Temné vítězství: Kniha druhá

Temné vítězství: Kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504057/bmid_temne-vitezstvi-kniha-druha-1jQ-504057.jpg 5 15 2

Legenda o Batmanovi série

Kdo je Hangman? Gothamská policie a zločinecké podsvětí prahnou po odpovědi. Vrah zabíjí podle klíče "Svátečního" vraha, na veřejných místech nechává oběšené policisty. Harvey Dent alias Two-Face ví, že vrah chce ukázat prstem na něj, touží však zjistit proč. Batman je rozhodnutý z něj vymáčknout odpověď, ale musí čelit alianci gothamských "zrůd", jako jsou Pan Freeze, Poison Ivy a Solomon Grundy. A uprostřed téhle války se Bruce Wayne ujímá osiřelého Dicka Graysona. Změní to strážci Gothamu život jednou provždy?... celý text

Ivan Kučera
24.10.2022 4 z 5

Aj keď je to v rámci Batmanovho kánonu klasika, mám po dočítaní Temného vítězství 2 v ústach miernu pachuť. Zakomponovanie Robina do deja má filozofický zmysel (on aj Batman sú siroty, ktorých rodičia sa stali obeťami nezmyselnej vraždy). Tešil som sa na záverečné odhalenie identity Šibeničného vraha. Viackrát som si vravel, že ho mám, ale napokon sa to ukázalo byť slepou uličkou, do ktorej ma scenárista Jeph Loeb (batmanovky Ticho a Dlouhý Halloween) rafinovane zaviedol. Identitu vraha policajtov pochopiteľne neuvediem. Je prekvapivá a dáva istú logiku, ale čakal som viac. Navyše si fakt nie som istý, či niektoré momenty spätne dávajú zmysel. Budem sa tváriť, že dávajú. Napriek tomu si Temné vítězství 4* zaslúži. Je skrátka príliš dobre (hoc nie dokonale) napísané, práca s postavami je plus-mínus fantastická, na niekoľkých miestach je to drsné, úmrtie istej postavy šokuje, rovnako tak rodinný twist týkajúci sa Catwoman. Kresba Tima Salea (Batman: Dlouhý Halloween) je skvelá, rovnako tak farby od Gregoryho Wrighta (Spider-Man: Utrpení).

hroubek
23.10.2022 5 z 5

Jeph Loeb a Tim Sale, moje oblíbená autorská dvojice. A zcela právem. Loeb má specifický styl vypravování, který nemusí sednout každému. Nejde mu o akci, ale mnohem více o postavy a jejich myšlenkové pochody, a Loeb rád komiksové postavy polidšťuje. Kresba Tima Salea je jiná, ale na první pohled jí poznáme. A já jí mám moc rád. Dokáže krásně vystihnout všechny emoce a pocity, které postavy zrovna prožívají. Tyhle dva pánové se moc dobře doplňují a jejich příběhy je radost číst, a prohlížet si stránky plné krásné kresby. Co se týče příběhu, tak Temné vítězství je parádní komiks, který zaujme a nepustí, a opravdu je velmi dobré číst oba díly hned po sobě(já to tak udělal). Příběh má spád, zajímavé a funkční zvraty, osudovost a spoustu skvělých momentů. Místy je trochu přeplácaný a některé věci šli udělat elegantněji(třeba titulní vrah, nebo zbytečně moc padouchů), nicméně to jsou snad jediný větší chybičky na tomto parádním komiksu. Batman: Temné vítězství nabízí dobré a napínavé čtení, a i když to není úplně na maximální hodnocení, tak i tak ho dostane, protože čtyři hvězdy by byly prostě málo.

PS: Komentář je pro oba dva díly.