Láska a iné slová

Láska a iné slová https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444157/bmid_laska-a-ine-slova-XrD-444157.jpg 4 216 53

Koľko slov potrebuje mladá láska, aby pochopila, prečo sa to pred rokmi pokazilo? Pediatrička Macy Sorensenová vedie pokojný život bez citových turbulencií. Väčšinu času trávi v náročnej práci, plánuje svadbu so starším, dobre zabezpečeným mužom a naďalej pchá hlavu do piesku, aby si chránila ubolené srdce. Keď narazí na Elliota Petropoulosa, lásku svojho života, bublina, ktorú si okolo seba vytvorila, praskne. Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Elliot a okolo neho sa točil celý jej svet. Z vychudnutého kamaráta posadnutého knihami vyrástol muž, ktorý jej po strate matky znovu otvoril srdce. Trávili spolu víkendy aj lenivé letá na chalupe neďaleko San Francisca. Ponárali sa do knižných svetov, obľúbených slov a delili sa o trápenia aj radosti. To všetko až do osudného večera, keď jej vyznal lásku a vzápätí zlomil srdce. Po rokoch odmlky sa nečakane stretávajú. Hoci ich spomienky zahmlieva bolesť z udalostí, ktoré sa udiali v zlomový deň, Elliot napokon zistí skutočný dôvod Macinho desaťročného mlčania. Obnoviť jej vieru v nehynúcu lásku však nebude jednoduché.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Love and Other Words , 2018

Ivuska.09
18.05.2022 3 z 5

Mně se román líbil. Bylo to místy sice smutné čtení, ale i takový život může být. Rozdělení do dvou dějových linek se mi také líbilo, můžeme tak postupně objevovat, jak se vztah mezi hlavními hrdiny vyvíjel v minulosti a jak pokračuje v současnosti.

Hatshepsut
14.05.2022 3 z 5

Celé mi to přišlo hodně smutné, takový nešťastný příběh první velké lásky, kde se hlavní postavy po letech opět setkají a dají se dohromady. Zařadila bych knihu jako lepší harlequin.

havrmoni
14.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím přiznat, že se kupodivu více líbila dějová linka z minulosti než ta ze současnosti.Současná Macy mi byla bohužel dost nesympatická. To její strkání hlavy do písku před problémy a předstíráním, že neexistují, protože tak je to jednodušší, neschopnost postavit se jim čelem , tak to mě fakt vytáčelo. Chyběl mi pohled Elliota. Taková průměrná romance, která se sice dá číst, ale nijak mě neohromila.

fa.sci.ko
24.04.2022 1 z 5

Kam zmizely ty knihy, kde to mezi postavami hned od začátku jiskřilo?
Autorské duo se kdo ví proč rozhodlo, že bude psát instalove romance. Za mě velmi špatné rozhodnutí, protože je to NUDA! Nejsem od autorek na takovýhle styl psaní zvyklá a ani si na něj zvykat nechci, takže si teď od jejich knížek dávám voraz. Bohužel.

pavlikova9332
21.11.2020 5 z 5

Krásný dojemný příběh

petusska01
10.11.2020 4 z 5

Z knihy som príjemne prekvapená. Čítala som si totiž nejaké recenzie a neočakávala som od nej veľa. Aj keď Elliot mi prišiel trochu ako z inej planéty,cely príbeh E+M sa mi veľmi páčil. Rástlo to postupne a ten koniec bol taky horkosladky. Ak úlohou bolo vyvolať emócie, splnilo to svoj účel.

dorkas
30.08.2020 4 z 5

jasné, že pri týchto dvoch autorkách som zvyknutá na inú knižnú smršť, ale napriek tomu sa mi kniha svojím spôsobom páčila. Bolo to také young adult, prvá láska, prvá strata, všetko také "tenkrát poprvé" - milovala som tie ich šatníkové posedenia, kde boli obklopení knihami a mohli sa porozprávať o hocičom. Elliot bol zlatúch, kiežby mali viacerí chalani toľko pochopenia :D

Damienronnie
12.08.2020 5 z 5

Super , prečítaná zachvíľku

Majka1979
11.08.2020 1 z 5

Málokedy sa stane, že ja knihu nedočítam. Ale teda ako som sa snažila, tak som sa snažila, nevedela som knihe prísť na chuť. Nemôžem si pomôcť, pripadala mi naozaj slabá. Príbeh tam akýsi je, nevadí mi striedanie prítomnosti s minulosťou, no knihe jednoznačne chýba iskra. Škoda, obálku má nádhernú

lusitta05
10.08.2020 2 z 5

No tak toto nie je nič pre mňa. Začiatok strašne nudný, neskonale sa to tiahne. Mám rada svižné romantické príbehy spojené s trochou erotiky a zábavy, ale toto ma totálne uspávalo. Asi ani nedočítam, možno si to rozmyslím a dám tomu šancu niekedy nabudúce.

Evka3814
02.08.2020 4 z 5

Po pravdě,kdyby to nebylo od těchto autorek tak dám asi 3☆. Příběh se táhl,bylo tam moc z minulosti a čekala jsem nějaké velké odhalení:( Sice odhalení bylo smutné, ale vysledek tak trochu na hlavu . No každopádně se těším na další knihu a budu doufat že se zadaří;)

jani.ruzicko
31.07.2020 3 z 5

Já nevím no, nejsem moc zastánce častých pohledů do minulosti...tady je toho půlka knížky... Navíc ty pohledy se střídaj tak rychle, že se pomalu nestihne ani v minulosti a ani v přítomnosti nic stát...
Od "tajemství" Macy jsem čekala asi víc, to už mi jako horší prohřešek přišel ten Elliotův =)

Arisis
29.07.2020