Smrt rodiny: Kniha první

Smrt rodiny: Kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505288/bmid_smrt-rodiny-kniha-prvni-3VP-505288.jpg 4 14 3

Legenda o Batmanovi série

Joker se vrací do Gothamu a jeho terčem je tentokrát celá batmanovská rodina. Padouch prohlašuje, že zná skutečnou totožnost Batmana i jeho nejbližších spojenců, a vyhrožuje, že zničí všechno, co Temný rytíř miluje. .. Ale jaké jsou jeho skutečné záměry? Nightwing (Dick Grayson) se musí popasovat s masakrem cirkusáků, kteří jsou pod jeho ochranou. Catwoman se dozvídá, že kočka má rozhodně méně životů než devět — a Alfréd je unesen a má sehrát hlavní roli při velmi znepokojující oslavě. Joker vytahuje z minulosti staré zločiny, dává jim nový, temný význam a někdo rozhodně zemře smíchy... Obsahuje: Batman Vol.2# 13-15 Catwoman Vol.4# 13-14 Nightwing Vol.3# 15... celý text

Luigi1
10.10.2023 4 z 5

Joker je ještě větší magor než byste čekali

hroubek
07.12.2022 3 z 5

Je moc fajn, že scénárista Scott Snyder zkouší nové věci, přistupuje k záporákům jinak a je celkově dost drsný na kladné hrdiny. Joker v jeho podání je ještě větší magor, než kdy dříve a to, co způsobuje je nepříjemné. Hlavní příběhová linka funguje a má jisté napětí a nechybí jí zajímavost. Bohužel pak přijde část s Catwoman, která podle mě vůbec nefunguje, zdržuje děj a vše se tam děje na sílu. Díky této odbočce příběh ztratí tempo. Z mého pohledu jde o dost slušný komiks, ale linka s Catwoman není dobrá.

trudoš
15.11.2022 4 z 5

Když jsem poprvé četl Smrt rodiny v roce 2014 od nakladatelství Crew, stěžoval jsem si, že chybí kontext se souvisejícími sériemi, protože mi maličko unikalo, proč jsou na Bruce Wayna všichni tak naštvaní. Teď, o sedm let později, jsem měl možnost přečíst si příběh znovu i se zmiňovanými řadami a výsledek je stejně rozpačitý. Pravdou je, že jde o polovinu rozehraného konfliktu; teprve se chystá finále, ve kterém se bude lámat chleba a svlékat kůže z obličeje (doslova). Přesto nemohu říci, že přidání několika čísel Catwoman a Nightwinga mi v orientaci nějak pomohlo. Samotná řada Batman je fascinující a frustrujícím způsobem podmanivá i dnes – Joker je permanentně o tři tahy napřed před všemi ostatními a prakticky jakákoliv reakce na jeho činy je marná. Naopak, vše co se děje jinde, je… divné. Po vizuální stránce je Catwoman nádherná, ale to je tak všechno a události kolem Nighwinga nejsou nijak překvapivé. Takže Scott Snyder má za pět, ale Ann Nocenti a Kyle Higgins maximálně za tři.

Autoři knihy

Scott Snyder