Ledová krev

Ledová krev https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334394/bmid_ledova-krev-gAl-334394.jpg 4 436 91

Ledová krev série

Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Frostblood , 2017

mushroom243
05.09.2020 4 z 5

Hned ze začátku mě kniha oprvdu uchvátila a lehce se četla. Přesto že nemůžu souhlasit se všemi scénami se mi děj líbil a určitě doporučuji!

bree177
09.05.2020 3 z 5

Má hezký čtivý příběh i zajímavé postavy.
Vzhledem k tolika Ya knížkám to bohužel nestačí. Děj byl v celku předvídatelný a jednoduchý. Chybělo mi tam něco působivého co by mne zaujalo. Něco proč bych si zrovna Ledovou krev měla zapamatovat a oblíbit.

AKO
24.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha, plná překvapení.

shey
14.03.2020 5 z 5

Čtivé, v rámci žánru určitě to lepší. Knížka je čtivá, děj utíká, vyjímečně jsem i tušila jak se příběh bude vyvíjet. Hlavní hrdinka moc sympatická. A třikrát hurá, žádná uměle nacpané LGBT téma jak je poslední dobou zvykem. Jdu se pustit do druhého dílu.

Veronica.Key
25.02.2020 4 z 5

Četlo se to skoro samo. Děj se nikde nezdržoval, furt jel kupředu. V knize nebylo nic, co by by snad vadilo. Příběh je jednoduchý, což je plus i minus. Na jednu stranu se mi líbilo, že jsem nad ničím nemusela přemýšlet, na druhou stranu jsem to tam trochu postrádala. Četlo se to až moc snadno.

BarBarBar
25.02.2020 4 z 5

Přečteno za den a půl. Čtivost jí rozhodně nechybí, a je tam od všeho trochu. Napětí, láska, smutek, smrt.

Ailee
05.02.2020 4 z 5

Předvídatelné, ale příjemné. Rychle to utíkalo, děj jednoduchý a přímočarý. Na pokračování se určitě podívám. Myslím, že je škoda, že nemohl vyjít i třetí díl v pevné podobě.

*Pájuše*
30.11.2019 5 z 5

Upřímně, lepší to být nemohlo. Je to YA kniha? - ano je. Jsou hlavní hrdinové iritující? - rozhodně ne. Je v knize milostný trojúhelník? - jak se to vezme. Jednoduše čtěte a dozvíte se víc.
Jsem z knihy tak nadšená, že si ji musím pořídit do knihovny.

zaandulee
20.11.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, skvěle se četla. Postavy jsem si oblíbila, hlavně jejich dialogy. Námět knihy byl opravdu originální a zajímavý. Myslím, že nejsem jediná, kdo si zamiloval Arcuse a jeho vztah s Ruby. ♥ Určitě doporučuji, jelikož jsem od knihy nečekala mnoho, ale velmi mě překvapila.

6484
22.07.2019 5 z 5

Tuto knihu mám velmi ráda. Ruby je mi hrozně sympatická. A moc by se mi líbilo kdyby knihu zfilmovali. Knihu jsem přečetla za pár dní.

ydnac
22.07.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale žádný trhák to není. Četla jsem už moc fantasy a teď už hledám co překoná mé oblíbené(Skleněný trůn, Šest vran) a doufám, že nějaké se najdou, tahle to ale nebude.

Tanya007
15.07.2019 5 z 5

Za mě povedená fantasy, nenáročná, pěkný příběh, jemná romantická linka. Super odpočinkové čtení.

Elize
22.06.2019 5 z 5

Velmi čtivě psané a napínavé a především dokonale psané dialogy mezi postavami - především mezi Ruby a Arcusem. Rozhodně doporučuji!

Cometka
31.05.2019 5 z 5

Super, jsem spokojená. Obálka knihy mě moc neuchvátila a ani anotace nic moc, takže jsem dlouho váhala nad přečtením. Ale po dočtení si říkám, jak jsem to mohla tak dlouho vydržet:-) Děj pěkně plyne a trochu mi připomínal jiné knížky, ale ničemu to neškodilo. Za přečtení rozhodně stojí.

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Samozřejmě, námět knihy je velmi podobný jako ve spoustě dalších knih, ale kniha mě doopravdy vtáhla do děje a za moc se těším, až se pustím do dalšího dílu. Zároveň se mi to moc číst nechce, protože já bych příběh klidně ukončila už tady. Ale věřím, že autorka přijde s něčím, co mě opět chytne.

6370
30.04.2019 5 z 5

Moc se mi líbila a doporučuji všem.

maja11231
20.04.2019 5 z 5

Je pravda že podobné knihy už jsem četla ale mě to vůbec nevadilo. Mám ráda fantasy knihy a ráda se k těmhle knihám vracím. Takže se mi kniha velmi líbila, byla čtivá a něčím vymečná. Těším se co mě bude čekat v dalším díle.

Damonka12
28.03.2019 4 z 5

Skvělá fantasy kniha, bohužel téma je malinko podobné jako v daších knihách i tak ale stojí za přečtení. Sympatická hlavní hrdinka.

Lenka_S
27.03.2019 4 z 5

Hezký příběh, kde se potkávají dvě naprosto rozdílné druhy magie. vyvoj vztahu hlavnich postav byl sice předvídatelný, ale i tak mě to bavilo. Už se těším na další díl.

zinon
17.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila...první polovina byla slabší, druhá plná napětí. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku, protože je to silná osobnost, která se nebojí otevřít pusu :)