Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice)

Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358552/bmid_lady-mechanika-aamp-tajemstvi-mecha-fVl-358552.jpg 4 138 28

Lady Mechanika série

Verze se sběratelskou obálkou. Nejslavnější komiksová hrdinka steampunku se představuje českým čtenářům. Británie nabrala v 19. století ve vývoji poněkud jiný kurz a věda vládne celému společenství. Vzduch brázdí nejpodivnější letouny, nejmodernější města oplývají úchvatnou hromadnou dopravou a všichni znají krásnou a nebezpečnou Lady Mechaniku – napůl ženu, napůl stroj. Jinou takovou hříčku vědy a přírody svět neviděl. Až do chvíle, kdy se na nádraží objeví další napůl mechanická dívka v naprosto zuboženém stavu. Lady Mechanika se okamžitě pouští do pátrání. Jde totiž o hodně. Kromě odhalení nelidských experimentátorů hraje Mechanika také o tajemství vlastního původu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Argo

The Mystery of the Mechanical Corpse , 2015

Dalamar
03.01.2018 4 z 5

Od přátel a na internetu jsem slyšel jen samou chválu na zpracování knihy. Musím říci, že když se mi kniha dostala do rukou byl jsem překvapen jak se se zpracováním knihy nakladatelství Argo popralo. Je vidět, že přípravě knihy před vydáním věnují hodně času a díky tomu bude tato kniha ve vaší knihovně vždy přitahovat obdivné pohledy. Joe Benitez je brilantní kreslíř a v tomto svém autorském projektu nám svůj um servíruje s plnou parádou. Naopak příběh trochu pokulhává za grafickou stránkou komiksu, což jsem ale rád panu Benitezovi odpustil. Moc se těším na druhý díl, jež Argo slíbilo tento rok vydat.

MlaW
27.11.2017 5 z 5

Vizuální nádhera. Steam-punkové orgie a příběh o hledání vlastní identity. Doufám, že tahle Lady ještě neřekla poslední slovo.

Inozuka
22.10.2017 5 z 5

Přiznám se, že ač punker, musel jsem si pojem steampunk vyhledat na wikipedii, protože jsem o něm dosud neslyšel. Nyní již tak vím, že se tohoto označení užívá pro subžánr sci-fi spojující poetiku viktoriánské Anglie přelomu 19. a 20. století s vynálezy průmyslové revoluce. A vskutku, Lady Mechanika je jeho čistou esencí. Příběh sám sice není nic převratného, ale srší dobrými nápady týkajícími se samotného stylové zařazení. To, co mě ale k této knize přitáhlo především, je její famózní zpracování. Je z ní cítit smysl pro detail a láska, s kterou ji redakce připravila pro tisk. Opravdu nádhera. Těším se na další díl ...

Lenka.Vílka
21.10.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá pastva pro oči i duši. Jako steampunkem dosud nepolíbená jsem absolutně spokojená. Velký formát je plusem a já se z něj tetelila. Po dlouhé době kniha od které jsem nic nečekala a ve výsledku byla překvapená.

QEDS
20.08.2017 5 z 5

Podle mého opravdu povedené dílo. Krásné ilustrace, příběh dává smysl i když nějak extra neohromí. Na konci je docela pěkný zvrat, který příjemně překvapí. Pro všechny fanoušky steampunku je navíc jasně přidaná hodnota. Hlavní hrdinka není mechanický superman, který zvládne cokoliv, což také hodnotím velice kladně. Všem vřele doporučuji.

FireOfFilth
29.07.2017 4 z 5

Nejvíc se mi na Mechanice libí atmosféra viktoriánského steampunkového "Londýna". Příběh není špatný, ale je to zatím pouze jen začátek něčeho většího. Kresba je velmi líbivá a samotná Lady je velmi pohledná žena :-) . Ale co se Argu musí nechat je vymazlené zpracování knihy, formát a deska knihy. 3-4 hvězdy

Rawen616
29.07.2017 4 z 5

Velice dobře odsýpající steampunkový akčňák. Je to první díl, takže se příběh nestačil tolik rozběhnout a spíš nastolil víc otázek než odpovědí. Kvůli čemu se ale vyplatí tuto knihu vlastnit je kniha samotná. Zpracovaná je opravdu nádherně a bude ozdobou knihovny.

jiříček
23.06.2017 5 z 5

Steampunková jízda a navíc v luxusním zpracování.

steampunk biomechanika

Kniha Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) je v