Uteč, dokud můžeš

Uteč, dokud můžeš https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508904/bmid_utec-dokud-muzes-56z-508904.png 4 299 110

Laurel Snowová série

Geniální agentka FBI Laurel Snowová si od návštěvy rodného města slibuje klidnou dovolenou. Nález lidských ostatků na úpatí hory ale mění situaci a ona se vydává spolu s rangerem Huckem Riversem po stopách brutálního sériového vraha. Zatímco seznam podezřelých a obětí stále roste, Laurel si uvědomuje, že tento případ ji možná změní navždy. Zdroj: Grada... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

You Can Run

JustWomen
16.09.2023 5 z 5

Skvělé čtení, prostě pecka. Postavy, prostředí, zápletky, rodinná tajemství, vztahy, zvraty ani debilní šerif, nic nechybělo. Laurel jsem si zamilovala a moc se těším na další díl.

Jana65
14.09.2023 5 z 5

Zase parádní série, měla jsem přečteno za dva dny. Moc se mi líbí, když je v thrilleru zapletena i romantika a když hlavní hrdinové vybočují z normálu. Už čtu druhý díl a doufám, že knih bude více. Hlavní postava agentka FBI Laurel Snowová je moc sympatická a fandím ji. Knihu doporučuji, je boží.

Gabusza
30.08.2023 5 z 5

Paráda. Propletený příběh plný zvratů a rodinných tajemství. Navíc napínavý a romantická linka tam skvěle padne. Za mně top kniha a těším se na další díl.

Šebestová3
29.08.2023 5 z 5

Skvělá atmosféra, sympaticky nakombinované charaktery postav a jejich rodinných a jiných propletenců. Mám ráda, když detektivky rozplétají i osudy vyšetřovatelů, nejen konkrétní případ. Těším se na další díly!

Rosse
22.08.2023 5 z 5

Příběh má skvělou zápletku s několika zvraty. Některé souvislosti jsem si spojila dříve, ale vůbec to neubralo na celkovém dojmu. Napětí v příběhu se každou stránkou stupňovalo a i když závěr nebyl až tak úplně nečekaný, cesta a vývoj příběhu byl mrazivý a napínavý. Díky tomu mě kniha držela v napětí od první stránky až do konce.

Strhující a mrazivý příběh, který se bude líbit čtenářům, jež mají rádi psychologické thrillery týkající se sériových vrahů.
Za mě rozhodně kniha, která stojí za pozornost a bez dlouhého přemýšlení má ode mě 5*/5*. :-)

Pavlnka
19.08.2023 4 z 5

Tak začátek knihy poměrně zvláštní, ale později se to rozjelo a kniha se mi líbila. Určitě budu sérii sledovat.

Čenichnaknihy
29.07.2023 4 z 5

Anotace, obálka i první stránky slibovaly detektivní sérii srovnatelnou s knihami Roberta Bryndzy. Možná i lepší. Minimálně hlavní hrdinka je v první kapitole senzačně vykreslená. Geniální agentka FBI, která vládne eidetickou pamětí, pomůže stařence na letišti ze šlamastiky.

Hned si vás získá a začnete se těšit, jak v rodném městě rozlouskne případ sériového vraha, který jde po místních blondýnách. Jenže pak to začne skřípat.

Geniální agentka se zpovídá z osobních věcí, ženě, která pro ni přijede autem a kterou vidí poprvé v životě. Těžko uvěřitelných až naivních dialogů je to ale spousty, takže časem si zvyknete, že teenageři tu jsou inteligentnější než Sheldon Cooper, zatímco hlavní vyšetřovatelská dvojka v podstatě vůbec nevyšetřuje. Při výsleších se nijak neposouvají a jen čekají, až se jim vrah přijde představit sám.

Až se nechce věřit, že Rebecca Zanetti je tak zkušená autorka, i když český překlad jejího díla vyšel teď. Na druhou stranu, má za sebou hlavně erotické romány a romantiky, což vysvětluje vše.

Sexuální napětí, jiskření, romantika. To vše je tu vykreslené na jedničku. Kupodivu vás vtáhnou do děje i některé akční scény a přestřelky. Za to určitě palec nahoru. Jinými slovy, pokud patříte mezi nadšené čtenáře knih Nory Robert nebo Sandry Brown, tahle série se vám bude líbit. Ale novodobou Agathu Christie tady nehledejte.

ArwenAragorn
22.07.2023 1 z 5

Tak já bohužel po 150 stránkách odkládám. Řádí tady sériový vrah, přibývá mrtvých žen a přibývá osob, se kterými se seznamujeme. Zatím nic, co by mě ke knížce připoutalo. Ale zase oceňuji, že co se slohu týče, píše autorka dobře.

Mihal27
17.07.2023

Jednoducho "SKVELÉ". Krásny príbeh v krásnom prostredí. Stále sa tam niečo deje a nenechá vašu predstavivosť na pokoji. Do poslednej stránky som ani len netušil kto je vrah, Laurel je božská a skvele sa hodi K Huckovi. Spolu tvoria skvelú dvojicu. Spolu s Aenasom samozrejme. Dúfam že sa dočkáme pokračovanie. Už teraz sa neskutočne teším.
"Nejhorší nepřítel bezmocného člověka je představivost".

Olous1
15.07.2023 5 z 5

Wow, paráda to se mi fakt líbilo. To bude série, už se těším na další díl. Lauren mi je sympatická. Jé to skvěle napsané. V příběhu figuruje i pejsek. Já doporučuji a dávám zasloužených 100%.

moudivlacek
30.06.2023 5 z 5

Ha! Právě jsem objevila pro mě novou a skvělou autorku.
Agentka Laurel se vrací na základnu, když jí zavolá matka a žádá o pomoc pro jejího strýce. Na místě je hned střet pravomocí s Rangers zde jako státní policie. Jenže na hrátky o vedení není čas, vrah si totiž volno nevzal. Laurel nejenže pátrá po vrahovi, ale nečekaně zde najde mnohem více. Ať už dobrého, tak i špatného. Ale Laurel má důvod jít pouze vpřed. Odhodlání nemá jen vrah.
Už se těším, až bude další díl. Určitě po něm sáhnu.

Magdalenkačte
30.06.2023 5 z 5

Laurel Snowová je agentka FBI, která se vrací do svého rodiště, aby vyřešila případ sériového vraha.
Po delší době se setkává se svoji mámou a introvertním strýcem, ale také podivínským a nepřístupným kapitánem horské služby Huckem Riversem. Ten se nečekaně stává jejím partnerem při vyšetřování a následně i velmi blízkým člověkem. Chemie mezi nimi je citelná od začátku a celému příběhu dává další rozměr.
Povede se Laurel a Huckovi dopadnout pachatele, který si vybírá za oběti blondýnky a nechává jejich těla nahé v horách?
Vůbec jsem si netroufala tipovat vraha a na konci jsem z rozuzlení byla hodně překvapená .

První díl nové thrillerové série se opravdu povedl a já už teď se nemůžu dočkat pokračování.

Romantická zápletka cely příběh doplňuje tak skvěle, že bych si bez ní tento thriller nedovedla představit.

cornetka
21.06.2023 4 z 5

Laurel, agentka FBI, jede vyšetřovat vraždu do rodného kraje, protože podezřelým je její strýc Carl. Rychle ovšem přibývají další mrtví a dokonce někdo útočí na její osobu. Součástí vyšetřovacího týmu je i ranger Huck, který ji není lhostejný, jak postupně zjišťuje a který je taky chvíli mezi podezřelými.
Laurel se uklidňuje pletením dětských bačkůrek - to mi k ní nějak moc nesedělo vzhledem k tomu, že je drsná vyšetřovatelka.
Kniha je hodně čtivá, ale místy se mi zdálo, že se málo věnuje vyšetřování. Ale i tak stojí za přečtení.

Jiparis
12.06.2023 4 z 5

Zajímavý námět. Jak hodně nás ovlivňují geny a výchova? Nelíbily se mi pasáže popisující milostný život nadané agentky, výrazy jak z "červené knihovny".

Evule *
09.06.2023 4 z 5

Celkem čtivý a napínavý detektivní příběh, romantiku bych trochu ubrala, ale další díl v serii si určitě přečtu.

Neo1tex
04.06.2023 3 z 5

Předně přemýšlím, proč se kniha jmenuje, jak se jmenuje, protože mám pocit, že to vůbec není relevantní k obsahu :-). To je ale jen taková maličkost. Jinak fajn thriller, dobře se čte, příběh má spád, žádná hluchá místa... zato nelogičností a takových menších nesmyslů je tam kopec. Dají se odpustit, pokud akceptujete, že je to prostě odpočinková kniha.

Mimochodem, jak tak nad tím přemýšlím, nesmírně mě iritovalo to, že překladatel překládá dveře od auta jako "dvířka". To mi, s prominutím, přijde nesmírně na palici a úplně mimo.

Ajli
25.05.2023 1 z 5

Pardon, ale tohle nepřipomíná thriller ani zdaleka. Dočetla jsem kousek za 100 stranu a tím končím, protože mi to přijde jako ztráta času.

martineden
19.05.2023 2 z 5

Uf! To bylo tak hloupé, naivní... Navíc pořád někdo mručel, nebo bručel, to opravdu překladatel nezná další synonyma? A geniální vyšetřovatelka? To tedy fakt nevím... Těším se zas na Angelu Marsons.

renata2824
17.05.2023 5 z 5

Velmi povedená detektivka s romantickou zápletkou. Sympatické postavy. Těším se na další díl

Katulinka69
13.05.2023 3 z 5

Za mě tedy více slaďárna než detektivka, ale určitě si přečtu další díl, když bude s tím, že vztahy jsou dané a bude více napětí