Kyvadlo

Kyvadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327567/bmid_kyvadlo-zmo-327567.jpg 4 126 48

Kyvadlo série

Máš jen jednu šanci. Utíkej! Probudí se. Zmatený. Dezorientovaný. Kolem krku má uvázanou oprátku. Jediné, na co se dokáže soustředit, je muž v masce, který utahuje lano. John Wallace nemá tušení, proč se stal cílem. Nemá ponětí, kdo je jeho vrah. Jediné co ví, že konec je nevyhnutelný. Pak se kyvadlo osudu zhoupne v jeho prospěch. Má jednu jedinou šanci uniknout, najít pravdu a zastavit zlo. Ale zabiják je mu stále v patách a všechno se může změnit s pouhým zhoupnutím smrtícího kyvadla... Tento fascinující psychologický thriller zahajuje novou slibnou trilogii.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Pendulum , 2016

Denisa.knizky
27.05.2017 3 z 5

Vseobecne dobry pribeh, dobra kniha, precteni urcite nelituju, ikdyz se v nekterych komentarich asi budu opakovat, na priklad - kniha by klidne mohla byt o 50-100stran kratsi; na to, jak je kniha dlouha jsem cekala o par procent lepsi vyvrcholeni, ktere samo o sobe nebylo spatne. Na to, ze se jedna o akcni thriller, je v nem obcas zbytecne moc podrobnych popisu, ke konci jsem nektere radky preskakovala, protoze se vse blizilo do finale a mne uplne nebavilo cist v jakem poradi kdo nastupuje do auta, jake je v nem polstrovani a jak vypada nepodstatny ridic dodavky. Kazdopadne dobra prvotina a nebudu se bat sahnout po dalsi knize, pripadne i v serii, tohoto autora. Dala bych sedmdesat procent.

nakavusterezou
21.05.2017

Nejlepší, nejlepší a ještě jednou NEJLEPŠÍ kniha, co jsem za rok 2017 zatím četla!

mmmisulka.r
20.05.2017 4 z 5

S touto knihou jsem se prala docela dost dlouho. Ne, že by to nebylo napínavé a nezajímavé. Jen to bylo hrozně zdlouhavé. Spousta akce, spousta mrtvých... rozhodně to bylo akčně nabité. Někdy až přehnané a nadsazené. Ubrala bych klidně minimálně 100 stran... Bavilo, ale abych se knize vrátila, to ne... Bohužel...

DariDerek
16.05.2017 4 z 5

Akční a napínavý thriller, který mě chytl a pustil až s poslední stránkou - já byla děsně zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Myslím si, že autorovi se tohle povedlo. Více píšu v recenzi v záložkách. :-)

čef
07.05.2017 4 z 5

Psychologický thriller, jak tvrdí nakladatel, to jistě není. Podle mne je to typický akční thriller, při kterém si fanoušek tohoto žánru přijde na své, když nebude příliš přemýšlet nad technickou stránkou věcí a událostí a jenom si užije napínavých scén jako z nejlepších televizních seriálů. Vzkaz autora je jasný - chce učinit lidi na sociálních sítích lepšími, což se mu, jako všem před ním, určitě nepovede a povést ani nemůže.

AlenaF
03.04.2017 2 z 5

Moc akce, občas nepřehledné, překombinované. Závěr - jsem zklamaná.

Ewik
20.03.2017 4 z 5

Obálka i anotace slibovala příběh, ze kterého bude mrazit. Jsem trošku zklamaná neboť jsem očekávala opravdovou pecku a zážitek napěchovaný napětím, ze kterého se budu dlouho vzpamatovávat, ale ono to bylo naprosto neuvěřitelné!!! A to doslova! Nejen že prvních asi 70 stran mě neskutečně nudily sáhodlouhé popisy, ke kterým se autor uchyloval, ale ani v průběhu se to moc nezlepšilo. Jako kdyby se nám snažil v knižní podobě předložit film.

Hlavní hrdina Wallace také nebyl moc přesvědčivý. Spousta věcí mu podle mě procházela až moc snadno a jeho honičky byly místy předimenzované. Také jeho jednání mě dost zaráželo, místy se fakt choval jako blázen.
Kdyby se autor vystříhal zbytečných popisů a obsah trošku zkrátil, výsledný efekt by byl opravdu pecka.

Ovšem popis vraha se mi líbil. Správný typ antihrdiny s rádoby "ušlechtilým cílem". Taková malá inspirace Temným rytířem (alespoň pro mě).
"Muž měl na nohou těžké černé boty, černé kožené kalhoty a na trupu cosi jako černou neprůstřelnou vestu, kevlarový krunýř. Na obličeji měl černou bojovou masku s otvorem pro ústa krytým drátěnou mřížkou a kulaté, naprůhledné brýle, za zádech se mu vlnil dlouhý černý plášť s fialovou podšívkou"

Avšak abych jen knihu nehanila. Přečetla jsem ji za den a půl, což o mnohém napovídá, takže marná určitě nebyla. Autor zvolil lehký akční styl, s prvky možné budoucí katastrofy, který knize lichotil a některé části byly maximálně napínavé (zejména posledních 150 stran), kdy nebylo možné se odtrhnout. Také se mi líbila kombinace vojenského a IT prostředí - důmyslné.

Takže když pominu rozvleklé a místy zbytečně zamotané pasáže a neskutečně akčního hrdinu, který má víc štěstí než rozumu - ANO, užila jsem si čtení a všem akčním fandům můžu doporučit a doufám, že 2.díl bude méně popisný.

ivousekk
15.03.2017 4 z 5

Super napínavý thriller. Rozhodně vás udrží v napětí a budete otáčet další a další stránky, abyste zjistili, kdo je Kyvadlový vrah. Výborný mi přijde nápad, že hlavní postavou je sama oběť vraždy/pokusu o vraždu, která se jak skrývá, tak pátrá po vrahovi. A že to je pěkně těžký boj o přežití. Ale bez pořádné dávky štěstí by to nešlo.
Johnovi jsem držela snad i palce na nohou a rozuzlení je hodně překvapivé, stejně tak i pocit, který poslední stránky zanechají.
A doufám, že pokračování, které se zrovna píše, bude stejně povedené.

Adam Hamdy
britská, 1974