamala - zasmála jsem se, “procestovala” kus světa a ani tentokrát nechyběly krásné fotky, ze kterých se až tají dech

karolina0346
02.01.2021 5 z 5

Četla jsem všechny tři knihy. Všechny jsou fajn, jen ta první měla trochu mezery ve stylistice. Autor se postupně roztrénoval, tato kniha je na velmi dobré úrovni.
Humor je přitom stále stejný, popis zažitých situací výstižný, fotky krásné.
Jsem ráda, že jsem "kdysi" na autora narazila - uviděla jsem knihu o horách a musela jsem ji jako správná milovnice hor přečíst. A to i proto, že mě kniha na mnoha stránkách od hor docela "odrazuje".
Dávám pět hvězdiček a doufám, že v budoucnu ještě nějaké knihy budou.

2017  84%Neuvěřitelné příhody z hor
2022  94%Stezka Českem