Lavina

Lavina https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200392/bmid_lavina-Syc-200392.jpg 3 7 2

Dramatický příběh Lavina navazuje na předchozí žánrově pestrá prozaická díla, která spojuje téma osudů současných lidí. Hlavní hrdinkou neobyčejné historie, která se v jednom všedním dnu odehraje v okresním městě, je gymnaziální profesorka Irena. Bez problémů zvládá pedagogické povinnosti ve svém povolání, je úspěšnou výtvarnicí a dobrou poslankyní. Navíc žije v harmonické rodině a může být se svým dosavadním životem spokojena, ale... stačí jeden zdánlivě zanedbatelný a nenápadný "kamínek úrazu", který uvede do pohybu celou zrádnou lavinu. Konflikty, které až dosud většinou zůstávaly utajeny, najednou se obnažují, narůstají a vyhrocují se v celé své tragice a mnohdy i komice.... celý text

Aleh
29.03.2020 4 z 5

Malá, tenká, nenápadná, ale s výstižným názvem. Hlavní postavou je Irena, která žije několik životů najednou. Je středoškolskou profesorkou na gymnáziu, je výtvarnicí, poslankyní, manželkou, matkou, ale .... . Někdy se náhodou, nešťastnou shodou okolností nebo prostě jenom tak zničehonic rozvíří události, které působí jako když se strhne lavina , která s sebou vezme všechno, co jí stojí v cestě... Příběh jednoho lidského žviota, který stojí k zamyšlení. Líbilo se mi to.

Silmarien
16.04.2018 3 z 5

Tak 2,5*. Keby bola celá kniha ako koniec, bolo by to ešte lepšie. Stred bol dosť rozháraný.