Uteč, dokud můžeš

Uteč, dokud můžeš https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508904/bmid_utec-dokud-muzes-56z-508904.png 4 299 110

Laurel Snowová série

Geniální agentka FBI Laurel Snowová si od návštěvy rodného města slibuje klidnou dovolenou. Nález lidských ostatků na úpatí hory ale mění situaci a ona se vydává spolu s rangerem Huckem Riversem po stopách brutálního sériového vraha. Zatímco seznam podezřelých a obětí stále roste, Laurel si uvědomuje, že tento případ ji možná změní navždy. Zdroj: Grada... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

You Can Run

13werka
10.05.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka Laurel je sympatická a spolu s Huckem vytváří fajn dvojici, mezi kterou to docela jiskří. Zajímavé je i obohacení klasického pátrání po sériovém vrahovi o romantickou linku - to nebývá úplně obvyklé. Jen ke konci možná autorka věnovala vztahům víc pozornosti než tomu, aby vysvětlila, jak k odhalení pachatele Laurel vlastně dospěla a co přesně vraha k jeho činům vedlo. Ale jinak se mi knížka četla dobře, zvládla jsem ji v podstatě během víkendu. Jako začátek série to vypadá docela slibně

ydnac
06.05.2023 5 z 5

LUXUSNÍ ZÁLEŽITOST :-)

Už to, že v horách bude vyšetřovat Snowová je celkem trefné :-).
Agentka FBI Laurel je navíc zvláštní v několika věcech. Je neskutečně chytrá (byla takové zázračné dítě) a její neřestí není alkohol ani deprese, je prostě dobrá :-), při soustředění jí pomáhá pletení :-).
Její vzhled také přitahuje pozornost, prioritně její dvoubarevné oči a také vlasy s netradičním přirozeným odstínem rudé.
V jejím rodném městě bylo pod sněhem nalezeno několik těl.
Laurelin strýc by mohl být jedním z podezřelých a tak se agentka rozjede domů, aby tomu přišla na kloub a chránila svou rodinu.
Samozřejmě nechybí pohledný a málomluvný drsňák Huck Rivers, který žije v ústraní a příležitostně pomáhá horské službě.
Vrah se tu dobře vyzná...
Možná už má i další oběť...
Knihu jsem si moc užila a děkuji Jenny46, opět :-) , za skvělé doporučení :-).
To co Laurel odhalila mě opravdu překvapilo.
Těším se na další díl :-).

alzbeta4340
06.05.2023 3 z 5

Autorku jsem neznala, podle informací na přebalu má napsáno spoustu knih - a děj se čte skutečně dobře, plynule a dialogy nedrhnou. S detektivní linkou si ale tady nikdo moc práce nedal - iluze napětí na mě nepůsobila a pátrání neoslnilo. Romantice se asi nedá nic vytknout, Laurel i Huck jsou sympatická dvojice. Zatím hodnotím průměrně, ale zkusím i případný další díl - možná mě ještě v budoucnu Laurel překvapí.

LuciLu
02.05.2023 5 z 5

WAU WAU WAU .... Tak tohle byla jízda. Skvělý začátek nové série (doufám, že vyjdou další díly).
Hlavní hrdinkou je Laurel Snow, agentka FBI, která je nejen zázračné dítě (fenomenální paměť), ale a to mi bylo hodně sympatické, se odreagovává pletením čepiček pro nedonošená miminka (ano, žádný alkohol ani prášky - velmi příjemná změna). Na Laurel se s žádostí o pomoc obrátila její matka. V Laurelině rodném městě (Genesis Valley) bylo nalezeno několik mrtvých dívek, z jejichž vraždy je obviněn Laurelin strýc. Jak přibývá počet mrtvých dívek, přibývá i počet podezřelých.
Laurel spojí síly s místní policií a hlavně s horským rangere Huckem Riversem a jeho psem Aeneasem (mimochodem Huck je velký sympaťák i když morous;) ). Vztahová linka těchto dvou mě hodně bavila. :)
Kniha je čtivá a rozhodně ji doporučuji všem fanouškům kriminálních příběhů.

Lena79
01.05.2023 3 z 5

Kniha mě nezaujala tak, jak by podle anotace měla. Víceméně jsem se nutila do čtení.
Vůbec mě nezajímalo, jestli Huck má nebo nemá o Laurel zájem. Měla to být jízda, ale motor nějak zadrhával. Škoda.

Gabri-88
25.04.2023 3 z 5

mě teda vysoké hodnocení trochu mate. Na to, že autorka údajně napsala už asi šedesát nebo sedmdesát knih, mi to přišlo spíš slabší.
Geniální agentka, která mi teda vůbec nepřišla geniální, a ani v tom ohledu nepředvedla nic, aby mě přesvědčila o opaku. Nakonec ji vrah musel skočit do cesty, aby vůbec uhodla, kdo to je. za zbytečně neobvyklé a ne úplně uvěřitelné považuji i její vzezření. takže hl.hrdinka musí být geniální, zajímavá a krásná, aby vůbec bylo o čem psát?
taky jsem protáčela oči v sloup při každém popisu, co má která žena oblečeného. Ne, fakt mě to nezajímá.
Ona by s agentka FBI mohla vzít za asistentku jakousi ženu bez prověrky a sdílet s ní detailní informace k případu? wtf?
Uvěřitelní mi přišli chlapi. a pes. to je tak vše.
Rychle se to četlo, ale nic dalšího si od autorky nepřečtu

P3_tis
14.04.2023 5 z 5

Tak tohle opravdu vypadá na slibný začátek série! Laurel je ohromně sympatická a kniha je tak skvěle napsána, že se chtě nechtě začtete od první stránky. Jak tady již zaznělo - připomíná to sérii s Josie Quinn, takže jestli ji milujete, je to kniha přesně pro vás!

PetraBery
14.04.2023 4 z 5

První díl nové série nás zavádí do drsných hor, kde bylo objeveno několik ženských mrtvých těl. Zvláštní agentka Laurel sem přijíždí vypátrat sériového vraha. Celkem svižná detektivka spolu s romantickou linkou, kdy se přečtení dalšího dílu bránit nebudu.

veruptackova
13.04.2023 5 z 5

První díl z nové krimi série se rozhodně povedl. Byť anotace zní jako poměrně klasické thriller, kterých vychází každý měsíc spousta, mě osobně si kniha naprosto získala. Slovo čtivost dostalo díky této knize pro mě naprosto nový rozměr.
Nejedná se o nijak zapeklitou detektivku plnou brutality, ale celý příběh stojí spíše na zajímavých postavách. Už dlouho se mi nestalo, abych si hlavní postavy okamžitě oblíbila a i některé další mě fascinovaly. Mezi Lauren a Huckem navíc funguje skvělá chemie, díky které se kniha odlišuje od podobných detektivek. Ano, možná je díky tomu spíše thrillerem pro ženy, ale rozhodně se řadí k těm nejlepším, jaké jsem četla.

Lidka
11.04.2023 3 z 5

Přiměřeně napínavá romantika.
P.S. Nic víc nemám co dodat.

Ann1307
10.04.2023 5 z 5

Tohle je letos první thriller, kterému dávám plný počet hvězd! A to už o něčem vypovídá, ne? :)

Tahle kniha mě vtáhla a nepustila. Fakt. Hlavní hrdinka je geniální a badass, ale zároveň je pořád jenom člověk a ne nějakej Schwarzenegger :D
Pak je tam ještě Huck, samotář, podivín, bručoun, drsnej horal Ach :)

Je to samozřejmě hlavně o vraždách a vyšetřování, ale ta chemie tam pro mě byla taky velmi důležitá. Vždy mi to příběh hezky zpestří.

Co se týče toho, jak do toho všeho byla Laurel krásně zamotaná, to mi dost připomnělo mou milou Josie Quinn.

Musím říct, že i teď, několik dní po dočtení, mám takový ten pocit, že bych po knize chtěla sáhnout a zjistit, co se děje s hrdiny dál. Nějak se z toho příběhu nemůžu dostat. A to je podle mě fakt známka kvality!

Autorka v poděkování píše, že napsala už přes 70 knih, no, je to vidět. Tahle kniha byla napsaná fakt skvěle a já doufám, že u nás s Laurel vyjdou i další díly :)
V zahraničí už druhý díl vyšel!

Veju007
06.04.2023 4 z 5

Agentka FBI Laurel Snowová je takový reálnější Sheldon v sukni. Analyticky uvažující a soustředící se na vyřešení problému pak nepřestane, dokud vraha neodhalí. A k tomu se přimotá urostlý a lehce bručounský ranger Huck, se kterým se do vyšetřování pouští.

Knížka opravdu frčí a stránky se pomalu otáčí samy. Vztah Laurel a Hucka je velmi zábavný a jejich pošťuchování skvělé. A kdo by v detektivce čekal pikantní kapitolu, že? Já teda rozhodně ne. Nejvíc jsem si oblíbila postavu Kate, pomocnici a postupnou kamarádku Laurel.
Navíc se tu postupně dočkáme několika zajímavých a nečekaných zvratů, jen je mi líto příliš uspěchaného konce.

Rozhodně je to skvělá knížka a další díly budu mít určitě v hledáčku.

SimonaP
31.03.2023 2 z 5

Tak tohle mě nebavilo. Nebyla to detektivka ani thrilller. O sériového vraha se nikdo nezajímal, prozradil se vlastně sám, řešilo se tam hlavně, co má kdo na sobě, kdo je jak mužný, ženy úchvatně křehké, neustálé popisy barvy očí. A genialitu Laurel nepředvedla ani trochu, nikoho nevypátrala ani se o to nesnažila. Další díl už číst nebudu.

TeoCZE
30.03.2023 3 z 5

Kniha rozhodně není špatná, je hezky napsaná, poutavá a dobře se čte, takže se dá přečíst opravdu rychle a jako oddychovka mezi těžšími knihami funguje dobře. Tím ale můj výčet plusů asi končí. Začátek vypadal slibně, geniální agentka s fotogenickou pamětí jde do rodného města řešit sériové vraždy. Na letišti na první dobrou pozná potížistu, hladce s ním zatočí a jde řešit vraždy. Jenže tím její genialita končí a vlastně i celá thrillerová stránka knihy. S její "genialitou" se totiž dál vůbec nijak nepracuje, jakože vůbec. Kdyby autorka dosadila do její role obyčejnou agentku, vůbec nic by to nezměnilo, akorát by asi nemohla být tak mladá. Romantická linka je úplně zbytečná, "geniální" agentka vlastně nic nevyřeší a vrah se jí vlastně přijde představit úplně sám. Zápletky kýčovité, milionkrát ohrané, ve městě nikdo neřeší, že tam pobíhá sériový vrah, dokonce ani agentku to nijak zvlášť netrápí. O kýčovitém a nedovysvětleném konci nemluvě. Úplně zabitý potenciál, jestli bude další díl, určitě ho neplánuji číst, s podobnou tématikou tu jsou lepší knihy.

P-puma-
29.03.2023 odpad!

Tohle bylo za trest. Jako fakt za trest. Kniha je označována jako detektivní thriller, prosím vás není to ani jedno. Thriller potřebuje napětí, zvraty, mrazení v zádech a strach o postavy. V první třetině je jasné co se bude dít, jako uhodila jsem fakt většinu zvratů co se stalo a v půlce i vraha. Paní autorka si vzala všechna klišé a sestavila z nich knihu Detektivka to taky není, tam by se mělo aspoň něco vyšetřovat. To se tu bohužel nekoná. Máme tu sice několik orgánů, ale ty se raději nesmyslně dohadují o pravomoce než aby něco řešili. O vraha v podstatě zakopneme a hurá máme tu konec. Postavy jsou ploché, hned od začátku rozdělené na dobré a špatné takže z toho v podstatě víte co se bude dít. Hrozné zklamání a to jsem neměla ani žádná očekávání.

bookcase
26.03.2023 4 z 5

No... nebylo to zlé, rozjelo se to sice až trochu později, do té doby jsem se ke čtení musela trochu nutit, ale pak to mělo švih a spád. Akorát se mi potvrdilo, že detektivní linie výrazně propletená s romantickou, se dost tlučou. Ocení fanynky Lisy Jackson.

oblakaknih
22.03.2023 1 z 5

Tato kniha mě moc lákala anotací. Slibovala pořádný thriller s tajemstvími, mrazivou atmosférou,... Něco přesně pro mě!
A přesně v té míře, v jaké jsem se na knihu těšila, jsem nakonec i zklamaná.
Ten nevyužitý potenciál mě v tomto případě opravdu mrzí. Je sice těžké v dnešní době vystoupit z davu, přece jen je tu nespočet thrillerů, které se námětem právě neodlišují. Tohle ale thriller moc nepřipomínalo.
Na začátku knihy jsem byla poměrně nadšená. Kniha se četla skvěle, k samotnému případu se přidalo i rodinné tajemství a pana Záhadného bych taky snesla, jen kdyby nakonec nepřevládl nad celým příběhem.
Z thrilleru se totiž s každou stranou stává romantický příběh s naprosto zbytečnými a předvídatelnými scénami.
Postavy jsem si neoblíbila, spíše naopak. Patří mezi ty, na které velice brzo (a možná i ráda) zapomenu.
Kniha sice může být odpočinkovým čtením, protože je nenáročná a styl psaní sedne nejspíš většině, ale měla by být jinak označená.
Když se pouštím od thrilleru, očekávám napětí, soustředění na případ, záhady, tajemství a nečekané zvraty. A to jsem bohužel nedostala.
Toto je zatím největší zklamání letošního roku. Pokud se do knihy plánujete pustit, doporučuji snížit očekávání a vymazat naladění na thriller.

biki
19.03.2023 5 z 5

Tato knížka mi opravdu sedla. Oba hlavní hrdinové, tak jak je mám ráda - Laurel, která sice nevyniká výškou, ale intelektem, a Huck, mlčenlivý týpek s vojenskými zkušenostmi. Jo, je to už profláknuté klišé, no a co? Moc se mi líbí také řada dalších barvitě vykreslených postav, které v příběhu hrají svou roli - Laurelina matka se svým temným tajemstvím, Kate a její dcery, Huckovi spolupracovníci, jistá podivná rodina a ovšem trouba šerif. Samozřejmě nemohu opomenou Aenease. A to vše na pozadí pátrání po sériovém vrahovi, který si pohrává se svými pronásledovateli přesvědčen o své neporazitelnosti. Neodmyslitelná romantická zápletka mezi oběma hlavními hrdiny je už jen takovou třešinkou na dortu a já bych si určitě moc ráda přečetla jejich další příběh.

hana4834
18.03.2023 5 z 5

Naprosto super, těším se že bude pokračování

Šárka88
17.03.2023 5 z 5

Super detektivka od samého začátku, až k úplnému konci. Pár chybek se našlo, ale to mi na čtivosti neubralo. Laurel sympatická vyšetřovatelka a Huck sympaťák z hor, doufám v další díl a ještě více romantiky mezi nimi. Pachatele jsem měla v podezření tři a přece jeden se chytil. Spisovatelku přidávám do oblíbených.