Ledové střepy

Ledové střepy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262278/mid_ledove-strepy-1xp-262278.jpg 4 194 194

Nevěra je jako ledový střep. Prořízne kůži až do krve. Rána sroste. Zacelí se. Ale jizva zůstane. Na srdci ji nosí Jáchym Wollner – neobyčejně obyčejný chlap z malého moravského města. Právě on vypráví o cestě, která z něj udělala nejen nevěrného manžela, ale také vraha. Jenže ten nejhorší trest na něj teprve čeká. Zdánlivě banální nevěra totiž nezůstala zapomenuta a bez následků, naopak ho zavedla na scestí. Jak to tehdy vlastně bylo? Jeho vzpomínky zachycuje novinářka Kamila Fraisová, která chce napsat knihu o životě „slušného vraha“. Netuší však, že i jí se tenhle příběh bytostně dotýká. Nevěra, ostrá jako ledový střep, řízne do srdce nejen ty, kteří se jí dopustili…... celý text

i.stefany
06.06.2018 5 z 5

Kniha je nesmírně napínavá od samého začátku až do konce. Dramatický příběh jedné obyčejné rodiny, kdy za jedno drobné klopýtnutí stihne hlavního hrdinu doživotní trest. Jak se to celé stalo, se dozvídáme postupně z úst hlavní postavy Jáchyma Wollnera, který vypráví svůj životní příběh novinářce Kamile Fraisové. Moc povedený román.

Urbana
01.06.2018 5 z 5

Úžasná ...., čtivý napínavý děj s překvapivým koncem. Má první kniha této autorky, určitě nebude poslední.

Š.Ala
28.04.2018 5 z 5

Silný příběh....
Kniha se četla skvěle. Napětí až do poslední stránky. Poutavé, plné emocí, něco neuvěřitelné, ale každopádně napínavé čtení. Děkuji

qwerb
03.04.2018 5 z 5

Další skvělá kniha Lenky Chalupové. Co dodat? Napínavý příběh, který opět skončí jinak než čekáte. Knihu nebudete chtít opustit, příběhy hrdinů budete prožívat s vypětím emocí. Teda aspoň já. Waw!

rodak
16.03.2018 4 z 5

Určitě se četla velmi dobře.Moje druhá kniha autorky .píše velmi zajímavé příběhy.Takze přečtu i její další knihy.

Jitaku
05.03.2018 5 z 5

Kniha mě velice zaujala a dobře se četla. Je to "drsný" příběh ze života, napínavý do poslední stránky, kde čtenáře čeká nečekané rozuzlení, když se dozví, jak vše dopadne. Rozhodně mi příběh zůstane v hlavě.

x.capricorne
06.02.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná, přečetla jsem jí strašně rychle. Přestože jsem dost brzy vytušila, koho Jáchym zabije, byla pro mně knížka napínavá do poslední stránky.

Dimas
04.12.2017 4 z 5

Nic takového bych nechtěla zažít...

sabca
08.09.2017 5 z 5

Zatím pro mně nejlepší kniha od této autorky. Četla se od samého začátku dobře. Děj byl napínavý a konec nečekaný. Doporučuji

SimonaP
08.07.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, konec drsný. Určitě si budu chtít přečíst i další knihy autorky.

JitkaHambi
22.06.2017 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do ruky úplně nàhodně.Půjčila mi ji kamarádka se slovy:"musíš si ji prostě přečíst, je to úžasný příběh"a měla pravdu.Nemohla jsem se odtrhnout, přečetla jsem ji za 2 dny a kdybych mohla,ohodnotila bych ji nejmíň deseti hvězdami.Silný,napínavý příběh a nečekaný konec.Knihu jen tak z hlavy nevyženete.Doporučuji ;-)

Juliatta
17.05.2017 5 z 5

Moje dcera mam ted obdobi "waw" a timto slovem komentuje vsechno co ji nadchne. Já zase tak casto nadsena nejsem, zadne slovo na to nemam a nepouzivam. Prave jsem docetla Ledove strepy a to "waw" ze me skutecne vyslo, navic pekne nahlas :-D . 5 bodu!

Gretka66
08.02.2017 5 z 5

První setkání s knihou této spisovatelky.Četla se mi velmi dobře.Téma,vykreslení charakteru postav atd.-líbila se mi.Měla spád a děj. Pro mě super čtení.

JaKa1974
27.12.2016 3 z 5

Kniha je čtivá a napínavá, jak to všechno dopadne.

bagel
26.10.2016 4 z 5

Začátek byl dost pozvolný, ale pak se děj rozjel a nabíral na dramatičnosti. Oživením byly vsuvky psané z pohledu "autorky " knihy o hlavním hrdinovi. Nečekala jsem, že mě kniha tak zaujme.

pajuu
10.05.2016 4 z 5

Než jsem se do knihy začetla, chvíli mi to trvalo, ale nakonec autorka skvěle vykreslila pocity Jáchyma, popisy jeho prožitků a reakcí na všechny zvraty. Líbil by se mi i větší popis příběhu z pohledu Emmy. Konec skvělý, zpočátku jsem očekávala nějaký erotický slaďák, ale drama jako vyšité. Navíc se příběh odehrává hlavně v Tovačově, takže jsem úplně viděla všechna zákoutí, uličku se školou a kostelem, cestičku kolem rybníku Kolečko, až z toho mrazí, jak paní autorka všechno vystihla i s tou atmosférou.
Ráda bych tímto poděkovala rodičům, že mi knihu darovali i s podpisem a věnováním přímo od autorky, výběr se opravdu povedl.

kudrdlinka
18.04.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, čtivá od začátku až do konce.

sporran
19.02.2016 4 z 5

Kniha ostrá jak ledové střepy. Hodně nahuštěný konec. Nicméně kniha je velmi čtivá a zajímavé je i prolnutí dvou linií - povídání Jáchyma s Kamilou a vzpomínky Jáchyma na to, co předcházelo. Hlavní hrdinka Emma je zajímavou postavou, bohužel její charakteristika je popsaná jen povrchně. Vzhledem k tomu, že příběh celé knihy je postaven a vystaven na jejím naturelu a jejím chování, tak bych se možná jako čtenář i více ponimrala v jejích pocitech, v tom jak se chová atd.
Smutný konec, ve všech ohledech.

zdehan
26.01.2016 5 z 5

Po dlouhé době kniha která mě dostala,čtivá dobře propracovaná a stále napínavá která vás nutí číst až do konce.Mě se velmi líbila.Od spisovatelky je to druhá kniha co jsem četla a mužu jen doporučit.

vikaa
12.01.2016 4 z 5

Tahle kniha je pro mě důležitá nejen proto, že ji vlastním s autorčiným přátelským věnováním, ale jejím přečtením jsem si také splnila první knihu z Čtenářské výzvy. Lenka Chalupová opět nezklamala, začátek se sice podle mě trochu táhl a lehce mi připomínal knihu od Frýbové Falešní hráči (tu už jsem četla před hoooodně moc lety), ale brilantní závěr mě vyvedl z omylu, že už tuším, jak to všechno dopadne. Za mě poctivé tři a půl hvězdy a už se těším na další Lenčin počin:-).