Dana, kniha první (Děvčátko Dana, Skautka Dana)

Dana, kniha první (Děvčátko Dana, Skautka Dana) https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63751/dana-devcatko-skautka-63751.jpg 3 11 1

Dana (Jana Moravcová) série

Převyprávěné souborné vydání prvních dvou z celkem šesti volně navazujících románků o Daně.

vojtec
25.08.2020 4 z 5

Převyprávěné od J. Moravcové vydání prvních dvou z celkem šesti dílů. První díl mi připadal trochu jako Kája Mařík v sukni nebo Gabra a Málinka, druhý díl byl o poznání lepší a zajímavější, napínavější. Nemám srovnání této převyprávěné verze s originálem, určitě to má své plusy, ale obávám se, že i své mínusy. Kapitoly na sebe ne vždy navazují, z podzimu se přeskočí do dalšího jara atp., zejména v prvním dílu jsou to epizodní samostatné historky. Domnívám se, že je to důsledek zkrácení od p. Moravcové. V druhém dílu už je to lepší, tam už nechybí typická foglarovská vlastnost knih, že po dočtení kapitoly chcete číst další, abyste věděli, jak to dopadlo. Knihu jsem přečetl i dcerám, líbila se. Celkově hodnotím pozitivně. Jen tohle převyprávěné vydání má naprosto neodpovídající obálku moderního dívčího románu, kniha je opravdu jiná než obálka. Holkám doporučuji, klukům bych to asi nečetl.

Autoři knihy

Vlasta Štáflová