Láskobraní

Láskobraní https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224767/bmid_laskobrani-Lhl-224767.jpg 3 125 50

Román Láskobraní je výsostně ženskou četbou. Je příběhem ženy ve středním věku, na kterou doléhá syndrom prázdného hnízda a zároveň velmi těžce nese chování svého manžela, který ji nechává v prázdném domě i na vinici samotnou a plní si své obchodní (a jak se později ukáže i citové) sny a potřeby jinde. Nejprve bojuje, pak rezignuje, a když se blíží k samému dnu svých sil, vstoupí jí do života nový muž. Happy end? Ani v nejmenším. Autorka čtenářky provede příběhem, ze kterého přímo bytostně cítíte vůni právě utržených hroznů s takovou samozřejmostí a lehkostí, že závěrečné prozření vámi přinejmenším otřese. Co vše se může skrývat za zdánlivou idylou vinařského kraje? Stačí se začíst!... celý text

Jana283
22.08.2017 1 z 5

Hošková potřetí a naposledy. Je fakt, že když člověk leží u vody a je vedro, že se mu vaří mozek, tak se dá číst snad jen něco tak prostoduchého. Ale i tak je to ztráta času.

VercaLukasova
03.06.2017 4 z 5

Nenáročný příběh, který díky vcelku krátkým kapitolám rychle ubíhal. Přečetla jsem jej za jedno odpoledne. Téma vinařství je mi velice blízké a v knihách málo vídané. Z tohoto pohledu jsem byla spokojená. Malinko mi vadil useknutý konec, ale nutno říct, že mě překvapil.

Cafehood
27.04.2017 4 z 5

Knížka se mi četla dobře, sfoukla jsem to za jedno deštivé odpoledne na dovolené.

Val
15.03.2017 4 z 5

Ideální oddychovka, pokud si chcete odpočinout od někdy docela psychicky náročné severské krimi :-) Kniha se moc hezky čte. Není tam sice žádná velká akce, ale plyne to tak klidně, že se ani nenadějete a je konec. Milá knížka .

červ.hruška
20.11.2016 3 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Četlo se to celkem dobře, jen mi děj přišel takový trhaný a konec, ten byl divný - najednou to skončilo, z ničeho nic. Ale ještě dám autorce šanci.

regulax
10.10.2016 3 z 5

Láskotýrání bych nazvala tuto knihu! On - kašle na ni, podvádí ji, užívá si, až ho mladá odkopne tak se důležitě vrátí. Ona - obětavá, rodinná, kamarádská, podváděná, nemilovaná, trošička motýlího brnění s psychopatickým mladíkem, které skončí dřív než začne. Celý příběh jsem trpěla, za něho co si všechno dovoluje i za ni ať už si konečně dovoluje. A ten ukvapený morální konec tam fakt nezapadá. No není to týrání láskou?!

Styblice
24.08.2016 3 z 5

Nenáročná kniha s příběhem ze života..

Karolína52
14.05.2016 5 z 5

Moje první kniha od spisovatelky Blanky Hoškové. Líbila se mi, četla se dobře.
Těším se na další knížky od této autorky.

Danago
14.05.2016 5 z 5

Velice příjemná , čtivá knížka , až mi bylo líto , že už je konec. Pěkně napsané , z našeho prostředí, aktuální knížka ze současnosti. Jsem ráda, že knížka nebyla pokažená někakým rádoby moravským nářečím.

Jajina555
01.04.2016

pohodový, čtivý román

ddomikk
07.02.2016 3 z 5

Musím soulasit s většinou komentářů, kniha se hezky četla. Stále jsem čekala,že jak se Hedvika rozhodne a celé to dopadne. Bohužel takový konec jsem teda nečekala...

sporran
10.01.2016 3 z 5

Čtivá knížka, takové to lehké čtení "na dovolenou". Bavila mě linie příběhu z vinařské rodiny. Člověk, který se v takovém prostředí nepohybuje, si uvědomí, jak vinice a vše s nimi spojené pohltí celou rodinu. Představuji si, že takto nějak to skutečně funguje. Jen mi přišlo divné, že z jedné rodinné vinice lze zásobovat brněnskou vinárnu a ještě shánět odbytiště jinde. Stále jsem se pokoušela si představit Hedviku, jak vypadá. Myslím, že její vztah a pocity v souvislosti s Honzou byly přitažené za vlasy. O tom konci ani nemluvím. Ten mě dost zklamal. I když jsem tak nějak ráda, že jí to s mlaďochem Honzou nevyšlo. Ale tohle? To bylo fakt silné kafe. Jinak opět rychlý useknutý konec, stejně jako u minulé knihy Horko u domácího krbu. Mám pocit, že je to asi autorčin styl. Možná by bylo dobré ke konci směřovat dění už dříve, aby pak nepřišel takový zásek.

1casper
16.12.2015 4 z 5

Příběh, který se může stát komukoliv .....

ritz
07.12.2015 4 z 5

Trošku zdlouhavá, vláčná, konec rychlý, trochu zvláštní. Kniha Horko ... se mi líbila mnohem víc.

Leniiis
06.11.2015 3 z 5

Mám z této knížky rozporuplný pocity. Jako děj dobrý, taková obyčejná knížka, ale ten konec? Proč shrnutej do dvou stránek a utnutej tak narychlo? Kazilo to celej dojem z knížky.

Heyhey
29.07.2015 4 z 5

Osobní, ostré, pravdivé.

anais
13.07.2015 5 z 5

Moc hezké čtení, dokonale popsané prožitky a pocity ženy, které odrostla dcera a ona má pocit, že už zůstane nechtěná a sama.

Pajina68
25.06.2015 3 z 5

Docela pěkná, čekala bych ale více zamotanou zápletku.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Pohodový český román o obyčejných lidech. Příjemně se četl.

kika 13
10.04.2015 4 z 5

Tento román byl opravdu ze života normálních lidí,kteří musí denně bojovat o přežití.
Luboše bych doma nechtěla,ale jeho žena to opravdu někdy přeháněla on nikdo nechce být druhým neustále poučovaný.
Konec mě překvapil,čekala jsem úplně jiné vyústění.
Určitě si přečti i jiné romány od této autorky.

Blanka Hošková
česká, 1967