Láskobraní

Láskobraní https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224767/bmid_laskobrani-Lhl-224767.jpg 3 125 50

Román Láskobraní je výsostně ženskou četbou. Je příběhem ženy ve středním věku, na kterou doléhá syndrom prázdného hnízda a zároveň velmi těžce nese chování svého manžela, který ji nechává v prázdném domě i na vinici samotnou a plní si své obchodní (a jak se později ukáže i citové) sny a potřeby jinde. Nejprve bojuje, pak rezignuje, a když se blíží k samému dnu svých sil, vstoupí jí do života nový muž. Happy end? Ani v nejmenším. Autorka čtenářky provede příběhem, ze kterého přímo bytostně cítíte vůni právě utržených hroznů s takovou samozřejmostí a lehkostí, že závěrečné prozření vámi přinejmenším otřese. Co vše se může skrývat za zdánlivou idylou vinařského kraje? Stačí se začíst!... celý text

Lidka
23.02.2015 3 z 5

Tak tohle potkalo/ potká asi každého v životě, proto je ten příběh čtivý a čtenáři blízký.
Poučení z něj pro mne asi to, že ne každé zlato co se třpytí.
Pokud si chcete oddychnout od násilí, složitého děje, hlubokomyslných úvah a dlouhých příběhů /ne že by mi vše co vyjmenovávám vadilo!/, ale nechcete číst červenou knihovnu, tak si to určitě přečtěte. Doporučuji.

buturenka
15.02.2015 3 z 5

neni to muj salek kavy, ale postihla me chripka, tak se to dalo cist :-)

ina77
07.02.2015 2 z 5

No já nevím,určitě to asi nebude můj šálek kávy.Příběh takový nic moc,ale každý si najde to své!

1alena1
06.02.2015 5 z 5

Čtivý příběh, cca pololetní epizoda života několika lidí. Podobné si prožijeme během života všichni. Žádné násilí, žádné hrůzy - příjemné počtení.

svitim
18.01.2015 3 z 5

Pěkné, čtivé, manželské krize jsou, byly a budou, ale ten konec? Zbytečně rychlý, nevysvětlený a představovala bych si ho jinak :-)

MartinaF
16.01.2015 4 z 5

No páni, tak to jsem vážně nečekala. Čtivé od začátku do konce, sice s koncem jsem až tak nesouhlasila, mám ráda trochu jiné konce, ale i tak to bylo skvělé a doufám, že si od autorky brzo přečtu další knihu.

alnahu
14.01.2015 5 z 5

Tento příběh ze života mě chytl za srdce,zajímavý a složitý propletenec vztahů.Kniha se mě velmi líbila,četla jsem jedním dechem a čekala na happy end na konci, který se vyvinul úplně jinak ,než jsem čekala.Přečtení této knihy ,všem vřele doporučuji.Určitě si přečtu i další knihy této autorky.

Tolerance37
03.01.2015 5 z 5

Láskobraní, nejnovější oddechová knížka autorky pro moderní ženy v nejlepším věku. Zajímavě popsané vinařské postupy a termíny. Donutilo mě to na internetu dohledat jejich význam, takže oceňuji, že i sama autorka musela leccos odborného přečíst, aby podtrhla opravdovost příběhu. Ačkoli nemám ráda happy end, protože v životě to bývá přesně naopak, jsem se závěrem knihy velmi spokojená. Paní autorko, už se těším na další příběh. Hodně zdaru Marta z Ostravy

Milia
29.12.2014 5 z 5

Myslela jsem si, že po "Kdo z koho" a "Detnikum" mne autorka už nijak nepřekvapí, našla si svůj styl psaní a bude produkovat lehkou a zábavnou formu životních příběhů, které se mohou stát komukoliv z nás.
Ale kniha "Láskobraní" mě velmi mile překvapila, oceňuji zejména to, že kapitoly související s vinařstvím jsou podány fundovaně,na odborné úrovni, je znát, že se autorka o terminologii vína zajímala.
Je očividné, že autorka má široké spektrum tvůrčí inspirace a já se těším, čím mne, jako čtenáře překvapí ve své další knize....

JanaDor
28.11.2014 4 z 5

Z českých autorů jsem si zatím nikoho extra neoblíbila, a proto jsem ráda, že do kolonky " české romány líbí" si mohu napsat toto jméno. Autorčin styl byl pro mě na začátku jemně kostrbatý. Jako kdybych šla na procházku po cestě, a sem tam jsem zakopla o díru, kterou nevidím. Ale čím déle jsem ji četla, tím ta cesta byla rovnější a na konci jsem běžela jako o závod po nové asfaltce.
Co mi malinko chybělo na svižnosti, autorka skvěle dohnala dobře propracovanými psychologickými postavami. Charaktery jsou velmi výstižně vykresleny a popsány. Hlavně mužský element se jí povedl. O to je vše působivější, že se příběh může odehrát i ve skutečnosti. Ryze český román pro ženy z prostředí vinice je povedeně výstižný. Spisovatelka mě mile překvapila a těším se, že si opět někdy něco od ní přečtu.

Blanka Hošková
česká, 1967