Labyrint pohybu

Labyrint pohybu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373710/bmid_labyrint-pohybu-6qQ-373710.jpg 5 661 661

Knižní rozhovor s renomovaným fyzioterapeutem prof. Kolářem. „Hýbeme se buď málo, nebo špatně a pohyb se vytrácí nejen ze života, ale i z medicíny,“ tvrdí profesor Pavel Kolář, renomovaný fyzioterapeut, který už třicet let působí na poli rehabilitační medicíny, potažmo i té sportovní. V důmyslném soustrojí lidského těla a mysli se snaží najít skutečné příčiny, které ho porouchaly, a správnou léčbou navrátit pacientům ztracené zdraví. V rozhovorech s novinářkou Renátou Červenkovou vysvětluje základní principy lidského pohybu a jeho vývoje a také roli, jakou v něm sehrává náš mozek a třeba i špatné geny, stres, přetěžování, neuspokojivé vztahy, absence spirituality, touha „užívat si“... Odhaluje překvapivé souvislosti, neboť v našem organismu se nic neděje náhodně, jak se nám, laikům, často zdá. Proč nás bolí rameno, když máme nádor plic? Proč sušinka uveze na kolečku víc než kulturista? Proč magnetická rezonance nic neobjeví, i když nás záda pekelně bolí? Proč je někdo pohybově šikovnější než ti druzí? Proč si tsunami fotíme, místo abychom před ní utíkali?... celý text

Literatura naučná Zdraví Zdravotnictví
Vydáno: , Vyšehrad

Labyrint pohybu , 2018

PetraBery
11.09.2018 5 z 5

Pan profesor Kolář je špičkou ve svém oboru nejen u nás. Rozhovor s ním je zajímavou sondou do lidského těla a pohybového aparátu obzvlášť. Jeho náhled na život mi je blízký a myslím, že se od něj můžeme všichni učit. Určitě jsem nečetla naposledy a rozhodně doporučuji.

KatkaK13
07.09.2018 5 z 5

Knížka určená pro každého čtenáře a každý by si ji měl přečíst a mít ji v knihovně a vracet se k ní. Zaujme jak laickou veřejnost, tak odborníky. Mnoho důležitých a zajímavých poznatků tam najdou aktivní sportovci, tak nesportovci. Naprosto doporučuji, jsem z ní nadšená a hodně mě obohatila. V mnohých názorech s prof. Kolářem souhlasím a jsem ráda, že knihu vydal.

Hany626
04.09.2018 5 z 5

Kniha je náročná na pozornost při čtení, ale poskytuje cenné rady a poznatky nejen k řešení problémů s pohybem, ale i při řešení jiných složitých situací v životě.

Georgie1
22.08.2018 5 z 5

Nejdříve se mi do knihy moc nechtělo. Připadala mi těžká. Po několika stránkách mne spolkla a já ji. Je vrchovatě napěchovaná informacemi o těle i duši. Studovala se snadno. Úmyslně nepíšu četla, ale studovala. K panu prof. Kolářovi mám po přečtení knihy hlubokou úctu. K jeho znalostem, vědomostem, jeho přístupu a promyšlenému zpracování všech získaných informací, jeho pozornosti k pacientům, vztahu k životu, lidem. Ráda jsem si to přečetla. Velmi dobrá a zajímavá i když nelehká kniha.

cace
10.08.2018 4 z 5

Knížka naplnila představu, kterou jsem měla. Pro mě zajímavá témata.

sarka45
09.08.2018 5 z 5

Pěkná kniha plná velice užitečných informací. Pan profesor Kolář nám v ní odkrývá souvislosti mezi tělem a duší, mezi bolestí a její příčinou, mezi relaxací a regenerací, vyjadřuje se k zásadním otázkám nejen medicínským, ale společenským, k dětskému vývoji i umírání, ke sportu rekreačnímu i vrcholovému a pohybu vůbec. Teoretické informace pro laika někdy těžko pochopitelné doplňuje spoustou zajímavých příkladů ze své praxe, aby byly více srozumitelné. Pana profesora si velice vážím a tato kniha můj názor jen potvrdila. Přinesla mi spoustu témat k zamyšlení. Určitě se k ní někdy vrátím.

Varvara
28.07.2018 4 z 5

Doporučuju knihu těm, které zajímá, jak funguje lidské tělo, jaké jsou v něm úžasné souvislosti, samozřejmě i co se týká propojení těla a psychiky. P. Kolář má fakt široký záběr a jeho pohled je tak komplexní. Je to člověk na svém místě, takže svou osobností určitě inspirující. Nad některými příklady z praxe (např. o mnoha zbytečných operacích) zůstává až rozum stát. V knize jsou ovšem zmíněné i případy z těch pozitivních až zázračných.

Janin
26.07.2018 5 z 5

Tuto knihu mi půjčila kolegyně v práci a já jsem od ní nemohla odtrhnout.Velké nadšení od první do poslední strany.Kniha je psaná formou otázky a odpovědi.Není to jen o pohybu,jsou to střípky a postřehy, jak ze soukromého tak profesního života.Těch cenných rad,když čtete a vnímáte i mezi řádky......nádhera.

yetti74
19.07.2018 3 z 5

Pár informací je v knize zajímavých, ale celkově nemůžu říct, že by mě kniha úplně chytila a nemohla se od ní odtrhnout. Pro mě něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Asi jsem čekala trochu více, na to, jaké zkušenosti pan Kolář má, bych čekala, že bude vytěženo více.

Karimah
19.07.2018 5 z 5

Profesor Pavel Kolář, zajímavý člověk, který má co říct. Dotazy paní Červenkové byly ale místy docela rušivé.

Juzzy
15.07.2018 5 z 5

Velmi zajímavé a poučné. Nejen o labyrintu lidského těla, ale i lidské duše.

evrdli
14.07.2018 4 z 5

Spravny pohled na telo v souvislostech. Obdivuji Pavla Kolare v jeho pristupu i povolani.

AlesXXX
11.07.2018

Velké klišé: Tuhle knihu by si měl opravdu přečíst každý.

jaroiva
09.07.2018 3 z 5

První třetina mě poměrně rozčilovala, připadalo mi to jako věčné stěžování na to, jak dříve bývalo líp, "to za nás nebývalo", zdálo se mi to dost negativistické.
Další část mi připadala jako shluk cizích medicínských termínů s cílem, aby člověk viděl, jak je p. Kolář dobrý a erudovaný. To jistě je, obdivuji, co všechno dokáže, ale oslavné ódy nejsou prostě moje oblíbené čtení.
Teprve asi od poloviny se mi to začalo trochu líbit. I když jsem měla jiná očekávání. Čekala jsem nějaké praktičtější informace, které bych mohla osobně nějak využít. To nějak nenastalo. Ale jak jsem to tak četla, tak mám dojem, že je to asi dobře. Jistě není cílem čtenáře potřebovat využít informace o rehabilitaci po ochrnutí atd.
Pro mě příliš těžká témata na čtení, než abych knihu označila za takovou, která by se mi líbila.
Nicméně, souhlasím s Shari, chtělo by to více takových lidí v našem zdravotnictví.

Shari
06.07.2018 5 z 5

Škoda, že takových Kolářů není v českém zdravotnictví víc... Je až fascinující šíře, v jaké Pavel Kolář přemýšlí.

Stoklaska
26.06.2018 5 z 5

Pavel Kolář rozhodně ví, o čem píše, jeho kniha podněcuje k přemýšlení. Rozhovory jsem přečetla jedním dechem a k některým pasážím jsem se vracela. Velice se mi líbily ilustrace. Knihu jsem určitě neměla v ruce naposled.

simona5r
20.06.2018 5 z 5

Pan profesor se vyzná nejen ve svém oboru, ale v širokém medicínském poli. Jeho názory jsou mi blízké a kniha pro mě byla inspirativní a motivační.

G.I.Jane
02.06.2018 5 z 5

Kniha pana profesora Koláře je určitě pěkné čtení, což se dalo předpokládat, zvláště čtenáři, kteří jej sledují, čtou jeho články a názory. V jednotlivých kapitolách se věnuje vždy určitému společnému tématu, pan profesor se snaží rozprostřít téma čtivě, myslím, že srozumitelně i pro laiky. Jsem velmi ráda, že přichází s jemnou kritikou do všech řad, do celé společnosti, že přichází i s názory jak by věci i řešil, kdyby to mohl sám změnit. Tím vytváří celkový, komplexní pohled, tedy tak jak přemýšlí medicínsky, tak přemýšlí i celospolečensky. To na díle oceňuji nejvíce. Jsem ráda, že apeluje především na široký rozhled všech zúčastněných na medicínském procesu, nemám ráda všechny ty moderně se tvářící ambulance celostní medicíny, anti-age medicíny, zdravé výživy apod., což jsou především výrobny peněz, celostně by měl přemýšlet každý lékař, ale co dělat, když dominuje úředničina. Řešení to má, stačí jen aby lidé jako je pan profesor a další významné osobnosti vložili své usilí nejen do pacientů, svého vzdělání, ale také směrem vzhůru, protože u nich je šance, že je bude někdo poslouchat, ostatní dělníky medicíny nikoliv.
Na závěr ještě jednu malou poznámku, kniha se četla dobře, ale necítila jsem tam jakési /pro mne těžkou vyjádřitelné/ souznění mezi tázajícím a dotazovaným, určitě jsem četla lepší rozhovory, třeba pro mne zatím top - kniha Karla Janečka, kterou sepsal pan Kabát.
Ale přes to všechno je pan profesor VELKÝ FORMÁT.

Liggy
31.05.2018 4 z 5

Kniha psaná formou rozhovorů se dotýká zajímavých témat a dává věci do souvislostí. Pro lajky může být těžká.

iceVS
24.05.2018 5 z 5

Renata Červenková je pro mě zárukou skvělého čtení. I předchozí kniha Všichni žijem' v blázinci s Radkinem Honzákem byla úžasná. Doporučuji toto čtení tomu, kdo se chce něco dozvědět. A Pavel Kolář je z lidí, které stojí za to poslouchat a vnímat.