Všechno, co jsme měli

Všechno, co jsme měli https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495221/bmid_vsechno-co-jsme-meli-iK5-495221.jpg 4 281 68

Láska a důvěra série

“Nesnáším to. Nesnáším tuhle nejistotu, ten skličující pocit na hrudníku, který mi říká, že jsem v nebezpečí. Ještě před rokem by mi sotva něco nahnalo strach. Přece jsem také byla ještě ta nebojácná Kate naivně běžící životem s rozpřaženýma rukama.” Otevřená, optimistická, veselá – to je Kate. Dokud ji nevykolejí hluboce traumatická událost. Jen jedno jediné ji drží nad vodou: její sen o vlastní kavárně. Když dostane šanci pronajmout si malý krámek v Londýně, vsadí vše na jednu kartu. Ale nepočítala při tom s Aidanem. Synovec majitelky chce prodejnu proměnit ve své knihkupectví. Aby si mohla splnit svůj sen, musí Kate s Aidanem spolupracovat. Během toho se k sobě dostávají nebezpečně blízko. Ale Kate si nemůže dovolit, aby někdo nahlédl pod její fasádu a objevil, že má duši roztříštěnou na tisíc kousků… Dojemný milostný román, který se vám dostane pod kůži.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Everything We Had , 2021

kikikrat
14.11.2022 5 z 5

Zaujala mě anotace a dlouho jsem na ni nemohla přestat myslet. Nezní to jako sen? Knihkupectví a kavárna? Pro Kate to na začátku znělo spíš jako noční můra ale postupem se noční můra mění na v celku snesitelného Aidena a kam to směřuje asi každý uhodne. Kniha se věnuje vážnejšímu tématu ale přesto jsem si knihu dokázala užít a nemohla jsem ji pro jeji čtivost přestat číst. Občas mě štvalo jak se v tom Kate plácá ale nakonec asi chápu, že srovnat hlavně sebe je občas těžké. Prostředí knihy bylo nádherné.

havrmoni
06.11.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale trošku mi vadilo, že Kate se v tom moc plácala a vlažně hledala pomoc. Umocnilo to ještě rozhovor s Rachel, která utrpěla ,,větší" trauma a pomoc vyhledala. Jinak taková oddychovka na relax.

erikasy
06.11.2022 5 z 5

Na knize me hned pritahoval dej. I pres zklamani a spatnou zkusenost u obou hrdinu. Nasly silu verit opet v lasku a duverovat. Hlavne v pripade hrdinky Kate najit si pomoc duverovat muzum. Pribeh je ctivy a nemohla jsem se odtrhnout az do konce. Moc pekne napsane.

Ralemo
04.11.2022 5 z 5

Klobouk dolů, nádherný příběh se zajímavou a zároveň smutnou zápletkou. V této knize lze vidět, jak jedna osudná noc dokáže člověku poznamenat život. Líbila se mi zápletka v podobě společného obchůdku, neskutečná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, která postupně vzrůstala až dosáhla šťastného konce i přes malý zádrhel. Určitě se ke knize někdy vrátím, kniha se odehrávala v nádherném prostředí kávy a knížek, což je pro mě dokonalá kombinace. :)

maluck
29.10.2022 4 z 5

Milý romantický příběh, kde jsou obě hlavní postavy ovlivněny nepříjemným zážitkem ze své minulosti. Příběh je předvídatelný a je jasné, jak skončí. Některé věci nebyly úplně dotažené, ale příběhu to neubíralo na čtivosti.

Ketfl
28.10.2022 3 z 5

Kniha není úplně špatná, četla se mi celkem hezky, i přes traumatickou událost, která se stala hlavní hrdince, ale v závěru kniha obsahuje i několik věcí, ke kterým jsem měla opravdu dost velké výhrady. První z nich je podnikání hlavní hrdinky. Kate si celý chod její kavárny obstarává sama - obsluhuje, peče, ale kdy řeší nějakou administrativu, dodávky, výplaty atd., to ví asi jenom pánbůh. Autorka evidentně nikdy v životě nepekla, nebo si nedovedu představit, jak jinak by ji napadlo, že hlavní hrdinka peče - kromě potřeby své kavárny - i na zakázky a nákupy si chodí vyřizovat sama pěšky. Zajímalo by mě, jak tahá ty balíky mouky, cukru, másla a všeho dalšího. Možná jí to samo magicky nalítne až pod nos do kuchyně, ale kdo ví? Ano, jsou to detaily, ale i takové detaily bohužel dělají knihu. Romantická linka byla ve stylu hate to love a ze začátku jsem z ní byla úplně rozpačitá, protože se k sobě Kate a Aidan chovali fakt jak malá děcka. Přerod k lásce se udál pomalu jak lusknutím prstu. Nevím, chyběla mi tam prostě větší hloubka citů, nějaká chemie. To jsem tam prostě vůbec necítila. Také jsem nebyla moc nadšená po textové stránce, protože kniha obsahuje opravdu velké množství chyb. Klasický spisovný styl textu je najednou z ničeho nic rozbit hovorovou češtinou. Několikrát bylo v knize zmíněno, že Aidan není žádné dítě smutku. Co to, prosím, vůbec znamená? Dokonce mi to nedalo, že jsem si to i vygooglila a ani google mi nic nenašel. Předpokládám, že se bude jednat o nějaký doslovný překlad z němčiny, ale fakt vůbec nechápu, co si pod tím mám představit. Takže sečteno podtrženo, kniha nebyla úplně zlá, ale rozhodně na mě neudělala takový dojem, abych si ji chtěla přečíst znovu. Opravdu obyčejný průměr.

Elize
25.10.2022 3 z 5

Popravdě moc nechápu tak vysoké hodnocení u této knížky. Nechci tím říct, že by byla špatná, je to celkem milá knížka na takové pohodové čtení, ale přestože do ní autorka zakomponovala traumatickou událost, tak tomu něco chybí... jakási hloubka a děj je celou dobu hrozně předvídatelný. Ani to nebylo nijak extra čtivé, občas jsem se musela nutit, abych otočila na další stránku a některé věci se tam za mě moc opakovaly. Popravdě téma znásilnění a tento způsob je zpracován do podobných knih celkem často a už jsem to četla i lepší... Jinak pěkný příběh, ale nic co by čtenáře vystřelilo z bot.

senoritar
24.10.2022 5 z 5

Tak tahle knížka byla naprosto skvělá. Není nic, co bych vytkla nebo se mi nelíbilo. Koupě rozhodně nelituji a v budoucnu ráda přečtu znovu.

Lofda
22.10.2022 5 z 5

Mé hodnocení není úplně čistý plný počet, reálně spíš 4,5*, i když neumím přesně vysvětlit, co mi k plnému hodnocení chybí.. Je to ten celkový pocit z knihy?
Myslím, že autorka se s tím vším opravdu poprala výborně, přestože je knížka plná smutku a nejistot, cítíte i to pomalé uzdravení a víru v hezčí dny. Mám ráda příběhy, kdy se ti dva pomalu sblížují a tady ke všemu v prostředí kavárny spojené s knihkupectvím - to je přece sen, ne?
Jen mě trochu mrzí, že nám "utekl" příběh Zoe a Noaha, podle všeho toto není první díl série. Ale třeba se ještě dočkáme?

kristy.books
17.10.2022 4 z 5

Všechno, co jsme měli je príjemná enemies to lovers romantika, ktorá však zahŕňa aj viacero závažnejších problémov.

Kate sa pred rokom zmenil život. Zo vždy dobre naladenej mladej ženy, ktorá si užívala život plnými dúškami, sa stalo ustráchané dievčatko, ktoré prenasledujú démoni minulosti. To, čím si ona a jej kamarátka prešli, bolo naozaj hrozné. Ani si nechcem predstaviť, že by sa mi stalo niečo podobné. Veľmi som jej držala palce, aby sa konečne odhodlala vyhľadať pomoc, po ktorej by sa jej uľavilo. Bola to šikovná cukrárka (až sa mi zbiehali slinky) a svoju kaviareň si zariadila naozaj útulne (kaviareň v kombinácii s kníhkupectvom dodávala príbehu príjemnú atmosféru). Mala skvelú najlepšiu kamarátku, ktorá bola pre ňu v týchto ťažkých časoch najväčšou oporou.

Aidan bol zo začiatku na zabitie. Za to, ako sa správal ku Kate a za všetky naschvály, ktoré jej robil, by som ho najradšej prefackala. Potom však prišli aj kapitoly z jeho pohľadu, mali sme možnosť ho lepšie spoznať, dozvedieť sa o jeho minulosti, čím všetkým si musel prejsť a ja som si ho postupne obľúbila (a on sa, našťastie, prestal správať ako hulvát). Páčili sa mi jeho mačky Cookie a Brownie, dodávali príbehu dávku rozkošnosti. Aj jeho brat bol celkom sympaťák... To sa však nedá povedať o jeho bývalke, objavila sa tu síce len párkrát, ale to mi úplne stačilo.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo mám veľmi rada. Užívala som si ich postupné zbližovanie, od vzájomnej nevraživosti, iskrenia až po zdôverovanie sa s najbolestivejšími stránkami života.

Autorka má príjemný štýl, kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo. Ide o prvý diel série Láska a důvěra a ja už sa teraz teším na ďalšie príbehy.

terryaknihy
16.10.2022 3 z 5

Po delší době z edice RED přišla na řadu kniha, která mě chytla hned na samém začátku. Nenacházíme se totiž ve školních lavicích, ale v útulné kavárně spojené s knihkupectvím. Celé trauma, které zažila Kate bylo až neskutečně dobře popsáno, což dodávalo zajímavý nádech a lehké vstávání chlupů u celého příběhu. Popravdě jsem čekala, že tohle bude Kneidl (Nedotýkej se mě) šlapat na paty, jenže ten konec knihy mě šíleně zklamal. Bylo to až moc sladké a veškeré ty tvrdé rány byly sfouknuté lehce ze stolu. Velká škoda, jelikož ten příběh byl velmi kvalitně nastartován.. Zároveň text obsahuje nespočet chyb a je to řazeno jako YA, což vzhledem k věku postav je podle mě špatně.. Navíc chybí varování ohledně toho, co se děje v knize. Tohle tam má být (třeba Iosifoni to ve svých knihách má:)).

Micandy
15.10.2022 5 z 5

Od téhle knihy jsem moc nečekala, půjčila jsem si ji ze zvědavosti. Jak jsem byla překvapená jejím obsahem. Nebyla to pro mě úplně oddychovka, celkem jsem ji prožívala, jak bylo zmíněno, probírá se zdá vážné téma.

Kate jsem si hned oblíbila i prostředí kavárny a knihkupectví. Pokud milujete knihy, kávu a k tomu něco sladkého, tak si oblíbíte příběh plný emocí, který vás pohltí.Těším se na další díly této mladičké autorky,která má bezpochyby talent.

narisa
06.10.2022 5 z 5

To bylo smutné a krásné. Moc hezký příběh, který chytí za srdce, protože oba hlavní hrdinové zažili těžké časy a potkali opravdu špatné lidi. Bylo super, že se Kate a Aiden setkali díky společným prostorům pro své podnikání, a přes počáteční nevraživost se dali dohromady, protože ti dva se vážně hledali. Společně si dokázali pomoct a navzájem se uzdravit. Název série je opravdu trefný. A Aiden byl vážně skvělý.
Rozhodně doporučuji.

2368
30.09.2022 4 z 5

Román, který může přiblížit pocity a obtíže člověka, který si něčím podobným prošel nebo prochází. Knížka mě zaujala a četla se sama. Jak zde již zmiňují ostatní, konec byl jasný, ovšem rozhodně stojí za přečtení. Koneckonců, svět je opravdu malý a to i v knihách. Kdo si přečte, pochopí

moma08
29.09.2022 5 z 5

Krásný příběh, který byl plný emocí.
Hlavní hrdinka to rozhodně neměla lehké kvůli zážitku, kterým si musela projít.
Vždy obdivuji autora/rku, že dokáží něco takového vymyslet a popsat.
Konec byl sice předvídatelný a o Danovi jsem si už taky ze startu myslela své, ale vůbec mi to nevadilo, jsem ráda, že to takhle dopadlo.

MilackovaN
26.09.2022 5 z 5

Nemohu napsat, že to byla oddechovka, ačkoliv je to skvěle napsaná knížka. Důvod je jasný. Téma znásilnění není rozhodně nic lehkého na čtení. Proudy slz se prolínaly se smíchem, a přesně to by ve vás měla dobrá knížka probudit. Není to kniha, na kterou bych za týden zapomněla. I z této knížky ve mně kousek zůstane delší dobu, ne-li navždy.

evineckY
26.09.2022 4 z 5

Na začátku knihy jsem se bavila. Kate s Aidanem a to jejich pošťuchování se mi líbilo. Pak jsem protáčela oči nad tím, že spisovatelka ohledně podnikání a kavárnou moc nepřemýšlela. Kate ráno upekla dort, celý den obsluhovala sama a pořád měla co prodávat, žádné nákupy, ani papírování... Takže jsem byla taková rozpačitá a pak přišel šok. Nevím, proč mě to tak zasáhlo, ale při představě, že by se něco takového stalo mé dceři - taková hrůza a bezmoc. Úplně mě to vykolejilo.
Všechny ženy, matky i kamarádky, ale i otcové by mněli na toto nebezpečí
upozorňovat !
Doporučuji přečíst všem.

Pípasek
22.09.2022 5 z 5

Velmi příjemné čtení.

0197
10.09.2022 5 z 5

Neodolala jsem a knihu jsem si musela co nejdříve koupit a přečíst. Protože - knihy a káva. Mé dva velmi důležité pilíře v životě :-). Respektive, kavárna a knihkupectví v jednom prostoru. A do toho zasazený něžný a romantický příběh z pera německé autorky. A řeknu vám, ty Němky to s těmi romantikami uměj. Tato kniha se určitě dostane do těch nejlepších za tento rok.

Líbilo se mi, že příběh začíná v době, kdy už se naši dva hrdinové znají. Máme tu pořádnou počáteční nevraždivost. Nejsou to partneři. Jsou to konkurenti. Taky se nám tu utvoří zajímavá dohoda. A člověk jen trne, jak to dopadne. I když je vlastně jasný, jak to dopadne :-).

Hlavní hrdinku Kate jsem obdivovala s jakým nadšením se pustila do svého snu provozovat kavárnu. Její vášeň pro pečení byla neskutečná. Ještě že jsem dělala den před tím cheesecake. Protože při čtení o těch dezertech na ně člověk dostane chuť. Aspoň já dostala :-). Její brigádnice byly super holky a o Hope bude dokonce druhá kniha. Kate bohužel prožila dost traumatický zážitek. V momentě, kdy ho celý popisuje mi bylo špatně. Hnus, hnus a hnus. Z toho se jen tak nevzpamatujete. To ve vás zůstane do konce života. Vzhledem k tomu, že se to stalo před rokem je pochopitelné, že se z toho stále vzpamatovává. Někdo by si mohl rýpnout, že měla vyhledat pomoc dřív, ale jak se píše i v knize, vše má svůj čas.

Aidan se na začátku nejeví zrovna moc sympaticky. Je dost nepřístupný a jde si tvrdě za tím, aby Kate z prostorů vyštípal. I on, na to že byl poměrně mladý, už stačil něco prožít. A pěkné to nebylo. Samozřejmě si všiml, že Kate něco trápí. Sepnula se v něm jeho ochranitelská stránka. Jejich sbližování je postupné, nenásilné a přirozené. I když v jeden moment mi přišlo, že to nabralo docela rychlý spád. Ale i tak jsem si užívala to, jak je to k sobě táhlo. Jak ji chtěl pomoc. A vlastně i pomáhal. To co dělal ve volném čase bylo působivé. Vtipný bylo, jak mu chutnaly dezerty a káva a dopřával si je jen, když tam byla Mora, aby to Kate nezjistila. Jeho bratr byl zábavný a měl super vlasy :-). Aidanovi kočky (nevšední jména) byly legračním a rozkošným zpestřením. A to kočky nemám ráda. Bylo vidno, jak ho mají omotaného kolem prstu :-).

Nemám nic co bych vytkla. Možná jen, že se autorka mohla více zaměřit na Aidanovu lásku ke knihám a bližšímu popisu jeho části s knihami. Bylo řečeno co rád čte, ale jen tak okrajově. Ale to je drobnost. Díky stylu psaní jsem si krámek dokázala živě představit. Škoda, že v okolí nic takového nemám :-(. Jinak mile mě překvapilo, že tu jsou pohledy obou hrdinů a prostředí Londýna. Obálka je původní a jedním slovem skvostná. Jestli máte rádi když je počasí v knize zhruba stejné jako ve skutečnosti, doporučuji čtení zhruba v době prvního sněhu.

LibraryGirl
09.09.2022 4 z 5

Kniha byla balzámem na duši. I když se v ní mluvilo o vážných tématech, tak byl příběh jakoby zabalen do vaty, která mě při otáčení stránek hladila. Příběh se plynule četl a hezky poklidně utíkal, podle mě tam nebyl ani žádný velký zvrat (i když se řešilo to, co se Kate stalo). Víc se mi líbila první půlka knihy, to jiskření a dohady mezi Kate a Aidenem... Autorka s minimem informací o postavách a prostředí vytvořila milý příběh o vážných věcech. Dobře se to četlo. Kate a Aiden jsou přirozené postavy, kterým dialogy uvěříte. Ráda si přečtu další knihu od této autorky.

Anglie Londýn láska kavárny psychická traumata knihkupectví

Jennifer Bright (p)
německá, 1993
2022  79%Všechno, co jsme měli
2023  76%Všechno, co jsme ztratili

Kniha Všechno, co jsme měli je v