Láska po francouzsku

od:

Láska po francouzsku

V románu Láska po francouzsku najdete to, co chybí většině dnešních módních knih: opravdovost. Patří k těm, na které budete myslet ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku. Gina ztratí skvělou práci, přítele i část rodiny, a tak se rozhodne pro zbrusu nový začátek. Vymění chladnou šedivou Anglii za slunný francouzský jih, plný barev a skvělého vína. Začne žít v domě na venkově, který zdědila po své milované tetě. Zaskočí ji však různé nečekané situace, při nichž se musí spolehnout na nové přátele. S dírou ve střeše jí pomůže hezký a záhadný zedník. Jak dopadne největší faux-pas? Jdou vůbec překonat rozdíly mezi britskou a francouzskou náturou? Podaří se Gině splnit si svůj francouzský sen o lásce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297467/laska-po-francouzsku-XNz-297467.jpg 3.595
Série:

Láska po francouzsku (1.)

Originální název:

The French for Love (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Přidat komentář
veronika9143
01. listopadu

Je to takový průměr, moc mě neoslovila, ale jako oddechovka dobrý. Přesto pokračování už číst nebudu.

Market = )
30. října

Docela mě štvaly chyby překladu (resp. korektury), zejména v první části knihy. Jinak mi knížka přišla jako docela prima oddechovka (trochu v duchu "neurazí, nenadchne". Teď jsem kupříkladu po třech dnech zaváhala, jestli jsem knížku skutečně dočetla a musela jsem se hluboce zamyslet, abych si na konec vzpomněla...), místy i vyloženě vtipná :-).

tatafa
11. září

Láska po francouzsku je příběh, ke kterému jsem se dostala především díky nádherné a nápadité obálce. A jako velký klad vnímám, že knížka nemá "jen" povedenou obálku, ale také nádherný příběh.

Sice musím uznat, že příběh není zcela nejoriginálnější a spíše se zápletkou řadí mezi tuctovější romantické knížky, ale to co ztrácí na originalitě, to dohání na popisech přírody a reálií francouzského venkova.

Nevím čím mne příběh tak oslovil, možná je to zvláštní lehkostí a optimismem se kterým autorka popisuje i nepříliš pozitivní věci, takže na čtenáře zřetelně dýchá příjemné teplo a odpočinková letní atmosféra, což je věc, kterou mám u knížek velice ráda. Navíc je to kniha, která dokáže leccos naučit, třeba o francouzských tradicích nebo výrobě vína, takže dodává příběhu zajímavou přidanou hodnotu.

Láska po francouzsku je bezpochyby román, který si ve svém žánru romantických příběhů, zaslouží plný počet a vřelé doporučení všem romantickým duším.

rosita
03. září

Kniha se mi líbila, nenáročná romantika k relaxaci. :-)

marion111
08. srpna

Romantika na letní dovolenou. Kniha mé očekávání splnila.

luciefeix
23. července

Knihu jsem dostala jako bonus k nákupu od baronetu sama bych si ji nekoupila . Celé to bylo o ničem a nebavilo mě to . Tajemství se dozvídáme na konci a nic moc rozvinuté . Láska mezi hrdiny také ne . Spíše tlachání o vinici .

Janis97
12. července

Nenáročná romanťárna :-) láska, víno.. člověk by se tam úplně viděl. Bavilo mě to,ale znovu bych nečetla. Je to taková oddechovka ideálně se skleničkou vína. Od začátku mi bylo jasné jak to dopadne, nadruhou stranu se člověk dozví něco o sklizni i výrobě vína :-)

Ssojka42
28. dubna

Romantická oddechovka se sympatickou dvojicí. Ale příliš mě nenadchlo. Romantickou linku bych vypustila. Na mě příliš. Jinak pěkná sonda do duše ženy. A body za velmi pěkný obal knihy)))

Karolína52
24. dubna

Příjemná romantická knížka s krásnou obálkou.

ivulka15
13. dubna

Hezký romantický příběh.A doporučuji si ke čtení dát sklenku dobrého vína.

nadav
06. dubna

Klidná romantika

Michaelka29
06. února

Příběh mě zaujal už od prvního okamžiku. Čte se velmi dobře, trvalo mi to tuším ani ne týden. Takže doporučuji. Samozřejmě mám i v plánu od autorky její nové dvě knihy.

Anie94
27. ledna

Byla to taková příjemná oddechovka. Trošku sladká a prvoplánová, když už od začátku bylo jasné, jak to celé dopadne, ale i tak mi dokázala na samém konci vykouzlit úsměv na tváři, zahřát mě v těhlech zmrzlých dnech.

Princezna22
25. ledna

Při čtení téhle knihy jsem dostala šílenou chuť otevřít si víno a u knihy popíjet.. Kniha se mi líbila tak průměrné, nebylo to nic náročného. Řádila bych to mezi oddechové čtení.

evago
17. ledna

nenáročné,jednoduché čtení...

Marla
26.12.2016

Jako jednohubka do vlaku docela dobré, ale v tom případě to mohlo být jako paperback, ve vázaném vydání je to docela zbytečné....

agatha2
03.12.2016

Na knihu jsem se moc těšila, ale přišlo velké zklamání, až takové, že jsem místy přeskakovala stránky.....a ještě více jsem se těšila na pokračování Vánoce po francouzsku, ale teď nějak nevím, zda-li mám vůbec odvahu se do něj pouštět....nevím co, ale něco tomu prostě chybí a je mi to moc líto, mohl to být moc pěkný románek z mé milované Francie, ale bohužel se tak nestalo.

Mikik
18.11.2016

Dlouho jsem se nemohla začíst, pak už to šlo trochu lépe. Vína miluji i Francii, ale necítila jsem takové to něco, co musíte cítit, když čtete o věcech, co máte rádi.

mikika
23.10.2016

Autorka skloubila Bridget Jonesovou a Rok v Provence, výsledek je podivný mišmaš, který nepřináší nic originálního, ale do vlaku postačí...

Jaruce
21.10.2016

Milá kniha, bavila mě.

limitkaa
18.10.2016

To by byla tak pěkná a milá kniha, kdyby z toho šlo vypustit tu romantickou linku. Ta stála úplně za... a dost mi zkazila dojem z celé knihy. Ale mimo ni, to bylo pěkná a milá sonda do duše ženy, která se rozhodla něco změnit a konečně se učí žít sama se sebou. Ne prostřednictvím přítele, kamarádů, práce, prostě jenom sama se sebou. Což není vždy jednoduché. Rodinné tajemství a vzpomínání na rodinu taky dobré a víno.. povídání o víně skvělé. Jak říkám, jenom bych z toho odpárala tu romantickou linku a byla by to příjemná kniha..

alnahu
15.10.2016

Příběh Giny,která se přestěhuje na francouzký venkov, mě příliš nenadchl, také jsem očekávala podle názvu knihy více romantiky.V knize byla větší část věnována výrobě vína.Kniha má krásnou obálku,proto ode mě tři hvězdičky.

Samira
28.09.2016

Romantická jednohubka se sympatickou ústřední dvojicí. Která však obsahuje i přes hodně krátkou stopáž zbytečně dlouhé popisy vedlejšího děje na úkor vztahu ústřední dvojice. Ale ono to vlastně ani jinak nešlo, neboť by tak chatrná zápletka nevydržela celou knihu.
Hezký závěr byl hodně zrychlený. Milé, ale nedotažené. Mezi podobnými nevynikne.

DominaCZ
25.09.2016

Dvě star za obálku, jinak mě nezaujala- patří do krabice s označením ON + ONA= ♥
Jednoduchý, přitom natahovaný zbytečnostma...já na romantiku a setkáníčka plná trapasu, která ale jemu přijdou roztomiloušká, majetcích spadlých do klína a šťastných živůtků nejsem....a na Francii ani víno taky ne, takže fakt neměla čím zaujmout-.-.-.-.moc typická.

bookcase
18.09.2016

Tak to bylo milé a francouzské :). Mám ráda tyhle jemně romantické příběhy. Vsuvka o víně mi nevadila, naopak - oceňuju práci překladatele, že si dal tu práci a vysvětlil českým čtenářům některé rozdíly. To se v knihách najde málokdy.

niknikita
15.09.2016

Francie je moje láska a navíc uctívám vinnou révu ve všech podobách. No a Cédrik, tak ten byl krásný bonus tohoto milého příběhu.

Selinute
07.09.2016

Milá romantická oddechovka plná pohody, sluníčka, lásky a dobrého vína tentokrát z oblasti Bordeaux.

veronika0382
19.08.2016

Letní pohodová oddechovka :) Kdo miluje léto, francouzský venkov, lidi, víno a dobré jídlo, tomu se bude určitě moc líbit :-) ....více v mojí recenzi zde :)

Zuzanka46
14.08.2016

Nenáročné letní čtení na dovolenou :-) Co se mi ale moc nelíbilo, byly občasné francouzské výrazy v knize. Chápu, že tím autorka chtěla navodit atmosféru francouzského venkova, ale vzhledem k tomu, že francouzsky neumím ani ň, tak mě to při čtení knihy lehce rušilo. Také jsem nebyla nadšená z vyjmenovaného seznamu úkolů na začátku každé kapitoly (styl Bridget Jonesová), obzvlášť když to v knize nebylo nikdy více rozvedeno... Kniha je čtivě napsaná a neurazí ani nenadchne :-)

kristyna2349
09.08.2016

Taková lehká pohodovka na letní večer u sklenky vína. Neurazí ani nenadchne.