Kyvadlo

Kyvadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337760/mid_kyvadlo-3Lh-337760.jpg 4 126 48

Kyvadlo série

Probudil se zmatený. Dezorientovaný. Spoutaný na židli s oprátkou kolem krku. John Wallace nemá tušení, co se děje, ani jak se do této situace dostal. Jediné, na co se dokáže soustředit, je muž v masce, který utahuje lano. Je tohle konec? Kyvadlo osudu se nakloní v jeho prospěch: má možnost utéct, najít pravdu a zachránit si život. Vrah mu je ale na stopě a všechno se může změnit jediným zhoupnutím smrtícího kyvadla. Máš jen jednu šanci. Utíkej.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Pendulum , 2016

m2056
10.09.2023 4 z 5

Kniha je dobrá jen ke konci knihy je příběh zbytečně komplikován jinak se čte dobře.

Dajine
25.04.2023 1 z 5

Nedočteno.

zdendula31
14.09.2022 5 z 5

Do knihy se mi moc nechtělo,ani nevím proč,ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.600 stran jedním dechem a už se těším na další.

Criosphinxx
31.01.2022 4 z 5

Líbilo se mi, že vás autor hned v prvních pár větách hodí na oprátku... a to doslova!:D Také se mi líbilo, že autor se nebojí a nechává umírat postavy. Taky se mi líbilo, že to je až do posledních pár stran napínavé a člověk netuší co se bude dít. Líbily se mi i hlavní postavy. Ovšem co se mi nelíbilo, bylo to, že to má skoro 600 stran... Ne že bych byl línej číst si tlustou knihu, to ne! Problém byl v tom, že u některých scén mi prostě přišlo, že už jsem je tam jednou četl, dost často ty scény byly identické a to mi prostě nějak nesedlo, ale ve finále to asi nejspíše i dává smysl vzhledem k tomu, kam to směřuje, nebo si alespoň myslím, že to vím...:D to teprve uvidím v druhém díle. 4 hvězdy a uvidíme.

baji42
29.12.2021 3 z 5

Akční scény jsou zde téměř k smíchu. Bohužel :-(

Tereza457
26.05.2021 5 z 5

Od začátku do konce je to napínavé,dobře popsané že si to umíte krásně a živě představit. Jen mě trochu nesedí "máš jen jednu šanci, utíkej". Vrah se Wallace snaží dostat i několikrát a ani jednou se mu to nepovede. Děj je i sem tam smutný,když hlavní hrdina přichází o lásku. U konce se mi trochu pletly jména,ale dalo se to přejít. A konec by mohl být propracovanější.

ivka67
17.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila,jen ten konec byl pro mě takový neuzavřený,kdo byl ten druhý?

Lenka150
11.01.2021

Moje dojmy: příliš rozvleklé, a to i v popisu akčních scén. Nerealistický motiv. Nejsem zvyklá odkládat nedoctenou knihu, ale toto jsem bohužel nedala.

ninano
17.12.2020 3 z 5

Pokus o moderní mrazivý thriller. Bohužel je to vše tak nereálné, že musím dát slabé hodnocení.

katy238
27.11.2020 5 z 5

Kyvadlo je akční jízda se vším všudy. Pokud čtenář zvládne rozvláčnější úvod, kde se autor snaží vysvětlit a předestřít vše podstatné, nebude další dávky 500 stránek čtenář zklamán. Akce, útěky, přestřelky, výbuchy, nečekaná odhalení o zákoutí hnusných tmavých přívěsů s divnými rodinnými pravdami. To vše a mnohem více v akční jízdě napříč světem.

Kyvadlo je příběh jedné pomsty, několika dlouhých rukou spravedlnosti a ještě delšího útěku před dokonalým vrahem. Téměř. Protože ani v této knize dokonalý zločin neexistuje a hlavnímu hrdinovi rychle dochází čas k jeho rozluštění…

pydla
18.11.2020 4 z 5

Sériový vrah s policejně pracovním názvem Kyvadlo, je slušná a napínavá detektivka, která se dobře čte a celkem snadno vás vtahuje do děje.
Škoda jen trošku nereálných bojových scén a hlavního hrdiny nehrdiny, kterému autor nechal ve třetině knihy zlomit kliční kost, a pak ho skákat ze střech, šplhat, běhat a padat atd. To si autor neuhlídal. I přes tyto " drobnosti " je kniha čtivá, se zajímavým příběhem.

dominika2585
14.11.2020 3 z 5

U této knihy mám takové smíšené pocity. Střídaly se u mě fáze, kdy mě kniha moc bavila, a fáze, kdy jsem si říkala ať už je konec. Ve výsledku to nebylo špatné čtení, ale za mě příběh zachránila až agentka Ashová. Myslím, že by knize neuškodilo, kdyby ji autor o pár desítek stránek zkrátil. Konec už byl akčnější, dozvídáme se motiv pachatele, který souvisí s problematikou sociálních sítí, což mě osobně zaujalo, jelikož je to v dnešní moderní době aktuální téma. Na konci ukápla slza, to musím přiznat. Celkově za mě průměrná detektivka/thriller.

michaela.22
25.10.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četla. Překvapivá zápletka, neustále vzrůstající napětí. I přes velký počet postav se v knize velice snadno orientuje a rychle se čte. Také se mi líbila aktuálnost příběhu související se sociálními sítěmi (více psát nebudu, jednalo by se o spoiler). Za sebe mohu všem naprosto doporučit.

dominika8192
18.05.2020 2 z 5

Dočteno jen stěží. Příliš dlouhé a rozvleklé, navíc některé pasáže byly přímo směšné - jako skákání přes zeď se zlomenou klíční kostí ... od tohoto autora dlouho nic číst nebudu.

RonnieSmithx
11.05.2020 3 z 5

Místy byla kniha příliš přitažená za vlasy, místy se to trochu táhlo, ale celkově ji hodnotím jako dobrou knížku. Neurazilo mě to a ani neohromilo.

Semiramidis
14.03.2020 3 z 5

Nebylo to tak úplně marné čtení. Místy (hlavně na začátku) je to hodně o popisu a spoustě přívlastků, pomalu ke každému slovu. V dnešní době, kdy čeština je omezována opravdu jen na základní skoro holé věty, je toto neobvyklé. Místy kniha ubíhala rychle, místy se to trochu táhlo, ale celková myšlenka nebyla špatná. Závěr je sice vysvětlený, ale jsou tam nechána vrátka k možnosti dalšího pokračování. Jako oddechové čtení to beru. . .

Ava365
01.12.2019 2 z 5

Slabší thriller, mnoho sotva uvěřitelných scén. Člověk se zlomenou klíční kostí šplhá po stromech a skáče na lanovku z výškového domu atd. :)

Misute603
26.05.2019 2 z 5

Začátek docela slušný,námět knihy se mi taky líbil,ale zbytečně moc "za vlasy přitažených"bojových scén.od půlky knihy jsou četla "mezi řádky,přeskakovala jsem..moc mi to nebavilo.zbytecne zdlouhavé.knihu bych zkrátila ..konec dobrý,ale ne moc překvapivý...

Julinka679
16.05.2019 2 z 5

Kniha dost utahaná, skončila jsem někde na straně 150, moc mě to nebavilo. Očekávala jsem lepší příběh než jsem dostala... Za mě bohužel 2*.

Kerberos
12.04.2019 4 z 5

První polovina knihy mě bavila,potom toho začalo být nějak moc.Konec to trochu zlepšil,když se prozradil motiv.Jen se mi nezdá,že při tolikati obětech na dvou kontinentech by po pachateli policie pátrala tak vlažně.

Adam Hamdy
britská, 1974