Láme kúpa nájom? - Proces zvecnoprávnenia nájmu od rímskeho práva po súčasnosť

Láme kúpa nájom? - Proces zvecnoprávnenia nájmu od rímskeho práva po súčasnosť https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509774/bmid_lame-kupa-najom-proces-zvecnopravne-s7y-509774.jpg 4 1 1

Hermenexildo
25.01.2023 4 z 5

Zaujímavá (habilitačná) práca na dobrú tému, ktorej názov exaktne vypovedá o jej obsahu. Zásada emptio (non) tollit locatum čili Kauf bricht (nicht) Miete vychádza z doktrinálne výživného prostredia hraníc záväzkového a vecného práva a poskytuje pekný priestor na právnu exegézu a historickoprávny prierez, ktorých sa autorka zhostila. Historické exkurzy do jednotlivých vývojových fáz právneho vývoja nie sú rozsahom rušivé a vyvažujú sa s exegézou primárnych prameňov. Obsahové hľadisko exegéz by som si bez hlbšieho prieskumu primárnych prameňov a sekundárnej literatúry podrobiť kritike nedovolil. Ak by som mal knihe niečo na prvé prečítanie vytknúť, tak sú to dva formálne nedostatky, ktoré som si všimol: nedbanlivo vytvorený vzor citácie a nedostatky v citačných odkazoch. Minimálne odkaz na online dokument v poznáme č. 38 pôsobí úsmevne.

Zuzana Mlkvá Illýová
slovenská, 1990
2023  80%Lexikón dejín slovenskej súkromnoprávnej terminológie
2021  80%Láme kúpa nájom? - Proces zvecnoprávnenia nájmu od rímskeho práva po súčasnosť
2023  %Dejiny Právnickej fakulty Univerzity Komenského. III, Profesori

Kniha Láme kúpa nájom? - Proces zvecnoprávnenia nájmu od rímskeho práva po súčasnosť je v