Darkness Kompendium: Kniha 1

Darkness Kompendium: Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315268/bmid_darkness-kompendium-kniha-1-vcu-315268.jpg 5 29 5

Darkness Kompendium série

Pro mafiánského zabijáka Jackieho Estacada byly jeho jedenadvacáté narozeniny požehnáním i prokletím zároveň. Stal se totiž nositelem elementární síly Darkness. Ta umožňuje tomu, kdo jí vládne, vstupovat do jiných dimenzí a ovládat místní démony. Síly dobra celého světa se spojí, aby bojovaly proti zlu, které Jackie a jeho dar představují. Má to ale jeden háček, tentokrát... jsou to ti špatní. Kniha u nás vychází s alternativní obálkou, která nebyla dosud publikována. Pro seznámení s tímto titulem Vám tentokrát v ukázce níže přinášíme celý první sešit. Svazek obsahuje: - 25 prvních sešitů série Darkness - 640 barevných stran - unikátní číslo výtisku - speciální stranu se jmény všech kupujících... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum

The Darkness Compendium, Vol. 1 , 2006

Luigi1
09.05.2023 5 z 5

Potemníci mě zaujali a díky jim se kniha stala čtivá

Kverulant
26.01.2022

Tři příběhy ze série Darkness od Gartha Ennise v pořádně velké knize v kvalitním českém vydání. Příběh o tom, jak mafiánský zabiják ke štěstí přišel, je klasický Ennis v dobré formě, sexy mrchy, černý humor, brutalita. Kresba je výborná a ve velkém formátu je radost to číst, i když do MHD si to sebou nevezmete. Minimálně první dva mě bavily, třetí už byl slabší, ale tak to už někdy s kompilacemi chodí, že se předávkujete.

Popculture
26.10.2020 5 z 5

Myslel jsem, že to bude jen takový slabý odvárek Witchblade, ale nakonec jsem si Darkness oblíbil víc. Je nakreslen temnými barvami, ale je v něm spousta srandy. Potemníci jsou boží a jejich ironické vtipy, hraničící s černým humorem jsem hltal a některé scény jsem si i zvopakoval.

Terva
18.11.2019 5 z 5

Dospělost......... #001 - #006
Srdce temnoty.. #007 - #014
Prvotní hřích.....#015 - #025
Galerie obálek.
Tvůrci sešitů.

New York City Lower East Side, za noci tak mrazivé, až každý nádech pálí........

Na prvním místě si čtenář všimne nádherné kresby. Obrazy jako z nějaké umělecké galerie. Vše má na svědomí hned několik umělců. Jejich díla jsou však skoro k nerozeznání. Tak že když se dostanete například z #009, které nakreslil Matt „Batt“ Banning, do #010, které nakreslil Marc Silvestri, skoro nepostřehnete změnu. A takových přechodů je tam víc. A když už jsme u #010, tak na jeho konci je dobré vzít do ruky Witchblade kompendium 1 a dokončit čtení sešitem #019, kde je dokončení příběhu #010 Darkness. Jo a je dobré mít Witchblade při ruce stále, protože je tu několik takových přechodů.

Citát: Viděla jsi Hvězdné války? Darkness je něco jako hodně zhulená síla.

Nejlepší obálka je ta u sešitu #005. Ta se mi strašně líbila. Příjemná potvůrka podivná. Jmenuje se Potemník. (Čau ty hnusnej kýble blitek!) Ale dost o kresbě, tu už jsem vychválil dost. Na řadě je scénář. Scénář je prostý. Bandy mafiánů, krev, spousty polonahých žen a všude stříká krev. Příběh sleduje spíše temnější a neveselou nótu. Moc se tu nedá narazit na humor nebo na černý humor. Sem tam se vyskytne spíše ironie spojená se smrtí. Dává to příběhu temnou stránku. I když „přízraky zlejch skřetů“ nadělají v temnotě trochu toho humorného světla. S těmito skřety je vážně sranda. Vždycky zlámou pár kostí a maj rádi dinosaury.

Malá ochutnávka:
Mám dojem, že je čím dál paranoidnější. Nejvychytanější bezpečnostní systém, bojoví psi jak godzilly, dvě stě chlapů se samopalama... a stejně se bojí zůstat chvíli sám na hajzlu.
Máš pravdu, jsme vám pořád za zadkem, Done Marchianni....kálejte v pokoji.

Tak velká kniha a já jí četl jen čtyři dny, ale další čtyři dny jsem se kochal jen kresbou a to musím říci, že jsem si jí užíval. K některým obrazům jsem se i několikrát vracel. (Obálka #017 – super jeptiška) A určitě se zase vrátím. Vybral jsem uctihodných čtyřicet citátů. A věřte, že nejlepší citáty jsou z úst Potemníků, pomocníků darkness. Tahle partička fešáků je fakt nabytá ironií a černým humorem. (Čas běží! Já postavím vodu! Já si postavím hlavu! A mě se z toho postaví!) Při čtení této mega knihy jsem poslouchal Arch Enemy a jejich studiová alba Will to Power (2017), War Eternal (2014), Khaos Legions (2011) a další.

Citát: Jseš tak mrtvej, až se divím, že ses vůbec obtěžoval se narodit!

Petr Dudek
13.11.2019 3 z 5

Znáte ten pocit, kdy byste si chtěli něco přečíst během dospívání, ale dostanete se k tomu až v dospělosti a zjistíte, že už jste z toho vyrostli? Jednu hvězdičku navíc za výborné české vydání.

Autoři knihy

Garth Ennis