Láska po francouzsku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V románu Láska po francouzsku najdete to, co chybí většině dnešních módních knih: opravdovost. Patří k těm, na které budete myslet ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku. Gina ztratí skvělou práci, přítele i část rodiny, a tak se rozhodne pro zbrusu nový začátek. Vymění chladnou šedivou Anglii za slunný francouzský jih, plný barev a skvělého vína. Začne žít v domě na venkově, který zdědila po své milované tetě. Zaskočí ji však různé nečekané situace, při nichž se musí spolehnout na nové přátele. S dírou ve střeše jí pomůže hezký a záhadný zedník. Jak dopadne největší faux-pas? Jdou vůbec překonat rozdíly mezi britskou a francouzskou náturou? Podaří se Gině splnit si svůj francouzský sen o lásce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297467/laska-po-francouzsku-XNz-297467.jpg 3.5128
Série:

Láska po francouzsku (1.)

Orig. název:

The French for Love (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Láska po francouzsku

Přidat komentář
Kamiliana
21. února

Pro mě je příběh prvoplánový, bez nápadu a nezáživný. Nejhezčí na knize je obálka :-)

110022
07. února

Knížka má bez debat nádherný obal, ale to je asi tak všechno. S jejím obsahem už to tak slavné není. Romantika to byla, ale nic extra oslňujícího. Půjčila jsem si hned všechny díly najednou, ale mám dilema, zda se do nich mám ještě pustit a zbývající knihy přečíst. I když na druhou stranu můžou překvapit.

Alzbetta
24. ledna

Odpočinkove čtení. Žádné přemýšlení,protože je jasné jak se bude příběh vyvíjet. Taková sladká nuda☺

Mandlevest
20.09.2018

Příjemné, nenáročné čtení, ale souhlasím s názorem, že zápletka opravdu není moc originální a v knížce se celkem nic moc neděje. Docela zajímavé je čtení o zpracování vína, není ho přespříliš a tak nenudí. Ale zápletka je hodně naivní, takže knížka je spíše o atmosféře francouzského venkova.

pinussilv
30.08.2018

Takové opravdu prázdninové odpočinkové čtení...ale příjemné.

LusSyNDA
26.08.2018

Krásné romantické čtení, opravdu pohlazení na duši. Příběh mi vykouzlil úsměv na tváři. Líbilo se mi povídání o vině, francouzská slovíčka, ale i začátky kapitol se seznamem úkolů. Za mě 5/5 :-)

alzbeta4340
17.02.2018

Knížka má nádhernou obálku, obsah mě ale zaujal jen málo. Do hlavních hrdinů jsem se nedokázala vžít a vlastně mě ani nezajímalo, jak to s Ginou a Cedrikem dopadne. Paradoxně mě nejvíc bavila ostatními čtenářkami kritizovaná pasáž o výrobě vína. Za tu dávám o hvězdičku víc.

Astonius
14.02.2018

Nedočetla jsem...... Zoufale mě to nebavilo :-) Dala jsem tomu šanci přes polovinu knihy, ale když jsem k vyšetřeným volným chvílím na čtení přistupovala bez těšení se, spíš s pocitem "nutnosti to už dočíst", řekla jsem si, že o tom by to být nemělo. Asi jsem čekala něco jiného, atmosféra starého domu ve Francii se nedostavila a ten naivní příběh bez nápadu mne nudil. Dětinsky vymyšlené milostné zápletky by se mi líbily možná v 15 letech, ale toto pro dospělé není, je to jen ztráta času. Naštěstí bylo jen půjčené z knihovny.

SSTknihy
30.01.2018

Pohodová romantika provoněná sluncem francouzského venkova a vůní dozrávajících hroznů. Nečekejte žádná velká dramata ani vyhraněné vášně, děj je nenáročný, postavy bezproblémové a vše s jistotou spěje ke šťastnému konci. Ideální čtení na letní dovolenou, zvlášť když si k tomu otevřete láhev nějakého dobrého, nejlépe francouzského vína.

veronika9143
01.11.2017

Je to takový průměr, moc mě neoslovila, ale jako oddechovka dobrý. Přesto pokračování už číst nebudu.

Market = )
30.10.2017

Docela mě štvaly chyby překladu (resp. korektury), zejména v první části knihy. Jinak mi knížka přišla jako docela prima oddechovka (trochu v duchu "neurazí, nenadchne". Teď jsem kupříkladu po třech dnech zaváhala, jestli jsem knížku skutečně dočetla a musela jsem se hluboce zamyslet, abych si na konec vzpomněla...), místy i vyloženě vtipná :-).

tatafa
11.09.2017

Láska po francouzsku je příběh, ke kterému jsem se dostala především díky nádherné a nápadité obálce. A jako velký klad vnímám, že knížka nemá "jen" povedenou obálku, ale také nádherný příběh.

Sice musím uznat, že příběh není zcela nejoriginálnější a spíše se zápletkou řadí mezi tuctovější romantické knížky, ale to co ztrácí na originalitě, to dohání na popisech přírody a reálií francouzského venkova.

Nevím čím mne příběh tak oslovil, možná je to zvláštní lehkostí a optimismem se kterým autorka popisuje i nepříliš pozitivní věci, takže na čtenáře zřetelně dýchá příjemné teplo a odpočinková letní atmosféra, což je věc, kterou mám u knížek velice ráda. Navíc je to kniha, která dokáže leccos naučit, třeba o francouzských tradicích nebo výrobě vína, takže dodává příběhu zajímavou přidanou hodnotu.

Láska po francouzsku je bezpochyby román, který si ve svém žánru romantických příběhů, zaslouží plný počet a vřelé doporučení všem romantickým duším.

rosita
03.09.2017

Kniha se mi líbila, nenáročná romantika k relaxaci. :-)

marion111
08.08.2017

Romantika na letní dovolenou. Kniha mé očekávání splnila.

luciefeix
23.07.2017

Knihu jsem dostala jako bonus k nákupu od baronetu sama bych si ji nekoupila . Celé to bylo o ničem a nebavilo mě to . Tajemství se dozvídáme na konci a nic moc rozvinuté . Láska mezi hrdiny také ne . Spíše tlachání o vinici .

Janis97
12.07.2017

Nenáročná romanťárna :-) láska, víno.. člověk by se tam úplně viděl. Bavilo mě to,ale znovu bych nečetla. Je to taková oddechovka ideálně se skleničkou vína. Od začátku mi bylo jasné jak to dopadne, nadruhou stranu se člověk dozví něco o sklizni i výrobě vína :-)

Ssojka42
28.04.2017

Romantická oddechovka se sympatickou dvojicí. Ale příliš mě nenadchlo. Romantickou linku bych vypustila. Na mě příliš. Jinak pěkná sonda do duše ženy. A body za velmi pěkný obal knihy)))

Karolína52
24.04.2017

Příjemná romantická knížka s krásnou obálkou.

ivulka15
13.04.2017

Hezký romantický příběh.A doporučuji si ke čtení dát sklenku dobrého vína.

nadav
06.04.2017

Klidná romantika

Michaelka29
06.02.2017

Příběh mě zaujal už od prvního okamžiku. Čte se velmi dobře, trvalo mi to tuším ani ne týden. Takže doporučuji. Samozřejmě mám i v plánu od autorky její nové dvě knihy.

Anie94
27.01.2017

Byla to taková příjemná oddechovka. Trošku sladká a prvoplánová, když už od začátku bylo jasné, jak to celé dopadne, ale i tak mi dokázala na samém konci vykouzlit úsměv na tváři, zahřát mě v těhlech zmrzlých dnech.

Princezna22
25.01.2017

Při čtení téhle knihy jsem dostala šílenou chuť otevřít si víno a u knihy popíjet.. Kniha se mi líbila tak průměrné, nebylo to nic náročného. Řádila bych to mezi oddechové čtení.

evago
17.01.2017

nenáročné,jednoduché čtení...

Marla
26.12.2016

Jako jednohubka do vlaku docela dobré, ale v tom případě to mohlo být jako paperback, ve vázaném vydání je to docela zbytečné....

agatha2
03.12.2016

Na knihu jsem se moc těšila, ale přišlo velké zklamání, až takové, že jsem místy přeskakovala stránky.....a ještě více jsem se těšila na pokračování Vánoce po francouzsku, ale teď nějak nevím, zda-li mám vůbec odvahu se do něj pouštět....nevím co, ale něco tomu prostě chybí a je mi to moc líto, mohl to být moc pěkný románek z mé milované Francie, ale bohužel se tak nestalo.

mikika
23.10.2016

Autorka skloubila Bridget Jonesovou a Rok v Provence, výsledek je podivný mišmaš, který nepřináší nic originálního, ale do vlaku postačí...

Jaruce
21.10.2016

Milá kniha, bavila mě.

limitkaa
18.10.2016

To by byla tak pěkná a milá kniha, kdyby z toho šlo vypustit tu romantickou linku. Ta stála úplně za... a dost mi zkazila dojem z celé knihy. Ale mimo ni, to bylo pěkná a milá sonda do duše ženy, která se rozhodla něco změnit a konečně se učí žít sama se sebou. Ne prostřednictvím přítele, kamarádů, práce, prostě jenom sama se sebou. Což není vždy jednoduché. Rodinné tajemství a vzpomínání na rodinu taky dobré a víno.. povídání o víně skvělé. Jak říkám, jenom bych z toho odpárala tu romantickou linku a byla by to příjemná kniha..

alnahu
15.10.2016

Příběh Giny,která se přestěhuje na francouzký venkov, mě příliš nenadchl, také jsem očekávala podle názvu knihy více romantiky.V knize byla větší část věnována výrobě vína.Kniha má krásnou obálku,proto ode mě tři hvězdičky.