Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey

Láska podle Shakespeara: Daniel & Aubrey https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291460/bmid_laska-podle-shakespeara-w0H-291460.jpg 4 418 118

Láska podle Shakespeara série

„Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží...“ I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Weight of Words (Words, #1) , 2013

Safienka
03.03.2018 3 z 5

Kniha na jeden proválený sobotní den. Sama sebe občas překvapuji, že něco takového přečtu za den, ale nějak jsem si nemohla pomoci. Začátek byl takový táhlý, kde se nic nedělo, ale jakmile došlo na kulečník, tak to dostalo úplně jiný spád, který mě donutil neodkládat :-) Užila jsem si to a těším se na druhý díl.
A velký obdiv za takového pamatováka replik ze Shakespeara :-)

Martial
30.01.2018 5 z 5

Ach ta láska... Hezky čtivá kniha.

Lucinka007
25.01.2018 3 z 5

Knížka mě jako první zaujala svým názvem. Musela jsem ji mít. Čte se moc dobře, příběh je poutavý a hezký. Nejvíc mě knížka chytla u konce. Celou knížku vyprávěla Aubrey a já jsem s ní naprosto soucítila a chápala ji, ale když jsem pak došla k "Danielově" části, uviděla to z jeho pohledu, najednou se to ve mě obrátilo a začala jsem naprosto chápat ho. Jak říkám, konec byl nejnapínavější a už se těším, jak to bude dál pokračovat :-)

Ale je pravda, že jsem si sem tam říkala, že některé části jsou trošku přemrštěné. Jako třeba, že hned na začátku je do něho úplný blázen. Ale jinak dobrý :-)

PandaGirl
04.12.2017 4 z 5

Upřímně nevím co k tomu přesně říci. Kdyby to šlo, tak bych tuto knihu ohodnotila 3 a půl hvězdičkou, ale bohužel to nejde, takže jsem udělila čtyři. Proč jsem se tedy přihnula spíše ke čtyřem? Kvůli celku. Kniha je doopravdy skvěle čitelná a dokáže vtáhnout do děje. Prostě jim tak nějak začnete fandit a chcete vědět, co bude dál. Co se mi ale nelíbilo... Tak nějak bych vynechala některé ty sexuální věci - jako nevadily mi tam, ale někdy se prostě nehodily. Pak vulgarizmy, které občas prostě narušovaly jemnost příběhu. Ale musím uznat, že se mi líbil vtip a to, že to bylo skvěle odpočinkové.

Channach
16.11.2017 5 z 5

Skvěle jsem si odpočinula. Autorka by mohla přednášet UST na vysoké škole. Krásný příběh, výborné zpracování, žhavý platonický vztah. Ihned se vrhám na druhý díl a doufám, že ubereme platoniky a přidáme praktiky. :-) Recenze je v záložkách - na portále Chrudimka.cz

veronika9143
30.10.2017 4 z 5

Je to taková kniha ke sklence vína, na letní večery. Když chceme obdivovat krásného prince. Prožívat klišé a na nic jiného nemyslet. Tento účel kniha splní dokonale, samozřejmě se nemůžeme zamýšlet do hloubky nad jejich vztahem, protože to je nereálné. Přesto takové pohádkové. :-D

Klarv
26.09.2017 3 z 5

SPOILERY!!!

Nějak nevím, co na knihu říci. Četlo se to dobře a rychle, ale nějak mi nesedělo, že hrdinka viděla nového učitele 5 minut a už jí lůno hořelo touhou, jak by řekl Joey z Přátel a představovala si jak na něm rajtuje. Celá kniha je jenom o tom, že chtějí sex a nemohou ho mít. Jako proč ne? Když už spolu tajně randí, což jsem chápala, že nemají být viděni, tak to nemohli někam xx km jet do hotelu nebo v autě a nezašpásovat si? Aubrey je naštvaná ještě dříve, než spolu s Danielem vůbec jsou jenom, že se na ní škaredě podíval? A ta žárlivá scéna v restauraci?
To mělo být co? Chápu, že někdy když se nám někdo líbí tak si naivně a nepřejícně přejeme, aby jim to nevyšlo a byl ten kluk náš (to určitě). Ale hned podpatkem do oka? Vždyť ten chlap ještě o ní ani neprojevil sebemenší zájem... aarch!

Navíc jsou všichni kluci jsou v této knize hrozně dokonalí? No.. myslím, že mi první díl stačil. Ale spolubydlícího od Aubrey bych brala!!

Irsaf
16.09.2017 5 z 5

Líbila se :)

marketav94
10.09.2017 2 z 5

Tak tady jsem opravdu narazila na kousek, který mi nesedl. Za mě bohužel ztráta času, tedy asi dvou dnů. A jsem ráda, že co se týče toho rozsáhlého slovníku sprostých slov v téhle knize se s mnoha čtenářkami shodneme :). Mám ráda romantické příběhy, ale tady to prostě nezafungovalo.

Více dojmů v recenzi na blogu: http://cteme-s-meggie.blog.cz/1709/georgina-guthrie-laska-podle-shakespeara-1-daniel-aubrey

Lenka40
09.09.2017 4 z 5

Jelikož jsem měla trochu čtecí krizi ,tak jsem se začátkem knihy docela dlouho prokousávala. Ale pak krize pominula a já knihu slupla za dva dny. Moc pěkně napsaný příběh zakázané lásky. Velice se mi líbilo ,že i když v tomto díle autorka vynechala sex mezi hlavními hrdiny , tak stejně dokázala popsat některé situace s tak erotickým nábojem ,že jste se zmohli jen na WOW . Takže určitě doporučuji kdo hledá knihu v romantickém duchu a se zajímavým příběhem.

martinaandulka
20.08.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 2dni a moc se mi líbila.Líbilo se mi jak na začátku kapitol byli verše od Shakespeara ,který provází dějem a přitom je to zamilovaný příběh ze současnosti.Oba představitelé mi jsou symptický a fandim jim.Nenudila jsem se,nebyla tam žádná hluchá místa a děj má spád.Už ted se těším na 2 díl.

kristyna1301
20.08.2017 5 z 5

Za mě super čtení, přelouskala jsem ji za jeden dloooouhý večer (teda spíš noc) :-) Už se těším na další díl :-)

bagel
20.08.2017 3 z 5

Líbilo se mně univerzitní prostředí a spojení s díly Shakespeara, ale děj byl dost natahovaný a předvídatelný. A slovo "kurevsky" mně při prvním výskytu přišlo docela vtipné, ale pak se opakovalo až příliš často.

Mark2000
12.08.2017 4 z 5

Žádný vrchol literatury to rozhodně nebyl. Není to knížka, kterou si vezmete, aby jste u ní přemýšleli o životě, je to spíše taková "oddechovka" pro náročné dny. Ale úkol splní. Zápletka zde není nijak otřepaná, co se týče mě, tak jsem četla poprvé knížku s takovou zápletkou a mile mě překvapila. To je, samozřejmě, můj osobní názor...

tatafa
10.08.2017 5 z 5

Asi není nutné více rozebírat, že ke knize jsem se dostala především díky její nádherné obálce. Jestli něco dokáže na románu opravdu zaujmout, pak je to přebal, který se nakladatelství Grada velmi povedlo, zvláště při srovnání s obálkami, které lze u této knihy nalézt např. na Goodreads.
Co více říci? Daniel a Aubrey je jeden z mála příběhů, který mne v poslední době opravdu silně zaujal a u kterého se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. Knížka se velice dobře čte a mohu ji doporučit ke čtení i v náročnějším období, protože jsem ji zvládla přečíst i v době odevzdávání bakalářky. Jak již jsem zmínila výše, jedinou slabinou příběhu je používání vulgarit, což v knížkách nemám úplně ráda, protože si jich člověk dosyta užije v reálném životě a do romantických knížek podle mě prostě nepatří. Veliký klad vidím v citacích Shakespearových děl, díky kterým jsem se o něm dozvěděla mnohem více, než z hodin literatury.
Vřele doporučuji!!!

Audrina
31.07.2017 4 z 5

Moc hezký romantický příběh. Nemá to žádnou extra hloubku, ale přes léto jsem chtěla přesně něco takového, co vás zahřeje u srdíčka a je to oddechové. Těším se na další díly

lea6493
13.07.2017 5 z 5

krásný romantický příběh. Už teď se těším na další díly jak se bude vztah Aubrey a Daniela dál vyvíjet :)

ReziEngli
05.07.2017 5 z 5

Mě to moc bavilo :) I v mých 21 letech si ráda přečtu sladký zamilovaný román :)

KaileyBlot
28.06.2017 3 z 5

Milé. Prostě a jednoduše milé. Zakázaná láska, nedorozumění, příhodné poznámky k Shakespearovým dílům a spousta stran této knížky vás rozhodně zabaví na nějakou tu chvilku!

mmmisulka.r
21.06.2017 5 z 5

Kniha má moje velké doporučení. Bude se líbit všem romantickým duším toužícím po skutečné lásce, která si na svoje štěstí musí počkat. Pro všechny milovnice klasické literatury, protože v knize je jí věnováno dostatek prostoru a je s ní tam nakládalo nanejvýš znamenitě a smysluplně. Krásné čtení akorát tak stvořené pro nadcházející teplé dny. Tuto sérii budete milovat!
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

láska univerzita